Pytanie dotyczące kupna samochodu

20 Cze 2017, 19:01

Witam, przymierzam się do kupna samochodu, jak wiadomo trzeba spisać ze sprzedającym umowę kupna/sprzedaży. I jak również wiadomo ja jako młody kierowca nie chcąc płacić OC jak za zboże skorzystam ze zniżek mojego szwagra. I tutaj mam pytanie dotyczące kwestii formalnych, ponieważ mieszkamy dosyć daleko od siebie będę miał problem z uzyskaniem jego podpisu osobiście przy sprzedającym. Czy jest jakaś możliwość obejścia osobistego podpisu? Np. skan dowodu czy podpis szwagra na gotowej formatce i wypełnienie jej przy sprzedającym lub inne dopuszczalne z punktu widzenia prawa?

Będę wdzięczy za pomoc
polsyn
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 05 2017
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 19:41

Mozesz umowe kupna sprzedazy na siebie a potem napisac na szwagra umowe darowizny z tym ze szwagier tez bedzie musial oplacic podatek w skarbowym. Wzor znajdziesz na google
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Cze 2017, 19:51

A ile ten podatek wynosi? Wiesz? To jest 2% podatek od wartości samochodu?
polsyn
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 05 2017
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 19:55

Tak to jest 2%
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Cze 2017, 19:58

Czyli na jedno wychodzi bo ten podatek tak czy siak trzeba zapłacić, z tym, że w tym przypadku to szwagier będzie zobligowany do jego opłaty?
polsyn
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 05 2017
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 20:13

Zaplacisz w Ty i szwagier.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...
    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

20 Cze 2017, 20:21

Sorry ale nie piszesz jasno, czy każdy z nas zapłaci 100% czy po 50%? Trochę poczytałem i wygląda na to, że jeśli przekażę darowiznę połowy praw do samochodu o wartości ok 6k (bo taki mam plan), czyli 3k to jestem zwolniony z podatku, szwagier to III grupa podatkowa czy coś i granicą jest ~4,5k
Dobrze myśle?
polsyn
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 05 2017
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 21:27

polsyn napisał(a):czyli 3k to jestem zwolniony z podatku,
na jakiej podstawie???? Nigdy o czymś takim nie słyszałem Ty jak i szwagier wzbogacacie się. Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest dokładnie z opłatami co i ile wiem na pewno że jak darujesz auto komuś z rodziny to podatek płacisz tylko Ty a poza rodziną nie jestem pewny a tym bardziej że macie oddzielne urzędy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4