Rejestracja auta

12 Maj 2020, 10:50

Witam,
Niedługo planuję kupno auta. Niestety mieszkam dość daleko od miejsca zameldowania. Czy podpisując umowę kupna auta razem z moją żoną która jest zameldowana w miescie w którym mieszkamy istnieje możliwość zarejestrowania auta na nią aby uniknąć potrzeby jazdy na drugi koniec Polski w celu jego rejestracji. Dodam że żona nie posiada prawo jazdy. Chciałbym się również dowiedzieć jak wygląda sytuacja w takim przypadku z ubezpieczeniem samochodu. Czy auto musiałoby być ubezpieczone również na żonę czy tylko na mnie.
Pozdrawiam serdecznie
Cristiano007
Nowicjusz
 
Posty: 5

12 Maj 2020, 13:50

Cristiano007 napisał(a): Niestety mieszkam dość daleko od miejsca zameldowania.
Rejestracja powinna odbyć się w miejscu zamieszkania-zameldowania.Czy posiadasz zameldowanie czasowe w miejscu w którym mieszkasz obecnie... :?:
Cristiano007 napisał(a): Dodam że żona nie posiada prawo jazdy
No nie nie wiem jak na to będzie patrzył ubezpieczyciel pojazdu... :?: :?: Myślę ze będzie "słono"$$$$
Cristiano007 napisał(a): Czy auto musiałoby być ubezpieczone również na żonę czy tylko na mnie
Jeżeli nie masz zadnego meldunku to pojazd na "ślubną" a Ty jedynie jako współwłaściciel... :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Maj 2020, 19:07

Migi60 napisał(a):Rejestracja powinna odbyć się w miejscu zamieszkania-zameldowania.

Nie tak. Rejestruje się pojazdy w WK odpowiednim do miejsca ZAMIESZKANIA. Nie zameldowania. Meldunek nie ma tu nic do rzeczy. Najważniejszy jest adres wpisany w umowie KS - ten adres jest uznawany przez WK za adres zamieszkania.
Cristiano007 napisał(a):Dodam że żona nie posiada prawo jazdy. Chciałbym się również dowiedzieć jak wygląda sytuacja w takim przypadku z ubezpieczeniem samochodu. Czy auto musiałoby być ubezpieczone również na żonę czy tylko na mnie.

Nie wiem jak inni ubezpieczyciele, ale PZU nie patrzy na to, czy współwłaściciel ma prawo jazdy. Jak nie ma, to nie jest brany pod uwagę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000