Radio + wyświetlacz z androidem

20 Sty 2018, 07:38

Witam, od niedawna pojawiają się radia z wyświetlaczem na androidzie. Przykład jest tu: https://www.autopumpkin.com/car-dvd-players/benz-dvd-players . Oczywiście można zastosować wtedy łatwo dowolną nawigacją, jak choćby google maps., podłączyć kamerę cofania, słuchać piosenek nie z radia, lecz dowolnie wybranych z internetu i zapewne wiele innych. Może w niedalekiej przyszłości wizualizacja danych o błędach np. magistrali CAN lub nawet CBS !

Co państwo o tym sądzą ? Czy ktoś zechce podzielić się swoimi doświadczeniami ?
Sam chciałabym włożyć to radio na androidzie do Mercedesa GLK 350 4-matic. Podobno pasuje !
zlisiecki
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 0- 0-1976
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mercedes GLK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Lut 2018, 16:54

Chcesz zastąpić oryginalne radyjko 2DIN na takie które podałeś z androidem?

Fajne jest to że masz tam androida i generalnie można wrzucić jakieś mapy komunikować się bezprzewodowo ze smartfonem. Jest dużo plusów takiego urządzenia ale główne minusy z tego co wiem to jakość dźwięku. Niestety oryginalne radio Mercedesa będzie dużo lepiej grało, zbierało fale radiowe no i jest lepiej wykonane ale to żeby porównać trzeba by mieć obie te stacje przy sobie.

Dedykowana stacja multimedialna do mercedesa będzie pasowała dobrze i wyglądała jak by stąd była. Generalnie jak nie zależy ci na super brzmieniu i zazwyczaj słucha radia i niezbyt głośno muzyki to taka zmiana może mieć sens.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Lut 2018, 17:35

Rozumiem, dzięki !
Słucham prawie cały czas "Radio Armia Krajowa" . Jest ono słyszalne tylko w Warszawie na 55,9 MHz i to nie wszędzie ! Oryginalny odbiornik pochodzi, jak mój samochód z USA. To oznacza, że mogę odbierać nim tylko "amerykańskie" stacje tj stacje na nieparzystych długościach fal. Nowy odbiornik posiada europejskie zakresy tzn. wszystkie stacje bez ograniczeń.

Czy możliwość słuchania Radio AK upadnie nie wiem. Bardzo mi na tej stacji zależy. Podobnie wolałbym zachować dobrą jakość dźwięku.
zlisiecki
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 0- 0-1976
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mercedes GLK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Lut 2018, 17:58

zlisiecki napisał(a):Czy możliwość słuchania Radio AK upadnie nie wiem.
Bardzo prawdopodobne ale być może jest jakaś możliwość zaprogramowania tej częstotliwości przez transmiter lub coś w tym stylu. Może oni nadają też na wyższych częstotliwościach zgodnych z UKF.
zlisiecki napisał(a):Podobnie wolałbym zachować dobrą jakość dźwięku.
Na pewno nie będzie ona taka jak przy oryginalnym sprzęcie który montowany był przez Mercedesa.
Spróbować możesz ponieważ i tak nie masz aż takiego użytku z radia jak by było w wersji EU. To z androidem będzie tańsze niż oryginalne na EU :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Lut 2018, 18:09

Teraz dowiedziałem się zaproponowane mi w innej firmie urządzenie wchodzi między obecne radia a ekran. Stare oryginalne radio, które posiada także stopień mocy pozostaje ! Dostępne staj ą się tylko wykluczone wcześniej częstości o jest android i większy ekran. Można łatwo podłączyć kamerę cofania, której było mi brak.. Koszt samego urządzenia 2200 zł.
zlisiecki
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 0- 0-1976
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mercedes GLK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna