Radio/DVD/Navi/kamerka do Passata B7

22 Sty 2019, 21:44

Witam,
Kilka dni temu kupiłam Passata B7 z 2012 z wbudowaną fabrycznie kamerą cofania, nawigacją i radiem.
Niestety mam problem z bluetooth i generalnie radio d nie urywa bo ma już swoje lata.
Myślę o wymianie radia fabrycznego na jakiś nowy model (np. oparty na Androidzie, ale się nie upieram) i chciałam zapytać czy są takie radia które do Passata B7 pasują, czy można je połączyć z istniejącą kamerą i generalnie systemem obecnie istniejącym?
Czy wiecie może kto się tym tematem zajmuje, gdzie w Warszawie można dokonać takiej wymiany w rozsądnej cenie?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
zgaga81
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 03 1998
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Skoda Superb
Silnik: 1,8 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

24 Wrz 2019, 14:30

Mając budżet około 1200 zł można spokojnie kupić zamiennik którym zastąpisz modele oryginalne typu RCD310, RCD315, RCD510, RNS510.
Tu masz przykład takieto radia [link do Allegro wygasł]

Wygląda tak:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Podłączenie nie jest trudne bo przeważnie takie stacje multimedialne posiadają kabel plug&play więc wystarczy wyjąc stare i włożyć nowe podłączając bezpośrednio pod istniejące kostki. Na pewno współpracuje z oryginalną kamerą.

Można dostać modele z systemem WIN CE ale moim zdaniem lepszym będzie Android. Jakość dźwięku będzie porównywalna z oryginalnym radiem.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Wrz 2019, 14:41

Bardzo dziękuję. Czy jesteś pewien że to radio działa z fabryczną kamerką? Bo z reguły twierdzą że potrzebny jest przetwornik za 350 zł...
zgaga81
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 03 1998
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Skoda Superb
Silnik: 1,8 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

24 Wrz 2019, 14:59

zgaga81 napisał(a):Czy jesteś pewien że to radio działa z fabryczną kamerką?
Tego nie wiem ale pamiętam że jak się podłączało kamerkę cofania pod oryginalne radio MFD 3 / RNS 510, RNS 310 / RNS 315, RNS 315, RCD 510 to trzeba było dokładać taki konwerter sygnału i kamera musiała być w systemie NTSC.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zaglądamy do warsztatu - renowacja klasycznej Toyoty 2000GT w RPA
    Na początku marca 20201 roku Toyota South Africa ogłosiła, że rozpoczęła renowację jednego z niewielu zachowanych egzemplarzy największego skarbu wśród historycznych modeli marki – sportowego coupe 2000GT. Po ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•