Saab 9-5, 3.0 TiD - czy warto?

30 Wrz 2010, 21:35

Witam! Zastanawiam się nad SAABem 9-5 w kombi z silnikeim 3.0 TiD. Czy warto?
Usłyszałem, że jest to silnik Oplowski, dało mi to do zastanowienia...

Zważywszy, że SAABy to niedrogie samochody w porównaniu do rocznika i swojego wyposażenia, jestem takowym zainteresowany. Jeśli okazałoby się, że ten motor to kiszka, co innego moglibyście zaproponować z mocniejszych diesli (koniecznie wyłączając napęd na tył!) W podobnych pieniądzach do w/w samochodu?

To nie może być mały samochód, im większy, tym lepszy ;) KONIECZNIE DIESEL!

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Aha, czy słyszałem, że są to mało awaryjne samochody z drogimi częściami. Czy ktoś jest w stanie obalić/potwierdzić mit w jakiś sposób?
tudziu
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Lublin

01 Paź 2010, 08:57

tudziu napisał(a):Witam! Zastanawiam się nad SAABem 9-5 w kombi z silnikeim 3.0 TiD. Czy warto?
Usłyszałem, że jest to silnik Oplowski, dało mi to do zastanowienia...

Swego czasu było w TVN Turbo w programie o tym silniku. Dotyczył on właśnie Saab'a 9-5, Opla Signum, Renault Espace. Ten silnik jest produkcji bodajże Isuzu (czy jakoś tak) i w tych modelach jest miska olejowa zmniejszona o 1.5 litra. To jest jedna z przyczyn (innych nie pamiętam).

tudziu napisał(a):Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Pozdrawiam również ;)
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

01 Paź 2010, 15:10

Dzięki, poszukam tego programu, może gdzieś w internecie będzie. Ale i tak nie dowiedziałem się, czy warto, czy nie :P
tudziu
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pasy Smart Kid Belt
    Szukam informacji na temat pasów smart kid belt, co o nich sądzicie? Czy w przypadku starszaków mogą się sprawdzić. Czy te pasy chronią przed nurkowaniem dziecka podczas wypadku?