Przyciemnianie szyb - proszę o pomoc techniczną

25 Lut 2013, 14:45

Zajmuję się na co dzień oklejaniem samochodów w grafice, zmianą koloru
mam zlecenie na oklejenie i :!: przyciemnienie szyb :!: w samochodzie
potrzebuje porady technicznej jak przyciemnić szyby
- czy muszę wyjąć szyby do oklejenia :?:
- czy jest różnica w oklejaniu auta/szyba :?:
- jaką techniką okleja się szyby :?:
- czy na mokro

od czego muszę zacząć i jak to zrobić żeby to było wszystko ok

jeszcze raz proszę o pomoc :!: :!: :!:
Pozdrawiam
Mariusz

Jeśli ktoś ma problem, pytania - mogę pomóc jak zabrać się do tematu reklamy samochodowej, zmiany koloru aut
galeria/oklejanie-samochodow-zmiana-koloru-auta-a237.htm
Aplikator
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 121
Zdjęcia: 88
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 0- 0-1997
Auto: VW PASSAT
Silnik: 2.0 tdi 140 4x4
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

25 Lut 2013, 17:32

Jak miałem przyciemniane szyby to folia była naklejana od środka bez demontażu szyb. Ewentualnie plastiki, elementy wnętrza które zachodzą na szybę można zdjąć żeby było łatwiej i więcej miejsca do pracy. Samej techniki nie widziałem, ale słyszałem że robi się to na mokro i dokładnie rozprowadza folię. Szyby muszą być dobrze umyte i odtłuszczone aby uniknąć problemów. :wink:
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

25 Lut 2013, 19:29

Dzięki Artek :ok:
może ktoś jeszcze podpowie coś ciekawego
Pozdrawiam
Mariusz

Jeśli ktoś ma problem, pytania - mogę pomóc jak zabrać się do tematu reklamy samochodowej, zmiany koloru aut
galeria/oklejanie-samochodow-zmiana-koloru-auta-a237.htm
Aplikator
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 121
Zdjęcia: 88
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 0- 0-1997
Auto: VW PASSAT
Silnik: 2.0 tdi 140 4x4
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

07 Maj 2014, 08:48

Witam ja przyciemniałem swoją astre jakies 3 lata temu. Instalator polecił mi folie lumar. Jestem w 100 % zadowolony i polecam każdemu folie z tej firmy. Po 3 latach nis się z nią nie dzieje. Przyciemnialem wczesniej sam albo oddalem do warsztatu i goście robili na jakimś badziewiu. Jak już coś robić to pożądnie. Radze się zastanowić nad wyborem folii i lepiej dać troszkę więcej ale być zadowolonym na długi czas. Niestety jakość= cena. Pozdrawiam
pira
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Audi A4 B6

22 Sty 2015, 14:53

pira w pełni popieram Twoje słowa. Jak w każdym przypadku tak i w tym cena = jakość, dlatego nie ma co na przyciemnianiu oszczędzać. Z tymże ja sam nie wykonywałem u siebie - tylko serwis, a więc jaką folię wybrać, nie podpowiem... Na pewno nie ta najtańsza
miętus
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 40
Prawo jazdy: 05 05 1997
Auto: Audi A4 B7

01 Lut 2015, 15:18

jak przy oklejaniu szyby poradzić sobie z kamieniem po twardej wodzie na szybach z zewnątrz?
damianp87
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 12 06 2004
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Passat 97r.
Silnik: 1.9 TDI110
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zaplanować bezpieczny wyjazd na urlop?
    Rozpoczął się czas wakacyjnych wyjazdów, a więc i zwiększonego natężenia ruchu. Wiąże się z tym niestety duża liczba wypadków drogowych, do których w ubiegłym roku najczęściej dochodziło w sierpniu, a ...

24 Lut 2015, 22:33

Ja przy swoim pierwszym autko stwierdziłem, że sam sobie przyciemnię szyby folią i wyszło to nie za dobrze. Kleiłem na sucho i efekt końcowy był trochę taki, jakbym okleiną krzywe meble potraktował. Przy kolejnym samochodzie zdecydowałem się już zainwestować w profesjonalny zakład i teraz to tak jak powinno. Niestety ja do tego ręki nie mam.
David3
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 06 1988
Auto: Audi

12 Lut 2019, 11:30

Własnie szukam w necie info o przyciemnianiu szyb, ale malo tego. technika ponoc poszla do przodu i takie rzeczy jak przyciemnianie szyb czy "malowanie" samochodu folią też dostępne dla zwyklego człowieka.
Ma ktoś jakies info gdzie co kupić???
znalazlem taki artykuł tylko "Jak samodzielnie przyciemnić szyby w swoim samochodzie" jakbyście mieli aktualne info na ten temat to proszę o info
Longin0098
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Auto: Volvo S60
Silnik: Diesel