Renault Megane 2 CC- szyby po lewej stronie nie działają.

06 Maj 2020, 21:55

Witam, tak jak w temacie mam problem z szybami po lewej stronie. Tylnia opuszcza się tylko kiedy składam dach, natomiast przednia w ogóle. Parę dni wcześniej, gdy wyłączałem silnik, ale radio jeszcze chodziło itp. dochodziło do dziwnego buczenia z tyłu jak i z przodu, przestawało, gdy podnosiłem przyciski lewych szyb do góry. Czy problem jest w przełącznikach? Czy raczej poważniejsza sprawa?
Z góry dziękuje za pomoc.
tomsut22
Obserwowany
 
Posty: 1
 • 07 Maj 2020, 10:40

  Warunkiem rozłożenia/złożenia się dachu jest opuszczenie wszystkich szyb. Dziwne, że u ciebie można dach rozkładać i składać, przy nie opuszczonej szybie. Można się tylko domyślać, że ktoś kiedyś już miał taki problem i coś gdzieś zmostkował, żeby szyba nie przeszkadzała w otwieraniu/zamykaniu dachu. Myślę, że najlepszą opcją będzie się podłączyć pod komputer i posprawdzać stan styków w obwodzie sterowania dachem.
  Co do samej szyby, to warto rozebrać boczek i sprawdzić czy coś się tam nie zacięło oraz sprawdzić czy wogóle dochodzi napięcie do silniczka i czy sam silniczek jest sprawny.
  Co do tylnej szyby, to może to być wina przełącznika - przy otwieraniu/zamykaniu dachu przełączniki są "pomijane", bo jest to realizowane ze sterownika dachu.
  Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
  MotoAlbercik
  Moderator
  Awatar użytkownika
   
  Posty: 16446
  Zdjęcia: 1188
  Miejscowość: Tychy
  Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
  Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
  Paliwo: Benzyna + LPG
  Typ: Terenowy
  Skrzynia biegów: Automatyczna
  Rok produkcji: 2000
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kierowco, uważaj na dzieci!
  Część uczniów jeszcze w tym tygodniu chodzi do szkół, a w piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Dla kierowców oznacza to konieczność zachowania wzmożonej czujności. Co roku najwięcej wypadków ...
  Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać?
  Bezpieczeństwo ruchu drogowego zależy w sposób szczególny od tego, czy kierowca jest w stanie odpowiednio sprawnie reagować na to, co dzieje się na drodze. Dlatego tak ważna jest jego pozycja za kierownicą. ...

 •  
  • Warto przeczytać