Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota

29 Gru 2021, 14:43

Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie pomarańczowego trójkąta z wykrzyknikiem w środku plus oczywiście do tego opis problemu "Niski poziom naładowania baterii kluczyka. [Key battery low.]".

Opis wymiany baterii dotyczy Toyoty z bezkluczykowym dostępem do samochodu. W moim przypadku jest to kluczyk od samochodu hybrydowego tej marki.
Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - ToyotaWymiana baterii jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie 3 min. :)

Co nam będzie potrzebne?
- Śrubokręt płaski (do otworzenia obudowy kluczyka, użyłem takiego o szerokości 6mm)
- Śrubokręt płaski do wyjęcia baterii (o szerokości 2mm, tu może być coś innego do podważenia)
- Bateria CR2032 3V

Wymiana baterii krok po kroku
- Wyciągamy grot kluczyka z pilota (naciskamy z boku przycisk na pilocie który zwalnia blokadę i grot lekko wychodzi)
- Płaskim śrubokrętem rozchylamy obudowę pilota (po wyjęciu grota mamy takie miejsce w które idealnie wchodzi śrubokręt, następnie przekręcając go na boki obudowa zacznie się rozchylać aż w końcu ją rozpołowimy)
- Bateria jest przykryta taką plastikową zaślepką którą zdejmujemy podważając lekko śrubokrętem raz z jednej strony a raz z drugiej)
- Samą baterię podważamy, jest tam takie miejsce na cienki śrubokręcik i ładnie ona wskakuje
- Wkładamy nową baterię
- Wszystko składamy w odwrotnej kolejności

U mnie po tej operacji wymiany baterii kluczyk działa i nie wymaga ponownego kodowania i przypisywania w samochodzie. Komunikat o słabym stanie baterii zniknął.

Kiedy pojawia się komunikat o słabej baterii w elektronicznym kluczyku?
Sprawdziłem napięcie na baterii którą wyjąłem z elektronicznego kluczyka i jego wartość to 3,03V więc możemy przyjąć że komunikat o słabym stanie baterii otrzymamy kiedy napięcie na 3V baterii CR2032 zbliża się do granicy 3,02-3,04V.

POLECAMY Wymiana / odłączanie akumulatora 12V w hybrydzie - Toyota Auris II TS

Warto tu przed wymianą sprawdzić jakie napięcie ma nowa bateria. Ja miałem kupione w blistrze 5 szt takich baterii i co ciekawe jedna z nich miała 3,19V, a pozostałe w granicach 3,29V i tyle powinna mieć nowa w pełni naładowana bateria o oznaczeniu CR2032.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

08 Sie 2023, 10:22

ArteK napisał(a):Ja miałem kupione w blistrze 5 szt takich baterii i co ciekawe jedna z nich miała 3,19V, a pozostałe w granicach 3,29V i tyle powinna mieć nowa w pełni naładowana bateria o oznaczeniu CR2032.
Z tymi bateriami kupowanymi w większych ilościach w dobrej cenie często tak bywa, że czasem któraś z nich nie trzyma parametrów. Takie sprawdzenie multimetrem napięcia jest jak najbardziej ok jak ktoś ma taką możliwość.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris
    0.9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris - rozstrzygnięcie konkursu Toyota Motor Poland W sobotę 6 października Toyota Motor Poland zorganizowała finał konkursu "Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris ". Po czterech miesiącach etapów ...