Północ - Południe SKYACTIV, wielki finał wyprawy Mazdy

Północ - Południe SKYACTIV, wielki finał wyprawy Mazdy

03 Sie 2012, 21:40

Wyprawa Mazdy "Północ-Południe SKYACTIV" dotarła do mety. Właśnie zakończyła się dwutygodniowa podróż Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego w ramach projektu Północ-Południe SKYACTIV, realizowanego przez Mazdę. Halina i Łukasz pokonali ponad cztery tysiące kilometrów. Zwiedzili najpiękniejsze, chociaż nadal mało znane zakątki północnej i południowej Polski. Jednocześnie trwało głosowanie internautów na ulubioną część Polski i na ciekawszą trasę. Polacy wybrali Północ z wybrzeżem Morza Bałtyckiego i Mazurami, finalnie głosując na wyprawę Haliny Mlynkovej. Jednakże to piękno Tatr z Doliną Kościeliską docenili internauci i to właśnie ona zebrała najwięcej głosów w konkursie na najciekawsze miejsce w Polsce.

Image

O swoich wyprawach gwiazdy opowiadały codziennie na Facebooku i antenie radia RMF, a pokonaną przez nich trasę można zobaczyć w aplikacji Północ - Południe (http://bit.ly/PolnocPoludnie), gdzie odbywało się głosowanie na wybrany region. Stosunkiem głosów 57% do 43% zwyciężyła Północ i Halina Mlynkova oraz jej towarzyszka w podróży, czyli Mazda MX-5.Internauci mogli również dodawać własne propozycje miejsc wartych odwiedzenia w Polsce. Autor najciekawszego zdjęcia z opisem, które przedstawiało właśnie Dolinę Kościeliską otrzymał nagrodę – weekend z Mazdą MX-5.

W ramach wyprawy "Północ-Południe" Halina Mlynkova przemierzała północną Polskę kultowym roadsterem Mazda MX-5, odwiedzając między innymi Jezioro Turkusowe koło Międzyzdrojów i ruchome wydmy, w skansenie w Klukach spotkała przemiłą, starszą autostopowiczkę, która opowiedziała jej historie swojego życia. Dotarła też do krzywego domu w Szymbarku i Grot Mechowskich, zagubiła się odrobinę w lasach Mirachowskich i podziwiała wiadukty w Stańczykach, a zakończyła swą podróż w Dolinie Rospudy na Suwalszczyźnie.

Łukasz Nowicki testował najnowszą Mazdę CX-5 na górskich zakrętach i podjazdach południa Polski. Zwiedził Zamek Grodziec, gdzie czekało go "rycerskie" przyjęcie, stuletnią zaporę na rzece Bóbr i tajne laboratoria Hitlera z czasów II wojny światowej, w miejscowości Kamienna Góra. Wdrapał się na szczyt śląskiej Fudżijamy i strzelał z armaty w Twierdzy na Srebrnej Górze. Dotarł do Pcimia i Zamku w Odrzykoniu, w którym spotkał nowożeńców z zepsutym autem i zaoferował im podwiezienie. Na Małpią Wyspę na Jeziorze Rożnowskim dotarł kajakiem, by znów przesiąść się do swojej Mazdy CX-5 i przemierzyć bieszczadzkie serpentyny, podziwiając stare cerkwie i znów trafiając na autostopowiczów.

POLECAMY Wyprawa Mazdy Północ-Południe SKYACTIV

A tak opowiadają o swoich przygodach Halina i Łukasz: "To była fantastyczna podróż, emocjonująca jazda roadsterem MX-5, aż się nie chciało kończyć i wracać do rzeczywistości. Spotkałam po drodze tylu przyjaznych ludzi, wysłuchałam czasem historii ich życia, odwiedziłam tak piękne miejsca, że będę tę wyprawę wspominać z uśmiechem jeszcze długo" powiedziała Halina Mlynkova. Łukasz z kolei doceniał uroki prawdziwie męskiej wyprawy w góry, podczas której odkrył zalety Mazdy CX-5: "Południe Polski to piękne tereny, ale bardzo wymagające drogi, zarówno dla kierowcy, jak i samochodu. Mazda świetnie sobie radziła na stromych podjazdach, szutrowych terenach, a nawet w szczerym polu. Z uśmiechem wspominam szczególnie przystanek w Pcimiu, gdzie okazało się, że nie mam gdzie przenocować i zdecydowałem się na nocleg w bagażniku – po złożeniu jednym ruchem oparć foteli dysponowałem tak wielką przestrzenią, że spokojnie zmieściłaby się tu cała rodzina".

POLECAMY Historia TECHNOLOGII SKYACTIV Mazdy

Wyniki głosowania w obu konkursach potwierdzają, że zarówno północna, jak i południowa Polska mają swoje powody do dumy, a liczba pięknych i nieodkrytych jeszcze miejsc na mapie zachęca do tego, by odkrywać je samodzielnie podczas samochodowych wypraw.

źródło: Mazda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2298
Zdjęcia: 8333
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  BMW Concept Gran Coupé 2010 BMW Concept Gran Coupé 2010
  BMW Concept Gran Coupé to połączenie luksusu i elegancji z wyjątkową dynamiką. Pojazd studyjny łączy w sobie sportowy charakter sedana oraz komfort klasycznego Gran Turismo, tworząc mieszankę najlepszych cech estetycznych ...
  System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów
  Nissan, lider globalnego rynku samochodów elektrycznych oraz producent najpopularniejszego pojazdu elektrycznego na świecie – Nissana LEAF – został wybrany przez operatora systemu, firmę Enigma, dostawcą ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   Infiniti Q50
   S2020005
   GTP Light