Renault Laguna 1.5 DCI - ciężko pali na mrozie.

12 Gru 2019, 17:08

Dzień dobry,

mam Renault laguna 1.5 DCI 2008 rok.

Jak teraz są mrozy to ciężko ma zapalić, jak już zapali to ostro zakopci na biało.

Jak było ciepło to paliło auto bez problemu, tylko przy zapaleniu nie kiedy delikatnie zakopciło na biało, a przy mocnym depnięciu to delikatnie na czarno zakopciło.

Może wymiana świec pomoże, albo jakiś środek do czyszczenia układu paliwowego ?

proszę o pomoc
loret
Początkujący
 
Posty: 162
  • 12 Gru 2019, 20:07

    Nie ubywa Ci czasem płynu chłodniczego? Sprawdzałeś poziom w zbiorniczku?

    To kopcenie na biało nie wróży nic dobrego.

    Warto by było sprawdzić czy wszystkie świece prawidłowo grzeją.

    Filtr paliwa nie ma dużego przebiegu?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    17 Gru 2019, 10:10

    Płyn jest, filtr paliwa nie wiem kiedy wymieniany pewnie dawno i o wymianie świec też nic nie wiem ale mam go dopiero od 2 lat.

    Więc co zacząć od wymiany świec i filtra paliwa ?

    Jest to trudne jestem w stanie sam sobie to wymienić ?
    loret
    Początkujący
     
    Posty: 162

    17 Gru 2019, 12:42

    loret napisał(a):filtr paliwa nie wiem kiedy wymieniany pewnie dawno
    Trzeba zatem zacząć od tego i wymienić oraz sprawdzić czy coś się poprawi przy odpalaniu.
    loret napisał(a):Więc co zacząć od wymiany świec
    Tu dobrze by było je sprawdzić. Do tego celu potrzebny ci będzie miernik i świece sprawdzasz ustawiając go na testowanie oporu (Ohm). Wartości 0,7 - 1 Ohma oznaczają że świeca jest dobra (tu warto znać dokładne parametry danej świecy która sprawdzamy).

    Zobacz sobie tu jest całkiem fajne pokazane.

    [Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



    loret napisał(a):Jest to trudne jestem w stanie sam sobie to wymienić ?
    Z wymianą świec może być trudno bo łatwo je urwać przy odkręcaniu dlatego jak tego nie robiłeś i jak po sprawdzeniu okaże się że któraś z nich jest uszkodzona to po prostu oddaj auto do mechanika na wymianę i po problemie.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      [2018] Kia Ceed / Ceed SW
      Po prezentacji Hyudnaia i30 pojawił się bliźniak od Kii - Ceed. Największą zmianą według niektórych jest to, że w nazwie nie ma już apostrofa. Paleta silnikowa będzie najprawdopodobniej identyczna z i30 z 1,4T-GDi ...
      Burza, wiatr, deszcz i grad - trudne warunki drogowe
      Gwałtowne burze, porywisty wiatr oraz obfite opady deszczu czy gradu to warunki pogodowe, jakie mogą spotkać na drodze każdego kierowcę. Uważajmy na nie zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda bywa bardzo zmienna. ...