Pasy Smart Kid Belt

Pasy Smart Kid Belt

27 Lut 2019, 11:57

Szukam informacji na temat pasów smart kid belt, co o nich sądzicie? Czy w przypadku starszaków mogą się sprawdzić.
emil9
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 05 2006
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna

Re: Pasy smart kid belt

27 Lut 2019, 13:40

W jakim wieku masz dzieci?

Pasy sprawdzą się były testowane w różnych warunkach ale musisz pamiętać, że nie chronią one głowy tak jak w przypadku fotelików. Tak samo jest podkładkami pod pupę najlepsze są z isofix żeby nie przesuwały się po kanapie i nie wyjeżdżały z pod pupy dziecka te najtańsze nie są nic warte.

Myślę że takie rozwiązania jak siedziska pod pupę i te pasy sprawdzą się na krótkich dystansach jak mamy przejechać z dzieckiem przez osiedle ze szkoły do domu i nie jesteśmy narażeni na poważny wypadek drogowy. To w przypadku dzieci które mają mniej niż 150cm lub nie mieszczą się już w foteliku ze względu na swoją wagę.

W przypadku starszych które nie są na tyle wysokie żeby dopasować odpowiednio przebieg zapiętego pasa ten smart kid belt powinien zdać egzamin.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

26 Kwi 2019, 21:59

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Dzieciaki mam w wieku 6- 9 lat. Młody się do fotelika już nie mieści, ale 1,50 cm jeszcze nie osiągnął, stąd myśl o tych pasach. W sumie widziałem, że kilku rodziców z nich korzysta.
emil9
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 05 2006
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna

27 Kwi 2019, 14:53

a te pasy chronią przed nurkowaniem dziecka podczas wypadku? Za dużo pytań, postawie chyba na fotelik. Ma ktoś z was któryś z Transformerów? Bardzo podoba mi się model XT i X-bag...
berni87
Nowicjusz

04 Cze 2019, 11:37

emil9 napisał(a):1,50 cm jeszcze nie osiągnął, stąd myśl o tych pasach. W sumie widziałem, że kilku rodziców z nich korzysta.
Lepiej z nimi niż bez nich ale na pewno nie zastąpią dobrego fotelika :) po prostu używając tego rozwiązania pas przebiega u dziecka tak jak powinien, a to jest bardzo ważne.
berni87 napisał(a):a te pasy chronią przed nurkowaniem dziecka podczas wypadku?
Generalnie jak są dobrze zapięte to tak problem jest przy zderzeniach bocznych gdzie dziecko nie ma ochrony na ramiona i głowę tak jak to jest w przypadku fotelików.
berni87 napisał(a):Za dużo pytań, postawie chyba na fotelik.
Mając dziecko to najlepsze rozwiązanie, a taki pas można mieć dodatkowo i wozić ze sobą.
U mnie znajomi czasem używają takiego rozwiązania jak trzeba pojechać niedaleko do domu, a zabierają np. więcej dzieci niż jest fotelików (np. odbierają dziecko sąsiadów) więc wtedy na krótkim dystansie taki pas sprawdza się.
Cichy77
Stały forumowicz

Re: Pasy Smart Kid Belt

05 Cze 2019, 22:11

ostatecznie kupiliśmy Transformer XT, a co do pasów musze jeszcze chwile pomysleć...
berni87
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VW up! GTI z silnikiem o mocy 85 kW/115 KM VW up! GTI z silnikiem o mocy 85 kW/115 KM
    Volkswagen wprowadza na rynek nowego up!-a GTI – model o niewielkiej masie własnej, z mocnym silnikiem, sportowym zawieszeniem i typowymi wyróżnikami aut GTI na nadwoziu i we wnętrzu. up! w wersji GTI dostępny ...
    Nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive Nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive
    Polska dołączyła do grona krajów, w których samochody marki BMW wspierają funkcjonariuszy Policji w realizowaniu ich wymagających obowiązków. Pierwsza pula 40 samochodów BMW 330i xDrive wyjechała ...

• Re: Pasy Smart Kid Belt

06 Cze 2019, 01:53

Wyniki testów tych pasów są jednoznaczne. Też sie zastanawiałem ale widac na własne oczy , wyniki testów producent udostępnia wszędzie, jawnie. Nie ma efektu nurkowania to pewne, dziecko jest prawidłowo trzymane pasem i chronione tak jak każdy w aucie poduszkami i kurtynami. Rozumiem, stary gruchot bez kurtyn - to bym nie ryzykowal ale w nowoczesnych autach pas idealnie sie spisuje
    yaross
    Nowicjusz

Auto: chevrolet orlando

06 Cze 2019, 07:57

Ten pas nie zastąpi fotelika nie ma tu większego znaczenia czy są poduszki w aucie czy ich nie ma. Chodzi o to że w foteliku dziecko jest lepiej chronione i mniej narażone na urazy np. odcinka szyjnego bo mamy osłony które chronią głowę przed nadmiernym wychyleniem.
    Kurtyna boczna z tymi pasami w przypadku dziecka już nie będzie tak skuteczna, a jak jej nie ma to wtedy będzie jeszcze gorzej.
    Myślisz że ludzie będą zwracali uwagę na to czy mają taką kurtynę w samochodzie czy też nie? Niektórzy kupią pas bo jest tańszy od fotelika, tak samo robią z podstawkami o których zrobiło się głośno jak wyszło że potrafią wysuwać się z pod dziecka (mówię o takich tańszych bez isofix).
    Cichy77
    Stały forumowicz

08 Cze 2019, 14:24

u nas ostatecznie wybór padł na Transformer XT. Jeśli chodzi o pasy....szanuje waszą decyzje, jeśli ktoś się decyduje w nich wozić dziecko.
    berni87
    Nowicjusz

15 Cze 2019, 22:24

ale nikt nie mowi o zastepowaniu fotelika.. my uzywamy pasow w sytuacjach gdy fotelika zabrac nie mamy jak np na wakacje, do taksowki czy dla babci ktora sporadycznie odbiera syna ze szkoly
    mircia
    Nowicjusz

18 Cze 2019, 09:18

mircia napisał(a):my uzywamy pasow w sytuacjach gdy fotelika zabrac nie mamy jak np na wakacje, do taksowki czy dla babci ktora sporadycznie odbiera syna ze szkoly
    W takim przypadku lepiej z tymi pasami niż bez nich więc tu się sprawdzą :) chociaż jak Babcia ma odebrać syna ze szkoły to fotelik można zostawić rano w szatni :mrgreen: Przynajmniej u mnie to była normalna praktyka.
    Cichy77
    Stały forumowicz

21 Cze 2019, 18:36

Cichy77 napisał(a):chociaż jak Babcia ma odebrać syna ze szkoły to fotelik można zostawić rano w szatni

u nas takiej opcji nie ma.. mozna jedynie wozek zostawic.. babcia ma pasy smart kid belt na te sporadyczne odbiory i sprawdzaja sie jak nalezy.. zanim je kupilam doczytalam oczywiscie czy sa bezpieczne itd :)
    mircia
    Nowicjusz