Poszukiwany samochód: leasing, do 40 tys. zł, trasa/miasto, pod LPG

24 Sty 2024, 11:24

Cześć,
Powoli przymierzam się nad zmianą samochodu (żywot Xsary już dobiega końca).

Tym razem myślałem, aby wziąć samochód w leasing - stąd musiałby mieć pewnie nie mniej niż 10 lat.

Szukam samochodu, którym bym jeździł tak 50/50 po mieście (stąd długie kombi raczej odpada) i po trasie. Zależy mi na tempomacie, klimie, ewentualnie kamerze cofania (choć ją, jak rozumiem, można też zamontować na własną rękę?). Samochód nie musi mieć wodotrysków, najważniejsze, by bezpiecznie i w miarę komfortowo przewiózł mnie (i ewentualnie 3, góra 4 pasażerów) z punktu A do punktu B, aby był prostej konstrukcji i możliwie trwały (a jeżeli naprawy by były konieczne - aby nie zrujnowały budżetu i można było je prosto wykonać w każdym dobrym warsztacie).

Fajnie, aby auto posłużyło te minimum 3 lata (okres trwania leasingu) - stąd, jak rozumiem, przebieg powinien maximum oscylować w granicach 100k (teraz roczny przebieg mi wyjdzie coś około 20k km, pewnie w nowym aucie będzie ciut więcej).

Odnośnie paliwa - najlepiej, aby to był samochód z LPG, lub z silnikiem, który dobrze znosi takie paliwo (aby nie było problemów z jego przerobieniem).

Budżet na auto i niezbędne wydatki (wyjąwszy ewentualną instalację LPG) to 40 tysięcy brutto.

Co sensownego w tej cenie, przy takich warunkach jak wyżej, można nabyć? Widziałem, że jest sporo CItroenów C-Elysee/Peugeotów 301, czy Dacii Logan/Sandero/ew. Lodgy/Duster w tej cenie - warto je rozważyć? Albo Fiata Tipo (ale bez wersji T-Jet, czyli takiej co muli)? Lub Skodę Rapid? A może jakąś Astrę?

Pozdrawiam!
rino91
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 01 01 2012

24 Sty 2024, 22:18

rino91 napisał(a):Tym razem myślałem, aby wziąć samochód w leasing - stąd musiałby mieć pewnie nie mniej niż 10 lat.
Będzie ciężko wziąć w leasing samochód taki który będzie bliski tych już 10 lat. Najlepiej jak by miał około 5 lat a i tu też nie wszystkie firmy leasingowe są chętne na takie ruchy.

Przy takim budżecie który posiadasz poszukałbym samochodu z instalacją LPG jak jej potrzebujesz i nie pchał się w żadne leasingi.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Sty 2024, 22:27

W większości firm które dają leasing na używany samochód, okres kredytowania musi się zamknąć do moment aż samochód będzie miał 10lat. Hyundai i30 III 1.4 najprostsza benzyna jesteś wstanie znaleźć na granicy budżetu. Przelicz dokładnie czy Ci opłaca gaz. To już nie są te czas kiedy filterek wymienisz raz w roku za 50zl. Serwis instalacji swoje kosztuje
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sty 2024, 22:57

sisinho17 napisał(a):To już nie są te czas kiedy filterek wymienisz raz w roku za 50zl. Serwis instalacji swoje kosztuje

Nie rozumiem jakie są czasy ? 2 filterki za 70zł. Jeden wymieniasz co 15k.km.drugi co 30k.km. Podłączenie do kompa po montażu za free i potem różnie ale co 50k.km-80k.km. To tyle w temacie instalki.

Jeżeli auto przyjmuje gaz (hydraulika głowy albo łatwa reg.zaweorów) to nie ma żadnych problemów.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Sty 2024, 23:24

Jak wymieni sam to i owszem. W warsztacie zostawi 300 zł za filterki, co jakiś czas nawali wtrysk (w Landi renzo do 224 kim przebiegu, dorobiłem się 4 listwy) albo się pojawi przyjaciel każdego posiadacza LPG czyli check (gaz w PL jest bardzo złej jakości), no i trzeba jechać do majstra. Sama instalacja koło 4k, kiedy to się zwróci? Nie odradzam LPG ale przy dzisiejszych cenach robocizny warto dokładnie policzyć czy to się opłaca.

Szybki jesteś z okolicy Wawy to zwróć uwagę, że coraz częściej nie ma LPG na stacjach (ostatnio dopiero na 7 stacji znalazłem LPG). Tak będzie w całym kraju, coraz mniej samochodów z gazem jest na rynku
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Sty 2024, 23:35

Rokiko napisał(a):
rino91 napisał(a):Tym razem myślałem, aby wziąć samochód w leasing - stąd musiałby mieć pewnie nie mniej niż 10 lat.
Będzie ciężko wziąć w leasing samochód taki który będzie bliski tych już 10 lat. Najlepiej jak by miał około 5 lat a i tu też nie wszystkie firmy leasingowe są chętne na takie ruchy.

Przy takim budżecie który posiadasz poszukałbym samochodu z instalacją LPG jak jej potrzebujesz i nie pchał się w żadne leasingi.

Wszystko fajnie, tylko takiej gotówki nie mam na chwilę obecną - stąd pomysł z finansowaniem leasingiem, wydaje mi się to lepsze niż kredyt.
rino91
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 01 01 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pojazdy wojskowe MAN i STAR
    MAN Nutzfahrzeuge często przewija się w kontekście rozmów o pojazdach wojskowych. Powodem jest to, że od dawna samochody ciężarowe tej marki znajdują się w ofercie dla naszej armii, a niektóre modele są w eksploatacji. ...

24 Sty 2024, 23:43

sisinho17 napisał(a):Jak wymieni sam to i owszem. W warsztacie zostawi 300 zł za filterki, co jakiś czas nawali wtrysk (w Landi renzo do 224 kim przebiegu, dorobiłem się 4 listwy) albo się pojawi przyjaciel każdego posiadacza LPG czyli check (gaz w PL jest bardzo złej jakości), no i trzeba jechać do majstra. Sama instalacja koło 4k, kiedy to się zwróci? Nie odradzam LPG ale przy dzisiejszych cenach robocizny warto dokładnie policzyć czy to się opłaca.

Szybki jesteś z okolicy Wawy to zwróć uwagę, że coraz częściej nie ma LPG na stacjach (ostatnio dopiero na 7 stacji znalazłem LPG). Tak będzie w całym kraju, coraz mniej samochodów z gazem jest na rynku


Chyba korzystamy z innych instalacji i innych stacji :D
W tamtym roku u mnie dwa auta i zrobione pewnie 150k.km.na obu w tym tylko moje 80k.km.a mamy w firmie wszystko na LPG nawet busy.
W styczniu miałem sporo jazdy i w każdy tydzień robię po 2,5k.km.na LPG.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Sty 2024, 23:59

sisinho17 napisał(a):W większości firm które dają leasing na używany samochód, okres kredytowania musi się zamknąć do moment aż samochód będzie miał 10lat. Hyundai i30 III 1.4 najprostsza benzyna jesteś wstanie znaleźć na granicy budżetu. Przelicz dokładnie czy Ci opłaca gaz. To już nie są te czas kiedy filterek wymienisz raz w roku za 50zl. Serwis instalacji swoje kosztuje
Tylko że takie i30 to raczej roczniki 2013-14? A to problem w kontekście leasingu - jak rozumiem, jeśli chcę wziąć auto w 3-4 letni leasing, to powinny być to roczniki max 2017-18? A tutaj w tym budżecie to będą raczej Dacie, czy wspomniane samochody PSA. Które z nich są najlepsze?
rino91
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 01 01 2012

25 Sty 2024, 00:54

rino91 napisał(a):Wszystko fajnie, tylko takiej gotówki nie mam na chwilę obecną - stąd pomysł z finansowaniem leasingiem, wydaje mi się to lepsze niż kredyt.
jeśli myślisz o leasingu używki, to zaczałbym od rozeznania ofert takiegoż finansowania na takież auta. Tak jak wspomniał Rokiko - nie każdy bank jest chętny na takie manewry. Ew szukaj typowych firm, które się w tym specjalizują, ale mają raczej droższe propozycje i niekoniecznie jest to dobra oferta w ogóle.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Sty 2024, 07:19

mike napisał(a):
rino91 napisał(a):Wszystko fajnie, tylko takiej gotówki nie mam na chwilę obecną - stąd pomysł z finansowaniem leasingiem, wydaje mi się to lepsze niż kredyt.
jeśli myślisz o leasingu używki, to zaczałbym od rozeznania ofert takiegoż finansowania na takież auta. Tak jak wspomniał Rokiko - nie każdy bank jest chętny na takie manewry. Ew szukaj typowych firm, które się w tym specjalizują, ale mają raczej droższe propozycje i niekoniecznie jest to dobra oferta w ogóle.

Dobrze, to załóżmy, zgodnie z tym, co wspomniano, że w leasing będę mógł wziąć auto, które w momencie zakończenia finansowania będzie miało 10 lat. Ponieważ będę chciał podpisać umowę na 3-4 lata, w grę wchodzą maksimum roczniki 2017-18.

Jakie auta max 6-7 letnie (na dziś), przy takim budżecie, mógłbyś polecić najbardziej?

Jakie firmy miałeś na myśli? Gdzie tkwi haczyk, jak pisałeś, "mają raczej droższe propozycje i niekoniecznie jest to dobra oferta w ogóle"?

Pozdrawiam

BTW. Czy ktoś korzystał z Masterlease/PKO Automarketu?
Tam w swojej ofercie mają całkiem nowe auta z ratami w bardzo przyzwoitych cenach - ale zapewne z bardzo wysoką opłatą końcową?
Np. https://automarket.pl/oferta/Hyundai/I3 ... F9&firma=1
rino91
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 01 01 2012

25 Sty 2024, 07:46

Masterlease ma takie warunki o jakich napisałem (przynajmniej w moim przypadku tak było). Autohero podobnie. I30 o której pisałem złapiesz na granicy budżetu a moim zdaniem nie ma nawet co porównywać do Logana

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... G8mc5.html

Link przykładowy, w auto hero jest z 2017r za podobną kwotę

Jeszcze takie tipo wygląda spoko
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... G1QQa.html
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sty 2024, 08:08

@sisinho17 dzięki. A coś więcej o Masterlease? Jak się z nimi współpracuje? Co powiesz o ich podejściu do klienta, itp.? Jak dużą ratę końcową standardowo oferują?
rino91
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 01 01 2012

25 Sty 2024, 08:21

O współpracy nic nie powiem bo koszty leasingu używek są tak duże, że kupię nowe auto albo używkę za gotówkę. Rozłożony na 3 lata samochód, zamiast 67k wychodzi 78k a na 4 lata 82k (przy 35% udziale własnym na start). W moim wypadku kwota końcowa jest blisko nowego auta które mam bez łaski w leasingu 102.8 - 105%.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sty 2024, 11:57

rino91 napisał(a):Jakie auta max 6-7 letnie (na dziś), przy takim budżecie, mógłbyś polecić najbardziej?
realnie, tak jak wspomniał Sisinho17, będą to budżetówki pokroju Dacii Logan / Sandero, Fiata Tipo.

rino91 napisał(a):Jakie firmy miałeś na myśli?
nie było tematu, ogłosili upadłość :mrgreen:
rino91 napisał(a): Gdzie tkwi haczyk, jak pisałeś, "mają raczej droższe propozycje i niekoniecznie jest to dobra oferta w ogóle"?
używki wychodzą po prostu drogo
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Sty 2024, 22:25

mike napisał(a):
rino91 napisał(a):Jakie auta max 6-7 letnie (na dziś), przy takim budżecie, mógłbyś polecić najbardziej?
realnie, tak jak wspomniał Sisinho17, będą to budżetówki pokroju Dacii Logan / Sandero, Fiata Tipo.

rino91 napisał(a):Jakie firmy miałeś na myśli?
nie było tematu, ogłosili upadłość :mrgreen:
rino91 napisał(a): Gdzie tkwi haczyk, jak pisałeś, "mają raczej droższe propozycje i niekoniecznie jest to dobra oferta w ogóle"?
używki wychodzą po prostu drogo

Dlaczego drogo? I tak wychodzi dużo taniej, niż np. nowa Dacia Sandero, która kosztuje minimum 65 tysięcy :P .

A pozostając w temacie leasingu - jak się rozwiązuje sytuacje, gdy np. zmienią mi się plany i będę musiał wcześniej sprzedać auto? Wtedy trzeba opłacić pozostałe raty i dopiero potem mogę je sprzedać? Jak w praktyce wygląda cesja leasingu?

Leasing rozważam dlatego, że planuję otworzyć działalnośc gospodarczą, mieć z niej jakieś przychody (dodatkowo, poza etatem), a jak wiadomo podatkowo leasing jest dużo lepszy niż kredyt (ale, jak rozumiem, dużo mniej elastyczny?).
rino91
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 01 01 2012