Pasy Smart Kid Belt

Re: Pasy Smart Kid Belt

04 Wrz 2019, 00:46

Cichy77 napisał(a):Podsumowanie jest takie: Pasy Smart Kid Belt warto mieć w samochodzie ale nie zastąpią one bezpieczeństwa takiego jak daje fotelik. Oczywiście będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieci które już wyrosną z fotelika w celu odpowiedniego zapięcia pasa i tu ich nic już nie zastąpi ale dopóki dziecko może jeździć w foteliku w nim będzie bezpieczniejsze.
Tu się zgodze, że warto je mieć w samochodzie bo sie przydaja przy róznych sytuacjach . 2. czy dają takie bezpiecześńtwo jak fotelik czy nie? - wg mnie patrząc na wyniki testów i badania prowadzone przez specjalstów o których wyzej pisałem- u starszych dzieci zapewnią bezpieczeństwo. I kto nie może sobie pozwolić na fotelik czy wybiera wygode nie wożenia wielkiego fotelika w aucie- też może się czuć, że zapewnia dziecku pełne bezpieczenstwo
yaross
Nowicjusz
 
Posty: 13
Rejestracja: 25 Mar 2013, 14:49
Auto: chevrolet orlando

Re: Pasy Smart Kid Belt

04 Wrz 2019, 14:18

yaross napisał(a):u nich nakaz jazdy w fotelikach jest do 130 cm wzrostu a nie jak u nas do 150. I dziecko wyższe niż 130 może jezdzić bez fotelika!!!
Ale u nas też dziecko które będzie cięższe od 36kg nie wsadzisz do fotelika nawet jak będzie miało 130cm bo się nie zmieści i wtedy zostaje opcja takiego pasa z ewentualną podkładką z Isofix pod pupę.
Mi generalnie chodzi o to żeby mniejszych dzieci nie wozić z takim pasami co już nie raz widziałem, raz nawet zwracałem uwagę osobie która miała dwójkę dzieci zapiętą w tych pasa a nie miały chyba nawet 100cm ;/ Na moją uwagę Mama odpowiedziała skoro mają atesty to są bezpieczne tak samo jak fotelik i nie dało się z nią rozmawiać i wytłumaczyć że mniejsze dzieci nie są w ten sposób dobrze chronione. One oczywiście nie miały podkładek pod pupę żeby wyżej siedziały.

yaross napisał(a):Popatrz na Szwecje- wzór w przewożeniu dzieci - wymyślili RDF i Isofix i wiele krajów sie na nich i ich badaniach wzoruje
Zgadza się jak jestem za takimi rozwiązaniami. Sam Isofix choć niektórzy uważają że jest zbędny moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie. Ja sam zawsze stosowałem foteliki z takim rozwiązaniem.

Jak się okazuje Smart Kid Belt jest dla dzieci od 4 do 13 lat (wadze 15-36kg) i do 150cm wzrostu :shock: czyli tak jak foteliki z ostatniej grupy 2/3 dla największych dzieci które mogą w nich jeździć.

Znalazłem jeszcze ciekawy film na temat tego pasa który warto obejrzeć:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 19
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nooteboom Trailers - innowacje w DNA Nooteboom Trailers - innowacje w DNA
    Uczestniczyliśmy w dniach otwartych zorganizowanych przez Nooteboom Trailers – holenderskiego producenta naczep specjalistycznych wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym. W 2016 r. rodzinna od pokoleń firma Nooteboom ...
    Nie obsługuj nawigacji w czasie jazdy! Nie obsługuj nawigacji w czasie jazdy!
    Nawigacja satelitarna ułatwia życie rzeszy kierowców, pozwalając bez problemu poruszać się po nieznanych rejonach. Z drugiej strony korzystanie z takiego sprzętu w czasie jazdy może być przyczyną zagrożenia na drodze. ...

  •