Coś więcej- Smart ForFour :)

Coś więcej- Smart ForFour :)

17 Lis 2013, 14:24

Witam wszystkich. Moja dziewczyna poszukuje auta nietuzinkowego :) Do miasta i od czasu do czasu po za miasto :) Kwotę jaką ma to około 13 tyś. Zdecydowała się na Smarta For4. Szukałem troszkę w internecie co to za cudo :) Zdecydowała by się na jakoś benzynkę 1.1 albo 1.3.
Ale może mi ktoś przybliżyć z czego taki smarcik jest zrobiony i czy ktoś to naprawi :)

Dowiedziałem się ,że jest na płycie colta i posiada "jakieś " części od mercedesa A-klasa. Czy ktoś może doda coś wiecej ? Czy koszty utrzymanie są wysokie ? Pozdrawiam
Wyróżniaj się samochodem z tłumu, a nie gnij w tłumie tych samych aut.
Jenczu
Początkujący

Miejscowość: Głogów

Re: Coś więcej- Smart ForFour :)

18 Lis 2013, 00:39

Miałem ten samochód kilka dni, szybko się sprzedał z ładnym zyskiem więc miło go wspominam ;)
Silniczek był 1.3 benzynka. Cudów nie ma co oczekiwać ale do tak małego samochodu wystarczy do w miarę dynamicznej jazdy po mieście. Większość części od colta pasuje. Wymieniałem półosie i chłodnice, pasowały z colta. Części jest dużo i nie są drogie.
Wygląd samochodu to oczywiście kwestia gustu jednak jak na niego patrzyłem to aż zbierało mi się na wymioty :oops: Wnętrze baaardzo plastikowe, twarde choć wszystkie przełączniki umieszczone dość intuicyjnie a deska rozdzielcza dość minimalistyczna. W środku dość cicho jednak poza miastem przy większych prędkościach robi się głośno, żeby nie napisać bardzo głośno.
Co mi zapadło w pamięć to panoramiczny, szklany dach:) Nie chciał bym dachować tym samochodem jednak efekt podczas jazdy bardzo fajny;)
Generalnie o ile komuś podoba się ten brzydal to myślę, że można pokusić się o zakup. Z samochodem nie powinno być problemu, jest prosty konstrukcyjnie a części i serwis nie są drogie.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zgubiona faktura zakupu samochodu, firma już nie istnieje? Zgubiona faktura zakupu samochodu, firma już nie istnieje?
    Czasem zdarzają się przypadki że zgubiliśmy oryginał faktury zakupu samochodu i w wydziale komunikacji okazuje się że nie możemy bez takiego dokumentu zarejestrować samochodu. Co gorsza firma od której kupiliśmy auto ...
    Bezpieczni rowerzyści Bezpieczni rowerzyści
    Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu, a rowerowe wycieczki ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Nie brakuje również ludzi, którzy na rowerze realizują swoją sportową pasję. Tymczasem ...

•