Rejestracja samochodu jako Youngtimer.

Rejestracja samochodu jako Youngtimer.

03 Lis 2018, 14:49

Czy na sali jest ktoś kto przechodził całą procedurę? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak jak to zrobić krok po kroku, bo znajduję w necie różną kolejność kroków, które należy poczynić aby uzyskać żółte tablice. Zakładam, że czytający w późniejszym czasie wiedzą czym jest yountimer.

TEORIA (cytat):

1. Wypełnianie karty ewidencyjnej ruchomego zabytku techniki tzw. białej karty (w trzech egzemplarzach). Można samemu, jednak lepiej dać to w ręce rzeczoznawcy.
2. Wypełnioną kartę wraz z wnioskiem o wpisanie pojazdu do wojewódzkiej kartoteki ewidencji zabytków techniki składamy w siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub u kierownika delegatury.
Jeden egzemplarz białej karty przesyła się do Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie.
3. Wojewódzki Konserwator Zabytków po włączeniu karty do wojewódzkiej ewidencji zabytków wydaje stosowne potwierdzenie decyzji. Decyzja taka jest podstawą do wykonania badania technicznego auta zabytkowego.
4. Do rejestracji dodatkowo potrzebne będą: oryginał zaświadczenia z badania pojazdu, protokół z oceny stanu technicznego oraz uwierzytelniona kopia decyzji ujęcia auta w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych.

I teraz mam pytania:

ad1. Czy jest gdzieś lista takich rzeczoznawców i gdzie takiego rzeczoznawcę można znaleźć? Do kogo i gdzie się zgłosić?

ad2. Czy 1 egzemplarz do Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie ja mam wysłać czy robi to Wojewódzki Konserwator Zabytków?

ad3. Wiem, że te badania techniczne są bardziej szczegółowe. Czy otrzymam jakiś druk/formularz dla takiego badania? Z czym mam pojechać na to badanie oprócz wydanej Decyzji przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Gdzie je wykonać?

ad4. Co to jest "oryginał zaświadczenia z badania pojazdu" i od kogo go otrzymam? Co to jest "protokół z oceny stanu technicznego" i od kogo go uzyskam? Kto uwierzytelnia "decyzję ujęcia auta w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych" wydanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Rozumiem, że o nią chodzi. Notariusz? Radca prawny?

To na ten moment tyle ;)
Pozdrawiam i czekam na pomoc w tym temacie.
szpynda
Nowicjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Paź 2018, 14:30
Miejscowość: Malbork
Auto: Mazda MX-6
Silnik: 2.5 V6 164KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus ES po tuningu TRD Lexus ES po tuningu TRD
    Nowy Lexus ES zadebiutował oficjalnie dopiero pół roku temu, a japoński oddział Toyota Racing Development przygotował już kilka interesujących elementów pozwalających na zarówno optyczny, jak i mechaniczny ...
    [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0 [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - VAN segmentu D - silnik benzynowy o mocy około 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Galaxy mk1 2,3 - 145KM - Hyundai ...

  •