Opel Astra III H 2006

21 Wrz 2019, 13:27

Witajcie,
chciałbym wymienić fabryczne radio na np. takie
[link do oferty na Allegro wygasł]


pytanie: czy sam go zamontuje bez problemu?
Co to 1 din 2 diny i ktory pasuje do mnie?
Czy bede potrzebowal jakies ramki lub dodatkowego panelu?
Moze ktos poleci dobre radio z usb, bluethooth mini jack?
bicz93
Nowicjusz
 
Posty: 26

21 Wrz 2019, 16:37

bicz93 napisał(a):chciałbym wymienić fabryczne radio na np. takie
Wrzuć fotkę środkowej konsoli tak żeby było widać radio od siebie z samochodu. Będzie łatwiej pomóc.

bicz93 napisał(a):pytanie: czy sam go zamontuje bez problemu?
Teoretycznie powinieneś to zrobić jak masz trochę pojęcia bo zazwyczaj jest instrukcja wszystko opisująca nie wiem jak w przypadku tego radia.

bicz93 napisał(a):Co to 1 din 2 diny i ktory pasuje do mnie?
Różnica polega na wielkości radia 2DIN jest dwa razy większe. U Ciebie potrzebna będzie pewnie dodatkowa ramka pod takie radio ale jak wrzucisz fotkę o której wspomniałem to zobaczymy jak to rozwiązać.

bicz93 napisał(a):Czy bede potrzebowal jakies ramki lub dodatkowego panelu?
Czekam na fotkę wtedy będzie odpowiedź.

bicz93 napisał(a):Moze ktos poleci dobre radio z usb, bluethooth mini jack?
Do jakiej kwoty bo to jest kluczowe w przypadku takiego wyboru. No i czy ma być to 2DIN czy 1DIN?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Wrz 2019, 17:09

cena max do 300 max
bicz93
Nowicjusz
 
Posty: 26

24 Wrz 2019, 10:27

Masz duże radio 2DIN i jak chcesz zmienić na jakieś inne to będziesz potrzebował ramki 2DIN np. [link do oferty na Allegro wygasł]

Tu masz np. komplet z ramką kablami i radiem na 1DIN [link do oferty na Allegro wygasł]

Musisz jednak pamiętać że nie będziesz miał sterownia z kierownicy i informacje z takiego radia nie będą przekazywane na wyświetlacz na górze deski.

bicz93 napisał(a):cena max do 300 max
Mając taki budżet nie wymieniałbym radia tylko zainwestował w jakiś wzmacniacz, głośniki żeby poprawić oryginalne radio w brzmieniu bo to chyba najlepsze wyjście. Zamiast USB do odtwarzania muzyki kupiłbym transmiter FM, bluetooth przydaje się tylko do rozmowy przez smartfona więc tu lepiej kupić osobne urządzenie i przypiąć na słoneczniku.
Jak chcesz najtaniej posiadać możliwość słuchania muzuki z karty SD i mieć podłączenie AUX to proponuję kupić cyfrową zmieniarkę np. [link do oferty na Allegro wygasł] zmieścisz się wtedy w zakładanym budżecie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

25 Wrz 2019, 15:57

a gdybym chcial to radio
[link do oferty na Allegro wygasł]
bicz93
Nowicjusz
 
Posty: 26

25 Wrz 2019, 21:51

Do tego będziesz potrzebował ramkę za około 30 zł i musisz pamiętać ze po wymianie radia nie będziesz miał przycisków settings i BC. Można się dostać do ustawień z przycisków na kierownicy ale z tego co pamiętam potrzebny jest specjalny adapter do radia tu masz info nowe-radio-zamiast-fabrycznego-opel-astra-h-vt71751.htm#p763518
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!