Reflektory przednie z wersji amerykańskiej na europejską

20 Cze 2020, 11:39

Witam otoz mam pewien problem posiadam mercedsa w164 63 amg wersja amerykanska i mam pewien problem z lampami , na tyle ze wolalbym zmienic lampy z bi xenon ( podobno nie skretne ) na zwykle i reflektory znalazlem dosyc fajne z homologacja . Czy taki zabieg jest trudny do zrobienia ? Ciezka sprawa z ksenon na zwykle halogeny?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ryonek
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 0

21 Cze 2020, 11:11

Żarówki są podpinane oddzielnie czy jest jedna wspólna kostka która podłącza się do lampy?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16189
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Cze 2020, 12:27

Trzeba wymienić reflektory na halogenowe (m ale o tym już wiesz :) ) i trzeba przerobić instalację elektryczną - zmienić wtyczki przy reflektorach ( najlepiej poszukać na szrocie oryginalnej wiązki ) i przerobić instalację elektryczną. Jest z tym troszkę roboty i warto przy tym mieć wiedzę elektryczną. Nie jestem pewny, ale trzeba chyba też przeprogramować komputer.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Cze 2020, 09:40

o kurde to sporo z tym roboty myslalem ze latwiej to pojdzie to coz bede musial meczyc sie dalej a orientuejsz sie moze bo mam zwykly bi xenon i zmiana na bi xenon skretny ? duzo wiecej z tym roboty?
ryonek
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 0

22 Cze 2020, 09:41

chyba odzielnnie wlasnie wiem ze maja 1 styk przy lampach
ryonek
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 0

22 Cze 2020, 09:46

Musisz sprawdzić jaki masz rodzaj kostki głównej i na ile pinów, najlepiej wrzuć tu foto to coś podpowiemy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16189
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Cze 2020, 09:20

Do skrętnego trzeba inny reflektor - z ruchomą soczewką. Z tego co kojarzę, to nie da sie do zwykłych biksenonów założyć silniczka na soczewki. Oprócz tego trzeba dokładać czujniki skrętu. No i oczywiście przeprogramowac komputer.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Lip 2020, 13:13

no tak rozumiem ale sprawa wyglada tak ze nie mam teraz zadnych reflektorow to powiedzmy ze kupie 2 x skretne to musialbym z jakimis modulami itd ? moj mechanik mowi ze raczej sa to nie skretne ze takie niby tez wystepowaly bo na allegro sa wszystkie skretne i to mnie troche dziwi . a w aso chca 6 tys za jedna sztuke wiec no... odpada . taniej by mi bylo eweentualnie zamontowac te skretne i tyle tylko czy duzy bylby problem z programowaniem tego
ryonek
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 0