Yaris, Jazz, Ignis, Mazda 2, Forfour? Auto do 10 tys

07 Kwi 2018, 12:50

Witam wszystkich serdecznie,

Szukam autka do 10 tys, niezawodnego, z wyższym zawieszeniem (jeżdżę z dzieckiem, będzie mi wygodniej go wsadzać). Najlepiej typu miejskiego, jakiś minivan, super by było z panoramicznym dachem.

Zastanawiałam się nad takimi modelami:
1. Smart Forfour - dla mnie ideał, opinie ok, ale co z niezawodnością? Bardzo ciężko znaleźć więcej informacji na jego temat. Te auto najbardziej mi się podoba pod względem wyglądu (panoramiczny dach), jednak najważniejszy jest dla mnie względnie tani serwis i niezawodność.
2. Suzuki Ignis - strasznie mi się podoba, ale ktoś coś wie o kosztach utrzymania? Też mało opinii...
3. Toyota Yaris I z klimą - ideał nr 2, ale coś za dużo ich jeździ... Znalazłam za ok 10 tys Toyotę Yaris II, z przebiegiem 320 tys - ta mi się bardziej podoba. Ale z jakimi kosztami wiąże się taki duży przebieg przy nowszej generacji?
4. Honda Jazz - bardziej praktyczna od Yaris, ale minusem są ponoć drogie części. Ktoś coś wie na ten temat?
5. Mazda 2 - dużo pali, ale za to bardzo mi się podoba. Tylko co z korozją i kosztami napraw?
6. Mitsubishi Colt - drogie naprawy i serwis? Już chyba wolę Jazza, ale wnętrze ma ładne.
7. Inne i tańsze: Skoda Fabia, Opel Corsa C, Ford Fiesta mk6, Daihatsu YRV/Sirion. Jak one wypadają na tle tych 1-6? Niestety niektóre mają dość nisko siedzenia... Ale jeśli miałabym zaoszczędzić kupując je, jednocześnie nie bojąc się nimi jechać daleko na wakacje, to byłabym za.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
Aknieshka
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Volkswagen Lupo
Silnik: 1.0

07 Kwi 2018, 13:21

Za dużo nie pomogę ale podzielę się opinią na temat aut które mają/mieli moi znajomi..

Smart - kolega kupił z uszkodzoną skrzynią automatem, kupił ponoć w uczciwych pieniądzach i teraz mówi że nie chce innego auta bo to nie pali tylko wącha 8)

Mazda - kolega (inny) miał dwie, przy obu mówił że stosunkowo dużo palą. Pierwsza mada 6, sprzedał po kilku miesiącach bo to smok nie auto. Druga właśnie mazda 2, miał przez rok, jeździł za granicę, ale finalnie zmienił na opla astre.

Toyota yaris - da się wyrwać dwójkę, ale trzeba czekać na ofertę, sam szukałem, ofert jest sporo, nie wszystkie są blisko.

Honda Jazz - teściowie kolegi mieli, bardzo zadowoleni, mają do dziś (już dobre kilka lat). Kolega jeździł i mówił że oszczędne.

Corsa C, fajne autko, ale może uda się wyrwać wersję D z tym że do zarejestrowania, lub z dużym przebiegiem.

Sprawdź jeszcze Suzuki IV (mk6). Opinie mają dobre, siedzenia naprawdę wysoko. W ostatnim czasie oglądałem taką i nie prawdą jest to, że siedzi się jak w gokarcie, by najmniej ja nie odniosłem takiego wrażenia
Tu sytuacja podobna jak w Toyocie z niezawodnością.

Forda fieste mk6 miała kiedyś koleżanka i była zadowolona, ale bezdzietna ;)
lipawdziczy
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: audi A4 B6
Silnik: 1.8 T 170 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Kwi 2018, 13:52

Co do smarta toto ni popadajmy w taką euforie paliwową.
A co do yarisa2 za 10k to szkoda komentować...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2018, 14:04

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Co do Suzuki mk6 - chodzi o Suzuki Swift? Tak, bardzo fajne auto, jednak niestety przekracza dostępny budżet. Właśnie jeżdżę starą wersją z dużym przebiegiem i ma się wciąż bardzo dobrze;) Niedługo tylko sprzęgło do wymiany, a tak to się nic nie dzieje. Za to fotele, kierownica, drzwi - wszystko już poobdzierane, ale mechanicznie super:D

Co do Hondy Jazz, czy kupili od nowości? Niestety mam możliwość zakupu głównie sprowadzanych wersji... Od nowości to wiele osób chwali, tylko teraz te auta już mają ok. 16 lat, a z Niemiec mogą być dość hmm zajechane. Co wtedy z serwisem?

Co do Smarta... to mi chodzi o forfour, wy chyba piszecie o fortwo?

Zachęcam do dalszej dyskusji:)
Aknieshka
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Volkswagen Lupo
Silnik: 1.0

07 Kwi 2018, 14:35

Zależy czy ma być benzyna czy diesel.
Auta podczas oględzin warto zabrać do ASO na "sprawdzenie przed zakupem" (tak to się nazywa i coraz więcej ASO świadczy taką usługę, wystarczy zadzwonić), koszt między 350- 550 PLN w zależności od serwisu, nawet BMW więcej nie brało 4 lata temu... Dużo wad i usterek sa w stanie wyłapać, co pomoże w podjęciu decyzji. Brałem kiedyś oferty droższe aby mieć spokojniejsza głowę, bo myślałem że jak więcej zapłacę to lepiej kupię.. Nie zawsze tak jest, i tym sposobem wyłapałem quada za "promocyjną" cenę którego sprzedałem po 4 latach z przyjemnym zyskiem, wnioski każdy wyciągnie sam.

Yarisy do 10tys;
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
wygląda dobrze, jedna z ładniejszych do tej kwoty, diesel, duży przebieg, ale niby potwierdzony

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

większy przebieg, benzyna, niby bardzo dobry stan karoserii co rzadko zdarza się w autach nawet za 15tys, pod warunkiem że nie była malowana.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

benzyna, niska cena która wzbudziła by zwiększoną czujność, ale mimo wszystko przejazdem można było by obejrzeć.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ten ostatni to zdjęcia tego nie oddają ale jest prawie cała do poprawek lakierniczych (dostałem zdjęcia od tego Pana), środek nie zajechany ale dla siebie bym go odświeżył. Stan techniczny do sprawdzenia, sprzedawca mówi że bardzo dobry.. Jak każdy..

Proszę uwierzyć że oglądałem różne pojazdy szukając dla siebie (nie teraz) i cena nie jest wyznacznikiem stanu pojazdu, bo wtopiłem 2 razy, (raz motor, raz auto) przy kupnie za wyższe kwoty niż były średnie na rynku..

Tak Suzuki swift, określany jest jako mk6, dowiedziałem się jak szukałem części do jego następcy (mk7) mimo że oficjalnie jest to numeracja typu IV, V itd.

Tak, pisze o tym samym smarcie. Spalanie jest indywidualną kwestią, ten kolega akurat jest w wieku średnim, jeździ jak emeryt :D

Honda nie wiem czy została kupiona jako nowa.

Każde auto z niemiec może byc zajechane jak sprowadza je łasy na hajs handlarzyna..
Warto wejść na choćby mobile.de i porównać ceny aut bezpośrednio za granicą i tych w PL.. A potem pomyśleć czemu wiele aut po przekroczeniu granicy w PL jest tańszych niż tam.. Takie moje zdanie.

A Nissan Note?
Benzyna;
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Diesel z gwarancja;
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pierwsze dwa z brzeg, ofert jest dużo więcej

Nie wiem jakie silniki w nich są dobre więc może byc że podałem akurat wadliwe i w tej cenie jednak nissana będzie ciężko wyrwać..
lipawdziczy
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: audi A4 B6
Silnik: 1.8 T 170 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Kwi 2018, 16:14

Lipawdziczy powiem Ci tak... tylko nie obraź się :ok: Wpisujesz się w obraz typowego janusza polskiej motoryzacji. Wyszukujesz najtańsze z możliwych złomów podnicając się że to norma a prawda jest taka że nawet yaris diesel po 400 tyś.km.po flocie jest skarbonką bez dna...
Najgorsze są w sumie dwa tematy. Pierwszy to że osoba która nie zna si3 na autach uwietzy w yarisa2 za 10k.a temat nr.2 to że takie super doradztwo czytają handlarze aut gdzie mają potwierdzenie że jak ściągać to tylko najtańsze g...wno i musi się świecić. I proszę Cię nie dyskutuj ze mną na ten temat bo posiadam kilka yarisów w tym yarisa2 i wiem co może Cię czekać przy takich ofertach.
Oczywiście pominę fakt opcji flotowej, białego kolory i mega badziewnych silników.
Więc autorko tematu yaris2 za 10k.będzie złomem. Za te pieniądze kupisz yarisa1 po lifcie w fajnej opcji 1,0/1,3. Pewnie powiesz że yarisy wklejone przez przedmówce też są 1,0 ale niestety są to całkowicie różne konstrukcje.

Co do smarta to jest to bliźniacza konstrukcja colta więc z trwałością jest ok.ale z cenami niektórych cząstek serwisowych może być mniej ok. Trzeba sprawdzić szczególy dla poszczgólnych silników.
Jeżeli nie chcesz się bawić w rozpracowywanie danego modelu auta pomyśl o czymś bardziej pospolitym niż smart a czymś co Ci się podoba wizualnie. Jak już będzie podjęta decyzja i padnie na yarisa :D to daj sygn.to troszku Cię nakieruje na szczegóły przed zakupem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik V12 - Lamborghini
    Z mocarnymi jednostkami V12 kojarzy się również największy konkurent Ferrari, czyli Lamborghini. Włosi stworzyli dwie generacje swojej słynnej V-dwunastki. Skupmy się na pierwszej, bo to ona w dużej mierze ukształtowała ...

07 Kwi 2018, 17:23

Nie obrażam się ;) ale mimo że nie mam kilku yarisów to wydawałem wcześniej dużo za dużo na niektóre sprzęty, i tak wiem że droższe nie zawsze jest lepsze. Pisze to z własnego doświadczenia, dlatego też napisałem o opcji sprawdzenia przed zakupem w ASO a nie z pomocą jakiegoś mechanika który sprawdzi czy nie ma wycieków i spasowanie blachy, jeśli ASO nie jest jakimś zabezpieczeniem to ja nie wiem(bo nie 100%-towym).

I proszę Cię nie dyskutuj ze mną na ten temat


Moim januszostwem było to że wydałem na motor 100% więcej niż stały inne oferty, a i tak kupiłem wartego mniej z przekrętem na roczniku o 3 lata boo.. nie sprawdziłem go przed zakupem choćby w ASO, i co z tego że kupiłem drogiego.. Pisze właśnie o tym że wysoka cena w ogóle nie musi miec odwzorowania w tym co się kupuje..

temat nr.2 to że takie super doradztwo czytają handlarze aut gdzie mają potwierdzenie że jak ściągać to tylko najtańsze g...wno i musi się świecić.

No właśnie, najtańsze g...wno które potem sprzedają jak niżej opisana sytuacja ;)

Mój przykład z Poznania, Audi a4 b7 jakieś 5 lat temu. Zaczynały się chyba cos od 35 tys (nie pamiętam), ja jechałem oglądać taka za niecałe 50tys.. Na miejscu okazało się że silnik pracował bardzo ładnie, ale była taka rzeźnia że jedna strona miała podwójną grubość lakieru, a cała reszta szpachlowana, wizytę w ASO odpuściłem z wiadomej przyczyny. Dlatego piszę że nawet jak będę oglądał od Ciebie czy kogoś innego yariskę za 20tys to nie mogę mieć pewności że nie została wylizana i przygotowana do sprzedaży..

Odwrócona sytuacja, kupowałem raptora 700 po lifcie, znalazłem jednego z tańszych, pierwszy właściciel, lesingowy. Teraz żałuje że go sprzedałem po 4 latach, mimo że zarobiłem bo wiem że drugiego tak zadbanego nie kupie.

Jestem ciekawy ile osób podczas kupna sprowadzanego auta z "niskim" przebiegiem sprawdza go nie tylko patrząc na licznik, ale również podłącza się pod poduchy, klimę, abs'y i inne cuda elektroniczne auta..?

Nie piszę tego by udowodnić cokolwiek, ale sam spotkałem się z opisanymi sytuacjami dlatego nie ze wszystkim się mogę zgodzić.

Możesz przybliżyć temat różnic w silnikach 1.0 między yarisami 1 i 2 ? Pytam bo myślałem że to te same jednostki napędowe ale chyba jestem w błędzie.
Sam jeśli znajdę jakąś Toyote to chce silnik 1.3 lub 1.33. Czy te konstrukcję są poprawione/trwałe? Bynajmniej chodzi mi o Toyote Auris bo z yarisa zrezygnowałem ze względu na to że mojej kobiecie się nie podoba wyświetlacz na środku.

Nie wiem czy znacie ale można z pewnego źródła kupić auto z DE tu; https://zoll-auktion.de/auktion/
I tam wiem że pojazd jest warty ceny, nie to co w PL...
lipawdziczy
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: audi A4 B6
Silnik: 1.8 T 170 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Kwi 2018, 17:57

skoro o Smarcie jest mało info wiec się wypowiem bo mam sporo związków z tym autem. Jeżeli brać pod uwagę komfort to z twoich typów wypada najgorzej, smarta się kocha albo się nienawidzi, nie można podejść do niego neutralnie :!: Przy ruszaniu szarpie i czuć zmianę biegów, bardzo sztywny, czuć każdy dołek jakby auto nie miało amortyzatorów. Do tego auta poprostu trzeba się przyzwyczaić i wybaczyć mu jego niedoskonałości. Plusem jest to że auto dobrze trzyma się drogi, jest zrywne i spalanie śmieszne ok 3.5-4L/100km . Jeżeli chodzi o awaryjność to niestety nie jest za dobrze bo auto jest przewidziane na przebiegi max ok 150tys co nie oznacza że nie wytrzyma więcej ale trzeba szykować się na remont skrzyni lub sprzęgła. Hamulce w nim są dość słabe i takie awaryjne hamowanie może skończyć się słabo
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Kwi 2018, 18:18

Kao napisał(a):Plusem jest to że auto dobrze trzyma się drogi, jest zrywne i spalanie śmieszne ok 3.5-4L/100km .


Chyba miałeś na myśli fortwo
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Kwi 2018, 19:20

lipawdziczy napisał(a):Diesel z gwarancja;
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... zK25X.html


Ty tak na serio z tą gwarancją?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

07 Kwi 2018, 19:29

Invi napisał(a): Kao napisał(a):
Plusem jest to że auto dobrze trzyma się drogi, jest zrywne i spalanie śmieszne ok 3.5-4L/100km .



Chyba miałeś na myśli fortwo
no tak :yes: źle przeczytałem, sorki :?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Kwi 2018, 19:32

@ossy
Przytaczam opis którego nie potwierdzałem. Gwarancja pewnie u nich, maja swojego magika..
Osobiście sprawdziłbym i tak w ASO, bo jak mają swój warsztat to mogą auto przygotować i pewnie przygotowują do sprzedaży. Do tego sprawdziłbym opinie w necie czy ludzie nie narzekają na ich firmę, na obsługę, na tą niby gwarancje, na same auta..
Poprosiłbym o dane sprzedawcy i zrobił podstawowe rozeznanie. Wpisał dane firmy z dopiskiem oszust czy cuś, tak samo jego nazwisko.. Jeśli ludzie byli wałowani to złe opinie powinny być gdzieś w necie.. Rzadziej spotyka się dobre na temat przedsiębiorców więc jak o kimś nie mogę niczego znaleźć a działa długo na rynku to jestem spokojniejszy..

3.5-4L/100km .

Takie spalanie to marzenie :D a pisze tak dlatego że znam od paru lat tylko takie na poziomie 12 L w trasie przy jeździe na emeryta :evil: heh
lipawdziczy
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: audi A4 B6
Silnik: 1.8 T 170 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Kwi 2018, 20:04

lipawdziczy napisał(a):Przytaczam opis którego nie potwierdzałem. Gwarancja pewnie u nich, maja swojego magika..
Osobiście sprawdziłbym i tak w ASO, bo jak mają swój warsztat to mogą auto przygotować i pewnie przygotowują do sprzedaży. Do tego sprawdziłbym opinie w necie czy ludzie nie narzekają na ich firmę, na obsługę, na tą niby gwarancje, na same auta..
Poprosiłbym o dane sprzedawcy i zrobił podstawowe rozeznanie. Wpisał dane firmy z dopiskiem oszust czy cuś, tak samo jego nazwisko.. Jeśli ludzie byli wałowani to złe opinie powinny być gdzieś w necie.. Rzadziej spotyka się dobre na temat przedsiębiorców więc jak o kimś nie mogę niczego znaleźć a działa długo na rynku to jestem spokojniejszy..


Ale to nie komis udziela gwarancji a zewnętrzna firma jakich pełno, negatywnych opinii o nich również pełno
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Kwi 2018, 09:24

Bardzo dziekuję za wasze rady, jednak wciąż nie dowiedziałam się zbytnio nt. podanych modeli:(

Myślicie, że sprawdzanie w ASO się opłaca, jeśli kupuję auto do 10 tys?

Ktoś coś wie więcej o tym Yarisie II z takim przebiegiem (ponad 300 tys)? Naprawdę to będą duże koszta? Wiem, że nowsze auta robią już z 'zamiarem psucia się' po pewnym przebiegu, jednak miałam nadzieję, że to w tych nowszych rocznikach:( że zrobię parę rzeczy, ale mimo wszystko będzie śmigać.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do dalszej dyskusji:)
Aknieshka
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Volkswagen Lupo
Silnik: 1.0

08 Kwi 2018, 09:40

Aknieshka napisał(a):Ktoś coś wie więcej o tym Yarisie II z takim przebiegiem (ponad 300 tys)? Naprawdę to będą duże koszta?
na pewno będzie widać i czuć tzw zmęczenie materiału, norma dla aut tego segmentu z dużymi przebiegami (mam tutaj na myśli zwłaszcza wnętrze). To jednak inna klasa pojazdu niż przysłowiowe BMW, które zrobione jest z droższych, czyt. bardziej wytrzymałych komponentów.

Ja bym zszedł z rocznika i poszukał zadbanej I gen 1.3, a może nawet i 1.5 znajdziesz. Można też szukać aut typu Getz, Panda - duża szansa na kupienie czegoś z pierwszej łapy czy ogl z polskiego salonu.

Swoją drogą jeden z naszych forumowiczów ma do sprzedania pewną Pandę.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004