Renault Talisman 1.6 130KM czy warto zainteresować się tym modelem?

Renault Talisman 1.6 130KM czy warto zainteresować się tym modelem?

04 Gru 2019, 10:54

Witam wszystkich. Chciałbym zasięgnąć waszej opini na temat Renault Talisman z silnikiem 1.6 130koni. Zastanawiam się nad zakupem z manualną skrzynią I nie kombi. Rocznie robię około 30tys km miasto/trasa 50/50. Na autko chce przeznaczyć około 65tys zł. Liczę się z tym że 1.6 130km demonem prędkości nie będzie ale nie na tym mi najbardziej zależy.
Za opinie z góry dziękuję
suharek13
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Passat CC 2009r
Silnik: 2.0TDI 140KM CR
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

Re: Renault Talisman 1.6 130KM czy warto zainteresować się tym modelem?

04 Gru 2019, 12:15

Wiesz co to jest bardzo wygodne auto jeżeli chodzi o podróże. Silnik diesla 1.6 130KM myślę że spokojnie ci wystarczy do normalnej jazdy. Masz dostępny moment obrotowy na poziomie 380Nm więc nie jest źle :)

Dla mnie zbiornik paliwa mógłby być trochę większy bo masz tam tylko 47 litrów co w trasie pozwoli przy optymalnej prędkości pokonać dystans około 850km a to nie jest jakaś super odległość.

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest system czterech kół skrętnych który pozwala na większą kontrolę podczas pokonywania zakrętów. Mamy poczucie że samochód przejeżdża przez nie z większa precyzją.

We wnętrzu znajdziesz sporo miejsca i całkiem wygodne fotele :) fajnym dodatkiem jest zestaw nagłośnienia BOSE nie wiem czy on występuje we wszystkich wersjach wyposażenia. Dużym plusem jest też spora ilość schowków, a wiem to z własnego doświadczenia że bardzo się one przydają.

Ogólnie jeżeli znajdziesz fajny egzemplarz to warto się nim zainteresować bo w tej cenie ciężko będzie znaleźć mu konkurenta. Zauważyłem też że nie trzyma też mocno cen więc powinieneś znaleźć fajny egzemplarz z 2016 roku w podanym budżecie.

Mocniejszy silnik w dieslu nie spali więcej a na pewno będzie bardziej dynamiczny. tym bardziej że jest jeszcze wersja 1.6 160KM.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 68
Auto: Nie mam

04 Gru 2019, 12:52

Oj Cichy to chyba powielił jakiś test Talismana z auto świat czy innej gazety? A nie było już czasu przeczytać o jego awaryjności? Przecież to kupa gnoju na kółkach, jak nie chcesz się wpakowac w bagno to zostaw ten model, w Pl za dużo tego nie ma ale u mnie jest już tego trochę i widać ile stoi po serwisach i jeździ na lawecie, wygląda to na kontynuację laguny 2, do tej grupki należy również wrzucić Fluence
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

05 Gru 2019, 22:40

A co byście mi jeszcze polecili w tym przedziale cenowym?
suharek13
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Passat CC 2009r
Silnik: 2.0TDI 140KM CR
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

06 Gru 2019, 00:44

Dla mnie faworytem w kwocie do 65 tys.zł będzie Peugeot 508 2.0 HDI. Ten silnik będzie nawet oszczędniejszy od 1.6 w Talismanie.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zgubiona faktura zakupu samochodu, firma już nie istnieje? Zgubiona faktura zakupu samochodu, firma już nie istnieje?
    Czasem zdarzają się przypadki że zgubiliśmy oryginał faktury zakupu samochodu i w wydziale komunikacji okazuje się że nie możemy bez takiego dokumentu zarejestrować samochodu. Co gorsza firma od której kupiliśmy auto ...
    Prestiżowa nagroda dla lotniskowej strefy Lexusa Prestiżowa nagroda dla lotniskowej strefy Lexusa
    W ubiegłym roku na brukselskim lotnisku powstało wyjątkowe miejsce - The Loft by Brussels Airlines and Lexus. Ta spokojna przystań dla strudzonych podróżnych otrzymała właśnie tytuł najlepszej lotniskowej strefy lounge ...

•