Rejestracja samochodu z Niemiec na niemickich tablicach.

Rejestracja samochodu z Niemiec na niemickich tablicach.

16 Wrz 2013, 19:00

Mam okazję kupić dobry sprowadzany samochód, koleś kupił go w Niemczech i sprowadził do Polski, lecz auto nadal jest na niemiecki tablicach rejestracyjnych. Podobno auto zostało w Niemczech wyrejestrowane przez właściciela, zwrócił tablice do swojego urzędu komunikacji, a dostał jakieś duplikaty, które wyglądają jak oryginalne tablice. Ten koleś od którego mam kupić to auto tłumaczył mi, że normalnie zarejestruje to auto w swoim wydziale komunikacji, że nawet nie będę musiał oddawać tych niemieckich tablic. Moje pytanie brzmi czy da się zarejestrować normalnie takie auto czy nie będę miał z nim problemów, no i czy normalnie można teraz na nich jeździć w Polsce?
rosio23
Obserwowany

Auto: A3

Re: Rejestracja samochodu z Niemiec na niemickich tablicach.

17 Wrz 2013, 17:42

rosio23 napisał(a): Moje pytanie brzmi czy da się zarejestrować normalnie takie auto czy nie będę miał z nim problemów, no i czy normalnie można teraz na nich jeździć w Polsce?
W zadnym urzędzie w Niemczech nie dostaniesz duplikatów TR.Owszem są to "duplikaty"ale zrobione w Polsce.../wiadomo-Polak potrafi :wink: /i faktycznie wyglądaja jak niby orginały.Na tych niby duplikatach mozesz zarejestrować ten samochód ale jezdzić to juz nie masz prawa.TR przy rejestracji samochodu w WK musisz zdać... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Paź 2013, 21:39

To nie są niby oryginały :)
One są oryginalne - ale pod względem aluminium. Nic poza tym - nie mają znaczków, a bardzo często z tyłu nie mają też nabite DIN... Nie są więc TR uprawniającymi do poruszania się po drodze :)
Pozdrawiam i życzę małego spalania.
furio
Początkujący

Prawo jazdy od: 11 10 1987
Auto: Touareg
Silnik: V10
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

27 Paź 2013, 22:30

odpowiedź brzmi:
nie będziesz mieć problemów z rejestracją tego auta.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Mazda6 zaawansowana technologia i-ACTIVSENSE Nowa Mazda6 zaawansowana technologia i-ACTIVSENSE
    Mazda Motor Corporation zaprezentuje technologie "i-ACTIVSENSE" w zupełnie nowej wersji modelu Mazda6, która będzie główną atrakcją tegorocznego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu. "i-ACTIVSENSE" to seria zaawansowanych ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      S2020005
      MINI Clubman Bond Street, tył