Przyczepka 750DMC do auta z 500DMC

08 Cze 2022, 09:27

Witam.
Potrzebuję zamontować hak i kupić przyczepkę, która będzie miała wymiary ok 260cm na 110cm.
Moje auto niestety ma 500DMCbi przyczepki do 500DMC, nie spełniają tych warunków. Pasowałby mi przyczepka do 750DMC, dzwoniłem do sklepu i jest możliwość wystawienia papierosów tak aby zarejestrować 500DMC, homologacja będzie na 500DMC, jednie co to spadnie możliwy ciężar załadunku bo np przyczepka będzie ważyć ok 200kg, więc załadunek do 300kg.
Pytanie czy takie rozwiązanie jest ok i nie ma tu żadnych haczyków?
Druga sprawa to montaż haku, dzwoniłem do punktów to wykonujących i ceny są masakryczne, pytanie czy jest możliwość zamontowania przez znajomego mechanika, czy potrzebne jest jakiś dokument z samego montażu? Czy można to zrobić samemu lub przez znajomego i następnie wystarczy jechać na przegląd techniczny i jak wszystko ok to z dokumentem z przeglądu, homologacją przyczepki zarejestrować w wydziale komunikacji?
Dodam tylko, ze auto ma instalację LPG w kole i czujniki cofania, fabryczne.
Proszę o porady.
Pozdrawiam
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

08 Cze 2022, 11:18

Matt0x napisał(a):Pytanie czy takie rozwiązanie jest ok i nie ma tu żadnych haczyków?
Haczykiem jest mniejsza ładowność przyczepki bo musisz mieć tyle ile masz w dowodzie. Inaczej nie będziesz mógł z nią jeździć.
Matt0x napisał(a):Druga sprawa to montaż haku
Hak holowniczy możesz więc zamontować samodzielnie, jeżeli Twój samochód jest do tego przystosowany. Pamiętaj jednak, że musisz zgłosić montaż haka holowniczego do Stacji Kontroli Pojazdów i do Wydziału Komunikacji. Nie zawsze montaż jest prosty nie wspominając o odpowiednim podpięciu gniazda pod zasilanie. Jednak jak czujesz się na siłach to nie ma tu z tego co wiem żadnych przeciwwskazań.
Matt0x napisał(a):Dodam tylko, ze auto ma instalację LPG w kole i czujniki cofania, fabryczne.
Tu może to utrudnić trochę montaż z racji dostępu, a co do czujników to po prostu przy cofaniu z przyczepką będziesz musiał je wyłączać i tyle.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

08 Cze 2022, 16:58

Rokiko napisał(a):
Matt0x napisał(a):Pytanie czy takie rozwiązanie jest ok i nie ma tu żadnych haczyków?
Haczykiem jest mniejsza ładowność przyczepki bo musisz mieć tyle ile masz w dowodzie. Inaczej nie będziesz mógł z nią jeździć.
Matt0x napisał(a):Druga sprawa to montaż haku
Hak holowniczy możesz więc zamontować samodzielnie, jeżeli Twój samochód jest do tego przystosowany. Pamiętaj jednak, że musisz zgłosić montaż haka holowniczego do Stacji Kontroli Pojazdów i do Wydziału Komunikacji. Nie zawsze montaż jest prosty nie wspominając o odpowiednim podpięciu gniazda pod zasilanie. Jednak jak czujesz się na siłach to nie ma tu z tego co wiem żadnych przeciwwskazań.
Matt0x napisał(a):Dodam tylko, ze auto ma instalację LPG w kole i czujniki cofania, fabryczne.
Tu może to utrudnić trochę montaż z racji dostępu, a co do czujników to po prostu przy cofaniu z przyczepką będziesz musiał je wyłączać i tyle.


Dziękuję za odpowiedź.
Przyczepka ma
DMC 750kg,
- ładowność: 597kg
Czyli jak dobrze liczę przyczepka waży: 153kg
Czyli jak będą papiery zrobione na 500DMC, to ładowność będzie 347kg?
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15

08 Cze 2022, 19:25

Podaj wartości O1 oraz O2 jakie są wpisane w DR tego samochodu....???
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Cze 2022, 20:18

Migi60 napisał(a):Podaj wartości O1 oraz O2 jakie są wpisane w DR tego samochodu....???


Q1 1200kg, Q2 500kg
Matt0x
Nowicjusz
 
Posty: 15