Silnik z Passata b4 do Passata b3

17 Paź 2012, 19:25

Witam.
Mam zamiar w swoim passacie b3 wymienic silnik, dotychczasowy silnik 1.9D, troche słaby a poza tym w silniku powstala dziurka taka ze moge tam wsadzic... kciuka ;) olej sie leje, masakra ;d
Mam zamiar wsadzic silnik od passata b4 1.9TDi o kodzie 1Z

Czy bedzie to mozliwe bez większych kombinacji?
Jesli nie to wsadze 1.9TD (AAZ) jesli zajde, bo mało ich jest na allegro ; /
LBNxDamian
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 04 07 2008
Auto: Almera N16
Silnik: 1.8 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

17 Paź 2012, 19:29

jeżeli punkty zawieszenia silnika tzw. łapy są takie same w obu modelach to bez problemu z resztą sobie poradzisz, kwestia jaszcze skrzyni biegów.
DUET
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: LAGUNA

17 Paź 2012, 20:16

Tzn ja to i tak bym zlecił sąsiadowi mechanikowi, ale nie chce zeby bylo tak ze kupie silnik ktorego nie bedzie sie dalo zamontowac ;)
Ponoc Passat b3 i b4 to jedno i to samo tylko ze b4 to zmodernizowana wersja. B4 bazuje na tej samej płycie co b3.

Ok dzieki ;)
LBNxDamian
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 04 07 2008
Auto: Almera N16
Silnik: 1.8 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

17 Paź 2012, 21:02

Co masz na mysli pisząc o skrzyni biegow ?
trzeba by rowniez wymienic skrzynie biegow?
LBNxDamian
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 04 07 2008
Auto: Almera N16
Silnik: 1.8 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

18 Paź 2012, 06:43

wydaje mi się że raczej nie ale warto to sprawdzić czy skrzynie montowane w obu modelach nie różnią się jakimiś detalami które mogły by skomplikować zamianę. Czasami coś co wydaje się takie samo a po bliższym przyjrzeniu się okazują się jednak różne.
DUET
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: LAGUNA
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy
    Toyota ProAce będzie odpowiedzią koncernu na rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na lekkie pojazdy użytkowe średnich rozmiarów. Nowy model będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch ...
    Kultowe japońskie samochody sportowe
    Japońscy producenci nie bez powodu słyną z konstruowania zgrabnych roadsterów i wyjątkowych sportowych samochodów. Wiele modeli stworzonych w Kraju Kwitnącej Wiśni na stałe wpisało się w historię motoryzacji ...