Poszukiwany samochód: leasing, do 40 tys. zł, trasa/miasto, pod LPG

01 Lut 2024, 20:22

Ja ostatnio wziąłem drugi raz auto używane w leasing. Zazwyczaj wystarcza znaleźć samochód na fakturę vat i dać zapytanie do firm udzielających leasingów- najlepiej jakiś pośrednik. Dostaniesz kilka propozycji leasingu i decydujesz co dalej.

Od mojego specjalisty mogę poradzić, że najbardziej korzystnie brać jak największą wpłatę na początku i najkrótszy okres leasingu. U mnie finalnie wychodziło, że leasing kosztuje około 9-10% wartości samochodu używanego.

Jeśli zmienią Ci się plany, to możesz zrobić cesje leasingu na inną firmę.
Deflector2205
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Lexus NX300h

02 Lut 2024, 13:55

Z tego co wiem, to jest mocno nieopłacalne finansowo kończenie leasingu w terminie poniżej 2 lat. Ja teraz będę kończył leasing Forda po 3latach i sprzedawał na wolnym rynku. Chcieliśmy zrobić cesję w 2023r, był klient, ale EFL robił jakieś problemy.
Mam też inny przykład. W 2014r chciałem wziąć w leasing używkę za 35 tys. Po kilku tygodniach kręcenia, odmowa. Poszedłem do salonu mitsu i od ręki dostałem leasing na 20tys droższego Lancera.
Nowe auto to dla takich firm mniejsze ryzyko. Leasing używanego zawsze będzie droższy.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna