Akcyza za auto- postępowanie podatkowe

akcyza za auto- postępowanie podatkowe

15 Paź 2013, 18:17

witam,

pół roku temu sprowadziłem uszkodzone auto zza granicy.
Wezwałem rzeczoznawcę który wydał opinię że wartość uszkodzonego auta wynosi 25 tys zł.
Urzędnik w Urzędzie celnym jednak stwierdziła, że wartość auta (średnia cena rynkowa) wynosi 43 tys i od tej kwoty powinienem zapłacic akcyzę -18,3%.
w tym samym momencie kazała mi napisać pismo że nie zgadzam się z wyliczoną kwotą przez UC (43tys.) i opłacam akcyzę od wartości auta podanej przez rzeczoznawcę.

w między czasie auto oddane było do naprawy i naprawione tanim kosztem przez znajomego. naprawa trwała pół roku i w zasadzie do tej pory auto stoi niezarejestrowane, natomiast wszystkie opłaty związane ze sprowadzeniem auta zostały uregulowane.

kilka dni temu otrzymałem informację z UC że wszczynają postępowanie w mojej sprawie w związku z zaniżeniem akcyzy. dzwoniłem do UC z zapytaniem jaka jest tego przyczyna i okazuje się że podwójna ekspertyza od rzeczoznawcy którą dostarczyłem nie jest wystarczająca i dodatkowo powinienem dostarczyć inne dokumenty np. faktury za części i naprawę. Niestety nie mam FV ponieważ wszystkie części kupiłem używane na allegro, bądź na szrocie w Niemczech. Nie mam również FV za naprawę.

Czy ktoś spotkała podobna przygoda?
co w tym momencie powinienem zrobić?
jak uniknąć ewentualnej dopłaty akcyzy do wartości auta wyliczonej przez UC?
czy gdybym ewentualnie dostarczył FV na części i naprawę UC je zaakceptuje i sprawa zostanie zamknięta?

pomóżcie proszę

z góry wszystkim dziękuję za wszystkie porady
dauxja111
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 09 1982
Auto: peugeot
Silnik: 2
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna

Re: akcyza za auto- postępowanie podatkowe

27 Paź 2013, 22:38

ciekawy przypadek:
1. UC uznał wartość z przedstawionej przez Ciebie opinii rzeczoznawcy.
2. po pół roku stwierdza, że jej nie uznaje!!!

Podeślij mi to pisemko z UC mail'em
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Crafter Volkswagen Crafter "Van of the Year 2017"
    Nowy Crafter marki Volkswagen Samochody Użytkowe, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni, pod wieloma względami wyznacza standardy wśród aut dostawczych. Samochód ma bardzo bogate wyposażenie ...
    Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto
    Specjaliści Webasto we współpracy z Audi stworzyli składany dach do nowego, czteromiejscowego kabrioletu A5, opracowanego na bazie coupe. Miękki dach łączy wyrafinowaną technologię i zaawansowane materiały z emocjonalnym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Jaguar