Radio Blow-AVH-9810 - Czarny Ekran

24 Paź 2019, 13:27

Cześć, mam problem z radiem w/w chodzi o to że przedwczoraj zgasiłem normalnie samochód a razem z nim wyłączyło się radio, dzisiaj gdy odpaliłem silnik radio w ogóle się nie zapaliło i nie reagowało, nic nie słychać tak jakby się zaciął. Próbowałem wszystkich metod typu włączenie/wyłączenie radia ale nic nie działa, dodam tylko że radio reaguje na np. Bluetooth bo z telefonem normalnie mnie łączy oraz reaguje na włączenie/wyłączenie radia tylko jest ciągły czarny ekran. Czym może być to spowodowane? próbowałem już wszystkiego naciskanie/przytrzymywanie przycisków lub pokrętła ale dalej nic.
xBezos
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Paź 2019, 08:48

Wychodzi na to że radio jest sprawne tylko ekran wysiadł. Zobacz jeszcze czy z tyłu w kostce ISO masz wpięty kabel od podświetlenia (pomarańczowy). Jeżeli tak to możesz go odpiąć i sprawdzić czy coś się zmieni.

Miałem kiedyś taki problem w innym radiu i problemem okazało się jakieś zwarcie w panelu (tyle wiem od elektronika który to sprawdzał) tyle że tam był panel zdejmowany.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

25 Paź 2019, 15:08

Tak to wygląda u mnie:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Jestem 4 właścicielem i pierwszy raz widzę tak zrobione radio, niestety nie mam możliwości nawet wypiąć pomarańczowego kabla.
xBezos
Obserwowany
 
Posty: 2

28 Paź 2019, 10:14

xBezos napisał(a):niestety nie mam możliwości nawet wypiąć pomarańczowego kabla.
Możesz wyjąc kostkę i wypiąć z niej ten pin z kablem. Do tego wystarczy jakiś drucik czy rozwinięty spinacz metalowy :)

Jak masz multimetr to sprawdź czy na tym kablu jest napięcie wtedy nie będziesz musiał nic wypinać. Ja jednak obstawiam że problem jest w samym panelu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!