Rejestracja samochodu jako Youngtimer.

Rejestracja samochodu jako Youngtimer.

03 Lis 2018, 15:49

Czy na sali jest ktoś kto przechodził całą procedurę? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak jak to zrobić krok po kroku, bo znajduję w necie różną kolejność kroków, które należy poczynić aby uzyskać żółte tablice. Zakładam, że czytający w późniejszym czasie wiedzą czym jest yountimer.

TEORIA (cytat):

1. Wypełnianie karty ewidencyjnej ruchomego zabytku techniki tzw. białej karty (w trzech egzemplarzach). Można samemu, jednak lepiej dać to w ręce rzeczoznawcy.
2. Wypełnioną kartę wraz z wnioskiem o wpisanie pojazdu do wojewódzkiej kartoteki ewidencji zabytków techniki składamy w siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub u kierownika delegatury.
Jeden egzemplarz białej karty przesyła się do Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie.
3. Wojewódzki Konserwator Zabytków po włączeniu karty do wojewódzkiej ewidencji zabytków wydaje stosowne potwierdzenie decyzji. Decyzja taka jest podstawą do wykonania badania technicznego auta zabytkowego.
4. Do rejestracji dodatkowo potrzebne będą: oryginał zaświadczenia z badania pojazdu, protokół z oceny stanu technicznego oraz uwierzytelniona kopia decyzji ujęcia auta w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych.

I teraz mam pytania:

ad1. Czy jest gdzieś lista takich rzeczoznawców i gdzie takiego rzeczoznawcę można znaleźć? Do kogo i gdzie się zgłosić?

ad2. Czy 1 egzemplarz do Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie ja mam wysłać czy robi to Wojewódzki Konserwator Zabytków?

ad3. Wiem, że te badania techniczne są bardziej szczegółowe. Czy otrzymam jakiś druk/formularz dla takiego badania? Z czym mam pojechać na to badanie oprócz wydanej Decyzji przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Gdzie je wykonać?

ad4. Co to jest "oryginał zaświadczenia z badania pojazdu" i od kogo go otrzymam? Co to jest "protokół z oceny stanu technicznego" i od kogo go uzyskam? Kto uwierzytelnia "decyzję ujęcia auta w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych" wydanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Rozumiem, że o nią chodzi. Notariusz? Radca prawny?

To na ten moment tyle ;)
Pozdrawiam i czekam na pomoc w tym temacie.
szpynda
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Malbork
Auto: Mazda MX-6
Silnik: 2.5 V6 164KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
    Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...

  •