Renault 19. Z trudem przełącza sie na gaz...

Renault 19. Z trudem przełącza sie na gaz...

30 Cze 2006, 15:06

Witam

Mam R19, silnik F3N740, monowtrysk, instalacja gazowa sterowana elektronicznie.

Od pewnego czasu z ogromnym trudem przełącza sie na gaz. Kiedy temperatura silnika pozwala na przełączenie się na gaz i silnik ma odpowiednie obroty automat powiniem przełączyć na zasilanie gazowe a u mnie silnik nie dostaje wtedy ani benzyny ani gazu !! Jeśli szybko ręcznie przełączę go na benzynę to po szarpnięciu pracuje dalej a jeśli tak go zostawię po chwili gaśnie. Po kilku/kilkunastu takich próbach w końcu zaskoczy i pracuje na gazie. Gazownik stwierdził, ze komputer miał zapisanych ponad 30 błędów, które on usunął. Po wizycie u niego przez pewnien czas (jakiś miesiąc) było OK ale teraz znów to samo.
Może coś podpowiecie ?

Pozdr. Grzesiek
Grzesiek

30 Cze 2006, 21:36

fachman opowiada bzdury :!: :!: :!:
uszkodzony emulator lub centralka od gazu,generalnie nie podałeś typu instalki gazowej.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki
    W terenówkach najważniejsze są rama, zawieszenie, napędy i silnik. Buda ma mniejsze znaczenie. Sprawdź jak samochód odpala na zimno, jaki dymek idzie z rury wydechowej i ile go jest. Po kilku sekundach dymienia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Jaguar