Pytanie odnośnie zakupu samochodu z nie pełną dokumentacją

Pytanie odnośnie zakupu samochodu z nie pełną dokumentacją

19 Sty 2010, 19:01

Witam z góry pragnę przeprosić jeżeli umieściłem w złym dziale ,ale nie wiedziałem gdzie mógłbym umieścić taki temat.Mam takie pytanie chciałbym kupić fiata 126p na "przerobienie na buggiego" niestety jest pewien problem z dokumentacją samochodu.Samochód znajduje się teraz u pewnego pana który kupił go od jeszcze innego (2 tygodnie temu) ,któremu policja zabrała twardy dowód w 2003roku z powodu braku przeglądu i tak zostało do dzisiaj z kolei ten właściciel który go teraz posiada zrobił przegląd samochodu ,ale niestety nie ma opłaconego ubezpieczenia.Papiery jakie są to: kopia twardego dowodu , przegląd , umowa kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem , kwitek od policji z Nowego Sącza ,że twardy dowód został odebrany.Cały problem tkwi w tym ,że ten właściciel chce teraz sprzedać tego fiata za 100zł! ,a ja mam dylemat czy go wziąć czy też nie , nie chcę się pakować w jakieś niepotrzebne kłopoty lub dodatkowe koszta. Chciałbym również zaznaczyć ,że samochód kupił bym tylko po to żeby wyciągnąć z niego wszystkie części ,a "budę" zezłomować...niestety do tego jest potrzebne ubezpieczenie ,a do ubezpieczenia twardy dowód... nie można tego jakoś inaczej zrobić?
dreamskiller
Nowicjusz

Miejscowość: Krynica

Re: Pytanie odnośnie zakupu samochodu z nie pełną dokumentac

21 Sty 2010, 00:00

jeśli nie szukasz kłopotów to nie kupuj tego samochodu bo będzie trochę zachodu z wyjęciem twardego dowodu.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stacja Stacja "Circle K" w Polsce zastąpi nazwę "Statoil"
    Stacje Statoil w Polsce zmienią w najbliższych miesiącach nazwę na Circle K. Zmiana marki rozpocznie się na polskim rynku 11 maja br. i obejmie całą sieć Statoil, która liczy 350 stacji paliw. Obiekt pilotażowy w Opolu ...
    Bulli Summer Festival w Wolfsburgu - polscy fani Bulli Summer Festival w Wolfsburgu - polscy fani
    Z okazji 70 lat modelu T w Wolfsburgu, w parku Allerpark, oddalonym niecałe półtora kilometra od samego Autostadt, w dniach od 3 do 6 sierpnia odbył się Bulli Summer Festival. Tereny parku przeistoczone zostały w ogromną ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył