S40 96 Strzela w tłumnik i mocno szarpie przy przyspieszaniu

18 Maj 2013, 08:59

autko volvo s40 g1 1996 benzynka
mam takie pytanie jechalem dzisiaj z roboty i 25km przed domem auto stracilo moc i chodzilo jak traktor, ledwo przyspieszalo dojechalem do domku
i widze ze pracuje jak traktorek
otworzyłem maskę, i widze ze 2 gniazdo wylecialo tz kabel WN
widze ze świeca była lekko nie dokrecona wiec dokrecilem dosyć mocno i włożyłem ten kabelek odpaliłem auto i pracuje jak z przed usterki
ale jak ma obroty jałowe i nagle wcisnę gaz do dechy do w momencie jak wchodzi na obroty to jest takie mcone głuche uderzenie wczesniej tego nie było
co to do cholery jest?
i dlaczego sam z siebie odpadł kabel z 2 świecy?
czy przez jazde na 3 garach 25km mogłem cos zepsuć np kat?

dzieki wielkie
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931
  • 18 Maj 2013, 12:47

    tam nic niema!

    pomożcie koledzy jezdzic nie idzie tym autem
    jak jade jednostajnie to jakos jedzie ale ruszanie z miejsca i przyspieszanie to szarpie koszmarnie a jak na postogu podgazuje to strzela w tlumnik ze hej
    swiece podmienione i nic
    kable kupować? te co mam mam je od nowosci czyli od 95r. czy one mogą byc przyczną?
    piotrauto
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1931

    20 Maj 2013, 14:28

    Panowie autko naprawione, co ciekawe nie wymieniałem kabli WN (które są od nowości seryjne) a wiecie co zrobiłem? Odłączyłem aku na 10min i po podłączeniu jakbym miał nowy silnik pracuje jak pszczółka.
    Wyjaśni ktoś logicznie jaka to była usterka?
    piotrauto
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1931
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Toyota Prius Plug-in Hybrid kontra Chevrolet Volt
      Amerykańskie media motoryzacyjne pilnie śledziły pod koniec roku walkę o pierwsze miejsce w segmencie hybryd plug-in. Od 2010 roku najpopularniejszą hybrydą ładowaną z gniazdka w USA był Chevrolet Volt, ale to się zmieniło ...
      Volvo wprowadza zmiany w modelach S80, V70 i XC70
      Nowe elementy karoserii i wnętrza, zmiany mechaniczne, redukcja zużycia paliwa to tylko niektóre ze zmian, jakie nastąpiły w modelach S80, V70 i XC70. Dodatkowo znajdzie się w nich system sterowania pojazdem Sensus ...