Renault Megane II vs Seat Ibiza III

05 Lip 2013, 22:42

Siema, chce kupić swoje pierwsze auto. Mam do wydania 10 tysięcy. Przez długi czas pewniakiem była A3, jednak doszedłem do wniosku, że to skarbonka bez dna może się okazać. Na chwilę obecną, mam dwóch faworytów, Seat Ibiza III 2003-4 rok, lub własnie Meganka 2. Nie zastanawiałem się nigdy nad Meganką, ponieważ słyszałem o niej same niechlubne recenzje. Ze mega awaryjna, że elektryka się wali co chwile itd. Może to tylko mit? Który obalę i bedę miał dobry cel zakupowy?
PavvelRM
Nowicjusz
 
Posty: 48
Auto: Nie mam

06 Lip 2013, 21:34

F5.

Pojadę chyba zobaczyć tą ibizkę @down, na co zwrócić uwagę?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
PavvelRM
Nowicjusz
 
Posty: 48
Auto: Nie mam

06 Lip 2013, 21:39

Blacharka dobrze wygląda tylko zderzak trochę się nie zgadza od strony pasażera na łączeniu z błotnikiem ale to nic, reszta dobra z zewnątrz. Kolega ma ten silnik w Cordobie z gazem, wcale to nie idzie ale jeździ za grosze :wink:
kompresor
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: turbostang
Paliwo: Benzyna

06 Lip 2013, 22:59

Meganka za 10 tys może okazać się średnio udanym zakupem. Spróbuj znaleźć taką 1.4 98 km, może coś wylukasz. Ale ja bym się wystrzegał Renault od handlarzy itd, kumpel tak kupił i 7 tys władował na wymiane silnika, z tym że diesel. A za dyszke to wszystko pewnie będzie od handlarzy z Niemiec itd. Megane z tym silnikiem łatwo z PL kupić od prywaciarza, spróbuj. Ja miałem 1.5 dCi 105 km, z Polski od prywaciarza i bardzo chwalę. :)
drbn797
Początkujący
 
Posty: 192
Prawo jazdy: 14 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Avensis II
Silnik: 2.0 D4D 126KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006