Rejstracja samochodu

16 Lis 2013, 22:08

Siema. Mam 18 lat. W czerwcu tego roku zdałem egzamin na prawko. Planuję kupić jakiś samochód. Benzyna/ benzyna+lgp. Nie oczekuję jakiegoś super samochodu. Wystarczy mi nawet jakieś Cinquecento a jakby się udało honde civic to byłoby super! Niestety samochód+ ubezpieczenie + koszty eksploatacji trochę mnie wyniosą i nie będzie mnie na nie stać. Nie mam zamiaru jeździć w jakieś długie trasy ale tak 3 razy w tygodniu podjechać do szkoły (2km) albo zawieźć gdzieś mamę. Największą przeszkodą jest dla mnie ubezpieczenie samochodu. Bo Wyniesie mnie.. no dość sporo. Czy można np. zarejestrować samochód na mamę i dodać siebie jako współwłaściciela? Czy będzie taniej? Czy są jakieś opcje żeby nie płacić tak dużo? A no i dodaję że mało się znam na ubezpieczeniach i ogólnie na samochodach więc jak palnę jakąś głupotę albo już palnąłem to przepraszam. Proszę też o nie usuwanie mojego tematu jestem tu nowy dopiero co się zarejestrowałem. Liczę na odpowiedzi. :> Pozdrawiam.
Pablitoxd
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 28 09 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Chce kupic
Silnik: fajny
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lis 2013, 10:43

Pablitoxd napisał(a):Czy można np. zarejestrować samochód na mamę i dodać siebie jako współwłaściciela? Czy będzie taniej?

A mama ma zniżki ?? Używa autko ?? Bo tylko wtedy da się to zrobić..
Kupujesz auto, rejestrujesz na mamę i siebie, w TU OC na mamę ze zniżkami, po roku czy dwóch - darowizna mamowej części na ciebie i kontynuacja OC w tej samej firmie - zniżki zachowasz..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

 
cron