Przez pomylke wlano benzyne do diesla. Golf 4 1,9tdi

21 Lut 2013, 20:39

witam. czlowiek tankuje rozmawiajac przez telefon i pomylil verve ON z verva 98. samochod to golf 4 1,9 tdi 110konny 98rocznik. w samochodzie bylo okolo 9 litrow ropy, zatankowalem dokladnie 6litrow benzyny po czym zorientowalem sie ze sie pomylilem i dolalem za cala reszte kasy ktora mialem przy sobie dodatkowo blisko 20litrow ropy. dopiero wtedy odpalilem samochod i nie bylo czuc zadnej roznicy w pracy silnika itd. koles pracujacy na stacji mowil ze zima ludzie wielokrotnie prosza o dolanie benzyny co niby zapobiega zamarznieciu i ze nic sie z autem nie stanie ale obawiam sie teraz czy normalnie jezdzic czy moze zalac dla pewnosci do pelna ropa ? przejechalem z 4km i nic wiecej jak na razie. co radzicie ?
kejczu1989
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 02 2009

22 Lut 2013, 12:39

Jaca17
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 116
Auto: Honda Civic V
Silnik: 1.5i 102KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

22 Lut 2013, 18:32

dzieki za podpiecie tematu, ale czytalem go juz jak i wiele innych i jedni mowia ze wystarczy regularnie uzupelniac rope co kilkadziesiat kilometrow i ze ilosc benzyny (6l to chyba nie duzo jezeli widzialem w tematach informacje nawet o wlaniu 20-30l benzyny do diesla) w baku sie po prostu wymiesza z ropa i nie bedzie konsekwencji. zalezy przede wszystkim od ilosci wlanego zlego paliwa w stosunku do dobrego no i od rodzaju auta. nie znalazlem informacji bezposrednio na temat golfa IV dlatego utworzylem nowy temat. nie ruszalem samochodu od wczoraj bo nie wiem czy jechac do mechanika i rzeczywiscie wypompowywac cale paliwo ( skoro zima kierowcy celowo wlewaja benzyne do diesla dla dobra auta;o ) czy po prostu utrzymywac jak najbardziej pelen bak tankujac juz tylko i wylacznie ON :) bylbym wdzieczny o konkretna rade co i jak w moim przypadku.
kejczu1989
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 02 2009

23 Lut 2013, 11:30

Powiem ci tak kiedyś też przez pomyłkę wlałem 4L benzyny - zadzwoniłem do mechanika i powiedział mi tak:
Zalej do pełna ON i może nic się nie stanie - bo w najgorszym wypadku pompa wtryskowa się zatrze bo benzyna nie ma takich właściwości smarujących jak ropa.
Tak zrobiłem i auto jeździ do dzisiaj:
Tobie też proponuje zalać bak do pełna ON i będzie dobrze.
Jeśli chodzi o dolewanie benzyny do ON to dawne czasy - w nowszych autach nie radze tego robić tylko kupić odpowiedni preparat przeciw zamarzaniu.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

23 Lut 2013, 13:28

a czy golf 4 to nowsze auto? to juz 15 lat:) jezdzij spokojnie nic sie nie stanie ale tez nie zaszkodzi jak dolejesz do pelna jak ci fundusz pozwala lub wlej olej mixol to tez sie zmiesza i bedzie mialo odpowiednia gestosc :)
kamilszczak01
 

25 Lut 2013, 16:15

dzieki za odpowiedzi :) zrobilem jak radziliscie i przez weekend zrobilem z koniecznosci blisko 700km i po prostu tankowalem do pelna co jakis czas ON i wszystko super, bez zastrzezen:) temat do zamkniecia. dzieki !:)
kejczu1989
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 02 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku
    Hybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Plan sprzedaży Toyota Motor ...