Postępowanie z autem przywiezionym na lawecie

postępowanie z autem przywiezionym na lawecie

27 Wrz 2008, 17:40

Witam, chciałbym prosić o pomoc! mam na oku b. dobre auto - sprawne, sprawdzone pod względem technicznym jednak jest jeden problem (wynikający z mojej niewiedzy): przywiezione na lawecie, bez tablic rejestracyjnych oraz drugi: auto jest 200km od mojego miejsca zamieszkania a ja nie posiadam lawety :)

chciałbym po nie pojechac i zabrać się nim do domu. Czy to możliwe? Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Gdzie się udać i czy możliwe jest wykonanie wszystkich niezbędnych czynności w jeden dzień?
verlino
Nowicjusz

Re: postępowanie z autem przywiezionym na lawecie

27 Wrz 2008, 18:29

Z tego co sie orientuje to w wydziale komunikacji nie dostaniesz tablic tymczasowych na sam osobowy, ale sa takie co wydaja. Ale zeby dostac tablice tymczasowe to musisz byc wlascicielem ojazdu, tzn musisz miec dowod rejestracyjny i dokument wlasnosci i oczywiscie badanie techniczne. Jezeli nie wydadza Ci tablic tymczasowych to pozostaje laweta. koszt takich tablic to okolo 60 zl.
kropka1
Początkujący

27 Wrz 2008, 19:24

myślisz że dałoby rade te wszystkie formalności załatwić w jeden dzień?
czy istnieje inna możliwość poruszania się po polskich drogach w takiej sytuacji? Np. będąc w drodze do urzędu celnego - przecież muszę tam jakos dojechac :P
verlino
Nowicjusz

29 Wrz 2008, 13:24

nie wiem jak to jest z tymi tymczasowymi tablicami ale nawet jesli je dostaniesz to musisz zrobić badanie techniczne(pierwsze w Polsce ok 160zł) i wykupić ubezpieczenie np. na 10 dni
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris Hybrid-R - sportowa hybryda Toyota Yaris Hybrid-R - sportowa hybryda
    Toyota Yaris Hybrid-R, która w wersji koncepcyjnej zadebiutowała podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, łączy zaawansowaną technologię pochodzącą z seryjnego Yarisa Hybrid, z wyczynowymi rozwiązaniami znanymi ...
    XIX Moto-Piknik NO LIMIT OLSZTYN 2013 / relacja XIX Moto-Piknik NO LIMIT OLSZTYN 2013 / relacja
    Moto-Piknik na lotnisku w Dajtkach już za nami i śmiało możemy stwierdzić że kolejną edycję zaliczamy do udanych. Jest to wyjątkowa impreza w skali regionu i Polski. Nie często możemy zobaczyć tyle obliczy motoryzacji w jednym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI