Rejestracja samochodu jako Youngtimer.

Rejestracja samochodu jako Youngtimer.

03 Lis 2018, 14:49

Czy na sali jest ktoś kto przechodził całą procedurę? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak jak to zrobić krok po kroku, bo znajduję w necie różną kolejność kroków, które należy poczynić aby uzyskać żółte tablice. Zakładam, że czytający w późniejszym czasie wiedzą czym jest yountimer.

TEORIA (cytat):

1. Wypełnianie karty ewidencyjnej ruchomego zabytku techniki tzw. białej karty (w trzech egzemplarzach). Można samemu, jednak lepiej dać to w ręce rzeczoznawcy.
2. Wypełnioną kartę wraz z wnioskiem o wpisanie pojazdu do wojewódzkiej kartoteki ewidencji zabytków techniki składamy w siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub u kierownika delegatury.
Jeden egzemplarz białej karty przesyła się do Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie.
3. Wojewódzki Konserwator Zabytków po włączeniu karty do wojewódzkiej ewidencji zabytków wydaje stosowne potwierdzenie decyzji. Decyzja taka jest podstawą do wykonania badania technicznego auta zabytkowego.
4. Do rejestracji dodatkowo potrzebne będą: oryginał zaświadczenia z badania pojazdu, protokół z oceny stanu technicznego oraz uwierzytelniona kopia decyzji ujęcia auta w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych.

I teraz mam pytania:

ad1. Czy jest gdzieś lista takich rzeczoznawców i gdzie takiego rzeczoznawcę można znaleźć? Do kogo i gdzie się zgłosić?

ad2. Czy 1 egzemplarz do Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie ja mam wysłać czy robi to Wojewódzki Konserwator Zabytków?

ad3. Wiem, że te badania techniczne są bardziej szczegółowe. Czy otrzymam jakiś druk/formularz dla takiego badania? Z czym mam pojechać na to badanie oprócz wydanej Decyzji przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Gdzie je wykonać?

ad4. Co to jest "oryginał zaświadczenia z badania pojazdu" i od kogo go otrzymam? Co to jest "protokół z oceny stanu technicznego" i od kogo go uzyskam? Kto uwierzytelnia "decyzję ujęcia auta w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych" wydanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Rozumiem, że o nią chodzi. Notariusz? Radca prawny?

To na ten moment tyle ;)
Pozdrawiam i czekam na pomoc w tym temacie.
szpynda
Nowicjusz

Miejscowość: Malbork
Auto: Mazda MX-6
Silnik: 2.5 V6 164KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Supra z 1994 roku - rekordowa cena sprzedaży na aukcji Toyota Supra z 1994 roku - rekordowa cena sprzedaży na aukcji
    Gdyby zapytać fanów motoryzacji, który seryjny model był największym osiągnięciem Toyoty, wielu wskazałoby Suprę czwartej generacji, czyli model MK4. Podobnego zdania musiał być nabywca czarnej Supry z 1994 ...
    Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą! Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą!
    Dlaczego wciąż niektórzy kierowcy i pasażerowie nie zapinają pasów bezpieczeństwa? Jedni sądzą, że to niewygodne, a inni uznają, że nie ma potrzeby tego robić przed krótką podróżą. To błąd, który ...

•