Rodzinne auto na miasto, leasing, 50 - 70K

30 Lip 2016, 19:37

Suzuki SX Cross?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Lip 2016, 08:32

dzida napisał(a):Ogólnie ASX już ma swoje lata i to czuć we wnętrzu.


Tak też myślałem. Oglądałem też testy i nie wygląda to zachęcająco. Choć wielkość samochodu i wygrywanie przez Mitsubishi testów niezawodności fajne.

dzida napisał(a):HR-V i CX-3 to wg mnie kwestia gustu ale te auta jak dla mnie są strasznie drogie.


Czytałem trochę po różnych forach opinie właścicieli tych aut w PL i lepiej wypada CX-3. Przy dłuższych przebiegach ludzie są bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że często porównywali ten samochód na testach do wielu innych w tym rozmiarze / klasie. Właściciele HR-V są mniej zadowoleni. Pojawiają się już pierwsze opinie negatywne. Czyżby składanie auta w Meksyku mówiło za siebie? Dla mnie również cena HR-V jest sporo za wysoka, ale CX-3 jest jeszcze do zaakceptowania. Bardzo fajny silnik jak dla mnie. Nie ufam 1.2 z turbo i 120 - 160 KM.

dzida napisał(a):Toyota na razie genialna z wyglądu jak dla mnie (w końcu ktoś tam ze stylistów dostał zielone światło)


Masz na myśli CH-R? Mi również się podoba i w zasadzie gdyby nie cena (pewnie coś koło 100k), to czekałbym na to auto.

dzida napisał(a):Popatrz jeszcze na Kia Soul


Na karawan przyjdzie czas ;)

EVOna napisał(a):Szkoda jedynie, że CH-R Hybrid nie będzie oferowana w wersji AWD.


Myślę, że to ma być typowy przedstawiciel miejski, gdzie 4x4 byłoby w większości zbędnym dodatkiem. Choć nowa RAV4 Hybrid z 4x4 już pasuje idealnie.

mike napisał(a):A ja pocisnę hipsterstwem i zaproponuję Pińcet X


To byłby chyba zbyt duży kompromis ;) Żonie się oczywiście podoba, ale ja mam już odmienne zdanie.

Koniu napisał(a):Suzuki SX Cross?


Teraz jest to auto większe niż Vitara. Widziałem już kilka egzemplarzy na drogach i są fajnie, ale spore jak dla nas.

---

Trzeba się po prostu poumawiać i potestować na żywo. Taki mamy plan z żoną na kolejny tydzień. Zobaczymy gdzie trafimy.

Nie spieszy nam się, tym bardziej, że 70K nie wydaje się od tak, więc podejdziemy do sprawy spokojnie.
orfeusz
Nowicjusz
 
Posty: 22
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Corolla Verso
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

31 Lip 2016, 12:23

A sprzęty typu B Max i Meriva?
C4 Cactus, c3 Picasso (choć nie jestem pewien czy ten drugi jeszcze istnieje), Nissan Note?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14082
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Lip 2016, 14:26

mike napisał(a):A sprzęty typu B Max i Meriva?
C4 Cactus, c3 Picasso (choć nie jestem pewien czy ten drugi jeszcze istnieje), Nissan Note?


Jakoś tak nie mam przekonania do silników 1.2 / 1.4, a też nie wszędzie można dostać AT albo w cenach / pakietach wyższych niż budżet.
orfeusz
Nowicjusz
 
Posty: 22
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Corolla Verso
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

31 Lip 2016, 22:31

Dla tego nie do końca rozumiem fenomen współczesnych crossoverów. Moim pierwszym własnym autem był protoplasta segmentu "bulwarowych terenówek" (Toyota RAV4 w wersji 3-drzwiowej) i mimo lanserskiego charakteru miała sensowny napęd na obie osie. Zdarzyło mi się nią nawet zapuścić na bałtycką plażę na którą nie tylko wjechała ale i wyjechała o własnych siłach.
EVOna
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Auto: Lexus IS300h
Silnik: 2AR-FSE
Paliwo: Hybryda
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

24 Wrz 2016, 10:11

Zdecydowanie najlepsze auto rodzinne dziś przy tym budzenie to używany ford S-max, w kredycie lub w leasingu konsumenckim [reklama] lub na firmę. Dlaczego, red naczelny Top Gear polska ma smaxa, jedyny polski juror w Car of The Year ma Mondeo. To o czymś świadczy. Ale leasing to szukać zewnętrznego bo w salonach jest drogi.
Ostatnio edytowany przez mike, 24 Wrz 2016, 10:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
adammadry
Obserwowany
 
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 15 04 1976
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Ford
Silnik: 1.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015