Pasy Smart Kid Belt

03 Wrz 2019, 23:46

Cichy77 napisał(a):Podsumowanie jest takie: Pasy Smart Kid Belt warto mieć w samochodzie ale nie zastąpią one bezpieczeństwa takiego jak daje fotelik. Oczywiście będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieci które już wyrosną z fotelika w celu odpowiedniego zapięcia pasa i tu ich nic już nie zastąpi ale dopóki dziecko może jeździć w foteliku w nim będzie bezpieczniejsze.
Tu się zgodze, że warto je mieć w samochodzie bo sie przydaja przy róznych sytuacjach . 2. czy dają takie bezpiecześńtwo jak fotelik czy nie? - wg mnie patrząc na wyniki testów i badania prowadzone przez specjalstów o których wyzej pisałem- u starszych dzieci zapewnią bezpieczeństwo. I kto nie może sobie pozwolić na fotelik czy wybiera wygode nie wożenia wielkiego fotelika w aucie- też może się czuć, że zapewnia dziecku pełne bezpieczenstwo
yaross
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: chevrolet orlando

04 Wrz 2019, 13:18

yaross napisał(a):u nich nakaz jazdy w fotelikach jest do 130 cm wzrostu a nie jak u nas do 150. I dziecko wyższe niż 130 może jezdzić bez fotelika!!!
Ale u nas też dziecko które będzie cięższe od 36kg nie wsadzisz do fotelika nawet jak będzie miało 130cm bo się nie zmieści i wtedy zostaje opcja takiego pasa z ewentualną podkładką z Isofix pod pupę.
Mi generalnie chodzi o to żeby mniejszych dzieci nie wozić z takim pasami co już nie raz widziałem, raz nawet zwracałem uwagę osobie która miała dwójkę dzieci zapiętą w tych pasa a nie miały chyba nawet 100cm ;/ Na moją uwagę Mama odpowiedziała skoro mają atesty to są bezpieczne tak samo jak fotelik i nie dało się z nią rozmawiać i wytłumaczyć że mniejsze dzieci nie są w ten sposób dobrze chronione. One oczywiście nie miały podkładek pod pupę żeby wyżej siedziały.

yaross napisał(a):Popatrz na Szwecje- wzór w przewożeniu dzieci - wymyślili RDF i Isofix i wiele krajów sie na nich i ich badaniach wzoruje
Zgadza się jak jestem za takimi rozwiązaniami. Sam Isofix choć niektórzy uważają że jest zbędny moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie. Ja sam zawsze stosowałem foteliki z takim rozwiązaniem.

Jak się okazuje Smart Kid Belt jest dla dzieci od 4 do 13 lat (wadze 15-36kg) i do 150cm wzrostu :shock: czyli tak jak foteliki z ostatniej grupy 2/3 dla największych dzieci które mogą w nich jeździć.

Znalazłem jeszcze ciekawy film na temat tego pasa który warto obejrzeć:
[film niedostępny na youtube]
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Sty 2020, 23:18

Cichy77 Ty tak serio z tym filmem? Nie podejrzewałem Cie że w takie ... BZDURY uwierzysz... Dla mnie to paranoja!!! Weż pociągnij dziecko zapięte w najlepszy na rynku ( najbezpieczniejszym najdroższy, polecany przez foteik.info najlepiej :naughty: :naughty: :naughty: ) za nogi i zobacz co sie zadzieje - zanurkowało?! Naprawdę?? Już były opinie na temat tego filmu w necie , dziwie sie że fotelik sie z tego jeszcze nie wycofał , ze dalej to tkwi w sieci, wstyd tylko dla nich i pokazali do jakich metod potrafi sie posunąć konkurencja żeby pokazać jak to foteliki są lepsze od skb ... żenada
yaross
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: chevrolet orlando

07 Sty 2020, 15:31

yaross napisał(a):Cichy77 Ty tak serio z tym filmem? Nie podejrzewałem Cie że w takie ... BZDURY uwierzysz...
Tu nie chodzi o film a o zdrowy rozsądek. Nie chce mi się pisać i ciągle wyjaśniać że taki pas nie zastąpi fotelika ale będzie bardzo przydatny i spełni swoją funkcję u dzieci które wyrastają z nich.

Przykładowo pięciolatek będzie bezpieczniejszy w foteliku niż zapięty takim pasem.

yaross napisał(a):wstyd tylko dla nich i pokazali do jakich metod potrafi sie posunąć konkurencja żeby pokazać jak to foteliki są lepsze od skb ... żenada
A może zdrowy rozsądek? SKB jest dobry ale nie zastąpi fotelika w 100%. Są przypadki w których sprawdzi się lepiej ale są też takie w których będzie gorzej chronił dziecko niż fotelik.

Wiem, że SKB mocno się teraz reklamuje a nie popadajmy w paranoję że jest to najlepsze rozwiązanie i już fotelik nam nie jest potrzebny.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

10 Kwi 2020, 09:27

Tu ciekawy wpis z naszego profilu na Facebooku, pozwoliłem sobie go zacytować i odpowiedzieć bezpośrednio w temacie.
Wyniki oczy otwierają

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Bardzo ciekawe nawet nie wiadomo kto wykonał takie testy, a taką grafikę można wykonać bez problemu w kilkadziesiąt minut. Zastanawia mnie jak pas trzypunktowy może być bezpieczniejszy od czteropunktowego szczególnie przy zderzeniu czołowym? W takim razie w samochodach rajdowych powinni stosować pasy trzypunktowe skoro są bezpieczniejsze :)

Może powinien być tu podany wiek dziecka bo to ma duże znaczenie.

Najciekawsze jest to że we wszystkich kategoriach pas wygrywa z fotelikami. Resztę pozostawiam bez komentarza!
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

04 Cze 2020, 09:29

Wiek dziecka producent podaje, że od 5 lat chyba. Ja dla syna założyłem jakoś po 7 roku życia zamiast podkładki i jest spoko moim zdaniem.
moklocz85
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Rzeszów
Prawo jazdy: 08 06 2009
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Peugeot 307
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

04 Cze 2020, 09:57

moklocz85 napisał(a):Wiek dziecka producent podaje, że od 5 lat chyba.
No tak widziałem te pasy u znajomego który ma syna 6 lat i z ciekawości sprawdzaliśmy zapięci w foteliku i w pasach. Pasy ok trzymają i można je dopasować, nic poza tym. W samochodzie z tyłu nie ma poduszek ani kurtyn. W foteliku dziecko w tym wieku siedzi bezpieczniej ma ochronę głowy i ramion które można odpowiednio dopasować. Pas przebiega prawidłowo.

Po takich rożnych za i przeciw ze sprawdzaniem również wygody dziecka, kolega stwierdził, że jak jeszcze trochę poczeka z tymi pasami zanim pozwoli dziecku przesiąść się na nie.

Oczywiście cena jest nieporównywalna z dobrej jakości fotelikiem ale jak widzę czasem, że dzieci jadą nie zapięte w samochodzie i bez fotelików to już lepszy taki pas niż nic ale o to muszą zadbać rodzice.

Jeżeli chodzi o te pasy to moim zdaniem najlepiej sprawdzą się u dzieci powyżej 140cm wzrostu czyli tak od około 9 lat wzwyż.

PS. Pamiętajcie, że nie wszystkie nawet nowe auta mają z tyłu kurtyny i poduszki powietrzne i co wtedy? Jest dużo rzeczy które trzeba wziąć pod uwagę przy takich pasach bo może się okazać że w jednym samochodzie z poduszkami bocznymi i kurtyną z tyłu sprawdzą się o wiele lepiej niż w drugim który nie będzie miał takich systemów bezpieczeństwa.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

08 Cze 2020, 09:19

Moim zdaniem to rozwiązanie jest ok. Jeżeli założy się tak, jak powinno i stosuje się dla dziecka o odpowiednim wieku i wzroście to musi działać. Oglądałem test z Hiszpanii i tam porównywali do fotelików. Wypadł w testach całkiem dobrze. Oczywiście fajnie, jak z tyłu by były poduszki lub kurtyna, wtedy bezpieczeństwo pierwsza klasa.
JacekBrzez
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 18 10 2001
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Ford Fiesta
Paliwo: Benzyna

01 Paź 2020, 18:45

Jestem mamy trójki dzieci i uważam, że Smart Kid Belt znacznie ułatwiło mi życie codzienne. Bezproblemowo mogę zmieścić trójkę starszaków w małym aucie na tylnej kanapie. Jazda jest bezpieczna a potwierdzają to posiadane przez to urządzenie atesty i homologację.
Oni
Nowicjusz
 
Posty: 5

04 Paź 2020, 14:26

Dla mniejszych dzieci fotelik, dla starszych to rozwiązanie wydaje się bardzo fajne.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

04 Lut 2021, 09:50

Słuchajcie, takie pytanie - są w ogóle podkładki które mają mocowanie ISOFIX? Nie mogę znaleźć nic w temacie, więc podpinam się z zapytaniem tutaj.
moklocz85
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Rzeszów
Prawo jazdy: 08 06 2009
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Peugeot 307
Silnik: 2,0
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

04 Lut 2021, 09:58

moklocz85 napisał(a):są w ogóle podkładki które mają mocowanie ISOFIX?
Pewnie że są i one są najlepsze bo wpinasz w zaczepy i dziecko zapina się już tylko pasem a podstawka jest zawsze na swoim miejscu.

Tu masz link do podstawek z isofix https://allegro.pl/kategoria/foteliki-s ... azu=ISOFIX

Ja korzystałem jakiś czas temu z podstawki CARETERO PUMA zapina się na isofix ale nie ma regulacji żeby ją przybliżyć do oparcia i czasem jak uchwyty isofixa nie są głęboko schowane to między oparciem a podstawką robi się przerwa i to moim zdaniem minus. Jednak podstawka na isofix jest bardzo stabilna i nie ma tu mowy o jakimś przekręcaniu czy też wysuwaniu z pod dziecka. Warto by było żeby miała jeszcze tą regulację odległości zaczepów, przynajmniej ja na to bym zwrócił uwagę przy kolejnym zakupie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

04 Sie 2021, 07:44

U nas pas Smart kid Belt już od przeszło roku spelnia swoje zadanie. Widziałam mnóstwo testów, przekonały mnie, szczególnie te w hiszpanii nie manipulowane w żaden sposób. Konkurencja się obawia produktu, takiego zdania jestem i stad te zle opinie. Bo jest tani, sprawdza się i sprzedaz fotelików moż spaśc . Ja pas polecam
Olkos
Nowicjusz
 
Posty: 7

13 Sie 2021, 20:14

Znakomicie sprawdzają się również nie tylko w życiu codziennym jak pisałam ale również w tym roku przetestowałam je podczas urlopu za granicą. Łatwo je przewieź w bagażu podręcznym, a podczas wynajmu auta lub transferów są niezastąpione.
Oni
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Sie 2021, 13:11

Piszcie może dla jakich dzieci używacie tych pasów i jakiego wzrostu. Te pasy nie są dla wszystkich dzieci odpowiednie.
Olkos napisał(a):Bo jest tani, sprawdza się i sprzedaz fotelików moż spaśc
Ehh... których fotelików podaj może wagowo dla jakich dzieci?
Oni napisał(a):podczas wynajmu auta lub transferów są niezastąpione
Przy wynajmie samochodu można go wynająć z fotelikiem najczęściej w cenie wynajmu auta. Sprawdzą się np. w autokarze, busie gdzie dzięki nim dobrze dziecku zapniemy pas.

Pisząc ogólnikowo wprowadzacie innych w błąd.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34