Radio Blow-AVH-9810 - Czarny Ekran

Radio Blow-AVH-9810 - Czarny Ekran

24 Paź 2019, 14:27

Cześć, mam problem z radiem w/w chodzi o to że przedwczoraj zgasiłem normalnie samochód a razem z nim wyłączyło się radio, dzisiaj gdy odpaliłem silnik radio w ogóle się nie zapaliło i nie reagowało, nic nie słychać tak jakby się zaciął. Próbowałem wszystkich metod typu włączenie/wyłączenie radia ale nic nie działa, dodam tylko że radio reaguje na np. Bluetooth bo z telefonem normalnie mnie łączy oraz reaguje na włączenie/wyłączenie radia tylko jest ciągły czarny ekran. Czym może być to spowodowane? próbowałem już wszystkiego naciskanie/przytrzymywanie przycisków lub pokrętła ale dalej nic.
xBezos
Obserwowany
 
Posty: 2

Re: Radio Blow-AVH-9810 - Czarny Ekran

25 Paź 2019, 09:48

Wychodzi na to że radio jest sprawne tylko ekran wysiadł. Zobacz jeszcze czy z tyłu w kostce ISO masz wpięty kabel od podświetlenia (pomarańczowy). Jeżeli tak to możesz go odpiąć i sprawdzić czy coś się zmieni.

Miałem kiedyś taki problem w innym radiu i problemem okazało się jakieś zwarcie w panelu (tyle wiem od elektronika który to sprawdzał) tyle że tam był panel zdejmowany.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3888
Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

Re: Radio Blow-AVH-9810 - Czarny Ekran

25 Paź 2019, 16:08

Tak to wygląda u mnie:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Jestem 4 właścicielem i pierwszy raz widzę tak zrobione radio, niestety nie mam możliwości nawet wypiąć pomarańczowego kabla.
xBezos
Obserwowany
 
Posty: 2

Re: Radio Blow-AVH-9810 - Czarny Ekran

28 Paź 2019, 11:14

xBezos napisał(a):niestety nie mam możliwości nawet wypiąć pomarańczowego kabla.
Możesz wyjąc kostkę i wypiąć z niej ten pin z kablem. Do tego wystarczy jakiś drucik czy rozwinięty spinacz metalowy :)

Jak masz multimetr to sprawdź czy na tym kablu jest napięcie wtedy nie będziesz musiał nic wypinać. Ja jednak obstawiam że problem jest w samym panelu.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3888
Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wielkie skrzydło i wloty na masce. Nadchodzi GR Supra 3000GT Concept Wielkie skrzydło i wloty na masce. Nadchodzi GR Supra 3000GT Concept
    Korona i berło to tradycyjne insygnia królów. Ale uniwersum tuningu rządzi się nieco innymi prawami. Tutaj od lat niepodzielnie panuje Toyota Supra, której symbolami są maska z wlotami powietrza i wielkie ...
    Szybkie ładowarki do aut z napędem elektrycznym w Holandii Szybkie ładowarki do aut z napędem elektrycznym w Holandii
    Nissan, producent najchętniej kupowanego samochodu z napędem elektrycznym na świecie, Nissana LEAF, z radością przyjął informację o planowanej budowie ponad 200 stacji ładowania obsługujących kilka standardów szybkich ...

  •