Dacia Durster -warto się tym samochodem zainteresować ??

01 Cze 2010, 07:47

Witam kilka miesięcy temu pytałem tutaj o poradę na temat samochodu do 70k , ponieważ doszło w tym czasie kilka nowych typów zwracam się do WAs drodzy forumowicze z pytaniem co sądzicie o tym samochodzie, jak już to z jakim silnikiem bo słyszę ,że nie warto pchać się w silnik 1,5 dCi bo to straszny parch.
betra
Początkujący
 
Posty: 66
14

01 Cze 2010, 07:53

Dacia to straszny parch. Nie żal Ci utopić 70 tyś zł w taki wynalazek? Toć to za rok straci połowę swojej wartości...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
1

01 Cze 2010, 09:29

Wiesz ja do tej pory jeździłem samochodami niedocenionymi przez ludzi typu Suzuki Swift itp.które traciły na wartości okropnie , autko kupuje na min 5 lat może dłużej więc raczej na stratę tak nie patrzę bo i tak niewezwane za niego zbyt wiele.
betra
Początkujący
 
Posty: 66
5

01 Cze 2010, 09:44

Jeździłem Dusterem :smile: samochód zdecydowanie nie dla mnie ale jeśli potrzebny Ci napęd na 4 koła i wysoki prześwit połączony z pancerną konstrukcją to jak najbardziej :grin: ten samochód jest bezkonkurenycjny biorąc pod uwagę cenę. Za 70tys. zł masz 1.5 DCI(który wbrew temu co piszesz ma raczej dobre opinie) 110hp z 4x4 w wersji laureate z pakietem look tak więc samochód oferujący dobry i sprawdzony napęd i atrakcyjny wygląd(wnętrze nie zachwyca ale komuś może podobać się jego surowość).
Kubuch jak masz pisać takie głupoty to lepiej w ogóle nie wyrażaj swojej opinii.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

01 Cze 2010, 11:20

Jasiek90 napisał(a):Kubuch jak masz pisać takie głupoty to lepiej w ogóle nie wyrażaj swojej opinii.


Nie wiem jak ktoś kto jeździ Mercedesem może chwalić Dacie... Głupotą jest topienie 70 tyś zł w tym czymś.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
1

01 Cze 2010, 11:57

Dokładnie Kubuch ma rację. Samochód tak leci po wartości że głowa mała, nie oferując niczego ciekawego. Jest tyle samochodów godnych polecenia w tej cenie, które coś sobą reprezentują. W Dacii zwyczajnie czuć tandetę. Jest tyle używanych aut godnych polecenia że chyba najgorszą opcją jest kupno nowej Dacii, która poleci po wartości za 5 lat że nawet nowej Pandy za to nie kupisz.

Oczywiście Twoja decyzja, ale przemyśl to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (na gwarancji)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ewentualnie takie cudeńka:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)
0

01 Cze 2010, 16:23

Nie jest głupotą jeśli mamy zastosowanie dla takiego samochodu.
Pewnie, że za 70tys. można kupić lepsze samochody ale nie do terenu bo Łada Niva i Suzuki Jimny są jeszcze gorsze.
Pisałem przecież, że Duster jest zdecydowanie nie dla mnie.
Z tą utratą wartości to nie jest tak jak piszecie, Dacie mają niską cenę wyjściową i mało tracą na wartości nawet procentowo a Duster ma szanse tracić jeszcze mniej.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

01 Cze 2010, 16:44

Daj sobie z nim spokój bo potem niewiadomo jak może być z częściami i serwisem w razie awarii.Ja podobnie tak jak Kierunkowskaz wybrałbym coś z bardziej znanych marek.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

01 Cze 2010, 17:30

Jaki problem z częściami? przecież napęd pochodzi z Nissana a silnik z osprzętem z Renault zresztą to popularna marka więc w czym problem? serwisować da się w Renault.
Mi ten samochód niepotrzebny ale doceniam to, że Dacia się rozwija i oferuje coraz lepsze produkty bo Dustera od Logana i Sandero dzieli przepaść.
Zresztą Niemcy i Francuzi nie wstydzą się jeździć Daciami a Polacy mimo, że zazwyczaj są biedniejsi już tak.
Duster jest rozchwytywany w całej europie, myślę, że nie bez powodu.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
1

01 Cze 2010, 17:36

Kubuch napisał(a):Nie wiem jak ktoś kto jeździ Mercedesem może chwalić Dacie...


A czemu? Jedno i drugie to samochód, też jeździłem Mercedesem C jakiś czas i jakoś nie uważam żeby był na tyle bezkonkurencyjny iż po przesiadce nie mogę już chwalić żadnej innej marki.

Samochód jak samochód, silnik ma dobry, wyposażenie w najbogatszej wersji przyzwoite, wygląd ok, Dacia Logan okazała się mało awaryjna, więc czemu Duster miałby się okazać jakimś niewypałem. Dwa zastrzeżenia: jakość materiałów i wygląd wnętrzu - nie wiem jak w Dusterze, ale w Sandero nie jest najlepiej, ale w sumie jest znośnie; a drugie to silnik 110KM. Taka moc w dieslu, w dość dużym samochodzie z napędem na 4 koła sprawi nie będzie szybka, chociaż zamulać też nie powinna.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
1

01 Cze 2010, 17:45

Dokładnie, świat motoryzacji nie kończy się na swoim samochodzie.
Jeźdzę C-klasą rodzice mają 308 i mam też świadomość, że produkuje się lepsze samochody niż te którymi jeźdzę(choć niekoniecznie w ich klasach i Duster do nich nie należy) .
Duster jest lekki bo nawet z 4x4 i dieslem waży nieco ponad 1300kg. także dynamika jest wystarczająca.
Nie twierdzę, że to super samochód ale do parcha jest mu bardzo daleko.
Dacia to firma produkująca dobre budżetowe samochody i jako taką należy ją postrzegać, wiadomo, że nie da się jej porównać do MB czy BMW czy nawet Skodą lub Chevroletem ale ona po prostu niczego nie udaje robi samochody funkcjonalne, niezawodne i tanie i z tego zadania wywiązuje się bardzo dobrze
Warto się tym samochodem zainteresować ale tylko jeśli będziesz korzystać z jego zdolności terenowych, w przeciwnym wypadku raczej nie- zbyt dużo wyrzeczeń w codziennej eksploatacji.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

01 Cze 2010, 20:37

Skoda yeti 1.2 tsi zmojej strony. Duster ok ale jak zapłacimy za niego do 50 000 zł
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ
0

01 Cze 2010, 21:44

Duster z silnikiem 85KM (chyba żart) kosztuje 55tys, za diesla 110KM trzeba już zapłacić 66tys i ta cena nie obejmuje nawet otwieranych elektrycznie szyb z tyłu, nie mówiąc już o ESP czy innych "frykasach" :)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)
0

02 Cze 2010, 10:49

a po co wam w aucie do pracy (bo tym jest dacia) elektryka w tylnich szybach??
1,5 to dupiaty silnik szybko zejdzie ale i tak lepszy o niebo niż 1,2 z skody, w zasadzie dacia ajko auto typowo robocze nie ma konkurencji, sprawdzony napęd (od suzuki) sprawdzone silniki (od renówki) :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
1

02 Cze 2010, 12:09

Dokładnie. Wiadomo że do lansu po bulwarach w Sopocie ludzie biorą Rav4 albo Q5, ale do pracy gdzieś w teren, dla leśniczego czy kogoś takiego Dacia poradzi sobie równie dobrze albo nawet i lepiej niż one, bo w takim Q5 bałbym się że się zarysuje o gałęzie, że zderzak się urwie, a w Daci już tak tego nie żal.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
1