Coś więcej- Smart ForFour :)

17 Lis 2013, 13:24

Witam wszystkich. Moja dziewczyna poszukuje auta nietuzinkowego :) Do miasta i od czasu do czasu po za miasto :) Kwotę jaką ma to około 13 tyś. Zdecydowała się na Smarta For4. Szukałem troszkę w internecie co to za cudo :) Zdecydowała by się na jakoś benzynkę 1.1 albo 1.3.
Ale może mi ktoś przybliżyć z czego taki smarcik jest zrobiony i czy ktoś to naprawi :)

Dowiedziałem się ,że jest na płycie colta i posiada "jakieś " części od mercedesa A-klasa. Czy ktoś może doda coś wiecej ? Czy koszty utrzymanie są wysokie ? Pozdrawiam
Jenczu
Początkujący
 
Posty: 132
Miejscowość: Głogów

17 Lis 2013, 23:39

Miałem ten samochód kilka dni, szybko się sprzedał z ładnym zyskiem więc miło go wspominam ;)
Silniczek był 1.3 benzynka. Cudów nie ma co oczekiwać ale do tak małego samochodu wystarczy do w miarę dynamicznej jazdy po mieście. Większość części od colta pasuje. Wymieniałem półosie i chłodnice, pasowały z colta. Części jest dużo i nie są drogie.
Wygląd samochodu to oczywiście kwestia gustu jednak jak na niego patrzyłem to aż zbierało mi się na wymioty :oops: Wnętrze baaardzo plastikowe, twarde choć wszystkie przełączniki umieszczone dość intuicyjnie a deska rozdzielcza dość minimalistyczna. W środku dość cicho jednak poza miastem przy większych prędkościach robi się głośno, żeby nie napisać bardzo głośno.
Co mi zapadło w pamięć to panoramiczny, szklany dach:) Nie chciał bym dachować tym samochodem jednak efekt podczas jazdy bardzo fajny;)
Generalnie o ile komuś podoba się ten brzydal to myślę, że można pokusić się o zakup. Z samochodem nie powinno być problemu, jest prosty konstrukcyjnie a części i serwis nie są drogie.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan w Wolfsburgu
    W ubiegłym tygodniu z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan wyprodukowany w zakładach w Wolfsburgu. Był to biały Tiguan z pakietem R-Line i silnikiem 1.4 TSI o mocy 118 kW (160 KM). Tiguan jest najpopularniejszym SUVem ...
    ACC, BSW, LDW - systemy bezpieczeństwa na drodze
    Technologia coraz bardziej wspomaga kierowcę w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Samochody rozpoznają znaki i ostrzegają o przekroczeniu dozwolonej prędkości, informują o obecności pojazdów w martwym polu a nawet ...