Rodzinne auto do 30 tys. wersja nadwozia kombi lub SUV

03 Maj 2021, 12:34

Co masz na myśli?
Siara89
Nowicjusz
 
Posty: 25

03 Maj 2021, 12:38

2.5T, 2.3
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Maj 2021, 13:08

2.5T tak na przykład. Lub w ogóle jak stać mnie na akcyzę (haracz dla państwa) to wybrałbym coś w V6 3 litry... ale znowu powrót do punktu wyjścia i szukanie odpowiedniego auta co wprowadza zamieszanie.
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138

03 Maj 2021, 13:22

Dokładnie. Ja i tak już jestem zagubiony. Czyli pozostaje mi szukanie Mondeo 2.0 145 kM. No nic innego nie wymyślę. Kompletnie nie mam innych pomysłów.
Siara89
Nowicjusz
 
Posty: 25

10 Maj 2021, 21:41

Tak jak założyciel wątku mam rodzinę 2+1. Byłem w podobnej sytuacji (wyjazdy z rodzinne z dzieckiem, wózkiem i całą masą gratów) i do moich potrzeb wystarczał focus kombi. Nie jestem przesadnie wielki (180 cm wzrostu) i na brak miejsca nie narzekam, choć rozumiem, że samochodzie klasy D miejsca będzie więcej. Focusów jest dużo na rynku, sporo z nich jest krajowych, ze sprawdzoną historią. Są w miarę tanie w serwisowaniu. Spalanie benzyniaka z silnikiem 1.6: miasto 9, trasa 7 litrów przy spokojnej jeździe (do 120 kmh).
Tomasz8000
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Maj 2021, 17:59

Tomasz8000 napisał(a):Tak jak założyciel wątku mam rodzinę 2+1. Byłem w podobnej sytuacji (wyjazdy z rodzinne z dzieckiem, wózkiem i całą masą gratów) i do moich potrzeb wystarczał focus kombi. Nie jestem przesadnie wielki (180 cm wzrostu) i na brak miejsca nie narzekam, choć rozumiem, że samochodzie klasy D miejsca będzie więcej. Focusów jest dużo na rynku, sporo z nich jest krajowych, ze sprawdzoną historią. Są w miarę tanie w serwisowaniu. Spalanie benzyniaka z silnikiem 1.6: miasto 9, trasa 7 litrów przy spokojnej jeździe (do 120 kmh).


Właśnie też zaczynam rozważać Focusa. Byłem uparty na Mondeo, jednak model 2.0 145 kM w benzynie praktycznie nie można dostać. Jak już wcześniej wspomniałem nie chce diesla, więc Mondziak z tym silnikiem jak i C5 odpadają. Jaki silnik benzynowy polecasz do Focusa?
Siara89
Nowicjusz
 
Posty: 25

13 Maj 2021, 20:48

Z tego co widzę jeśli chodzi o benzynę to w 4-5 letnich fokusach dużego wyboru nie ma. Są pojedyncze sztuki z silnikiem wolnossącym 1.6 105 KM albo ecoboosty o pojemności 1 litra 125 KM.

Czytałem, że ten pierwszy uchodzi za bardziej trwały.
Sam chętnie dowiem jak to jest z wytrzymałością tych EcoBoostów, bo za jakiś czas planuje wymienić swojego focusa 2 na nowszy model...

Jest jeszcze diesel o pojemności 1,5 litra 120KM - podobno całkiem niezły.
tomasz80
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

17 Maj 2021, 17:38

Mam na oku 2 Focusy. Oba niedaleko siebie. Uważacie, że warto się przejechać obejrzeć? Około 300 km musiałbym pokonać żeby je obejrzeć, ale wyglądają ciekawie. Chociaż ja to się nie znam.

Proszę o jakieś rady czy warto jechać czy nie.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdrawiam i dzięki
Siara89
Nowicjusz
 
Posty: 25