Rejestracja auta pytanie

12 Wrz 2016, 21:46

Witam Was serdecznie,

mam mały pytanie odnośnie rejestracji auta sprowadzonego z zagranicy: sprawa jest następująca -

- auto sprowadzone z niemiec do Polski przez handlarza.
- auto zostało odkupione przez jego wspólnika na FV23%
- auto chcę zakupić ja od jego wspólnika także na FV23% (samochód nie został jeszcze w Polsce zarejestrowany)

Wszystkie formalności załatwione - została tylko rejestracja- ( auto będzie finansowane - leasing) i nagle okazuje się że Pani z Leasingu chce ode mnie fakture/ dowód zakupu tego auta które dostał handlarz - czyli niemiecka FV. Podobno wymaga tego Wydzial komunikacji.
Dostałem informację od tego Handlarza że nie da na pewno oryginału ze względu na tajemnice handlową - nie chce udostępnić kontaktu do swojego 'źródła' które dostarcza mu te auta.

Co w takiej sytuacji zrobić? Jutro urzędy dopiero są otwarte a wiadomo jak to z nimi bywa. Mają podstawę wymagać tej FV? Handlarz twierdzi i jego wspólnik że nie.

Podpowie ktoś zorientowany w temacie?
:duh:
GoodwayAg
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 03 1989
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW f30

19 Wrz 2016, 10:27

W przypadku rejestracji pojazdu wymagana jest tzw. ciągłość umów, czyli trzeba wykazać jak auto przeszło od osoby ostatnio widniejącej w dowodzie / karcie pojazdu do obecnego właściciela. Dlatego w Wydziale Komunikacji rzeczywiście potrzebne są wszystkie umowy kupna - sprzedaży / faktury.
Ubea
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne