Rejestracja auta z niemiec dziwny przypadek :(

21 Sie 2013, 20:17

Witam, moja sytuacja jest dziwna pierwszy raz kupowałem samochód sprowadzony i nie wiedziałem co jest potrzebne i co kto powinien zrobić. Do sedna.

Ktoś sprowadził auto później ktoś kupił i ja od niego odkupiłem. Chciałem zarejestrować auto ale nie chcą mi wydać vat 24 ponieważ umowa jest spisana w Polsce z tą osobą prywatną co odkupiłem. Czy jeśli spiszę umowę na tzw Niemca będzie wszystko ok? Dodam ze reszta opłat jest zrobiona i widnieją tam inne dane osobowe ;/ Czy to nie przeszkadza w rejestracji bo przecież dane samochodu się zgadzają tylko kto inny opłacał. Jestem w kropce i nie wiem co robić. I czy wystarczą tylko takie dane jak adres imię i nazwisko + dane samochodu takie tylko są niestety w dowodzie (briefie). Pozdrawiam i czekam na odp
wasile
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 04 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mazda

22 Sie 2013, 14:52

Moim skromnym zdaniem, wystarczy umowa spisana z Niemcem. Czy samochód został wymeldowany w Niemczech? (jest to także dość istotne)
Helmut
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: mercedes

22 Sie 2013, 15:19

Witam, tak jest pieczątka w dowodzie o wyrejestrowaniu auta. Tyle że auto było wyrejestrowane w 2011 roku. Ale to chyba jest nieważne.

I czy wystarczą same dane zamieszkania + imie naziwsko. Bo tylko to mam w dowodzie ;/
wasile
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 04 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mazda

24 Sie 2013, 14:23

wasile napisał(a):Dodam ze reszta opłat jest zrobiona i widnieją tam inne dane osobowe ;/ Czy to nie przeszkadza w rejestracji bo przecież dane samochodu się zgadzają tylko kto inny opłacał.
wasile napisał(a): Czy jeśli spiszę umowę na tzw Niemca będzie wszystko ok?
Przykładowo:Nowak zrobił juz opłaty a więc musi miec umowe k/s zawarta z tym Niemcaem a Ty chcesz pisac nowa umowe k/s z tym samym Niemcem... :?: Najpierw pomyśl a pózniej rób.. :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Sie 2013, 22:54

Czyli jednym słowem auta nie da się zarejestrować. Czyli została sprzedaż na części ;/

Bo vatu inaczej mi nie wydadzą ;/
wasile
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 04 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mazda

26 Sie 2013, 19:59

Kol.jezeli masz jakiś problem to tylko na forum.Na PW nie prowadzę zadnej korespondencji.. :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota AYGO 2018 po modernizacji
    Nowe AYGO zachowuje rozpoznawalny znak X z przodu, który teraz stanowi mocną, trójwymiarową strukturę. Nowy projekt przodu auta otrzymał przeprojektowane przednie reflektory w stylu Keen Look ze zintegrowanymi ...
    Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.

26 Paź 2013, 21:43

Jeżeli poprzednik robił już jakieś opłaty, to pewnie zrobił VAT24 i celny - jak nie zrobił, to Ty nie zarejestrujesz auta - a jemu kota pogonią, jak go znajdą...

Czyli, idziesz do gościa i mówisz - dawaj kwity z celnego i Vat24. Jak nie chce dać - to mówisz, że występujesz na piśmie o takie dokumenty do US i UC... zobaczysz, jak się szybko znajdą/ opłaci...
Pozdrawiam i życzę małego spalania.
furio
Początkujący
 
Posty: 53
Prawo jazdy: 11 10 1987
Auto: Peugeot 5008
Silnik: 1,6
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009