Saab 95 nie odpala

09 Lis 2013, 15:32

Witam panowie, mam pewien problem z moim saabem 95 rocznik 99 2,0t 150km +LPG. Problemy zaczęły się jakieś 3-4 dni temu. Po przejechaniu kilkunastu km zatrzymałem się i zgasiłem silnik. Po jakimś czasie wróciłem, przekręcam kluczyk w stacyjce, zapłon działa wszystkie kontrolki się świecą, po przekręceniu kluczyka do pozycji ON samochód w ogóle nie zareagował. Po jakichś 2 min prób w końcu odpalił i przez kilka dni był spokój. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, a więc zapłon działa, kontrolki się palą ale samochód nie zapala, nawet nie "kręci" rozrusznik. Po otwarciu komory silnika zauważyłem że po przekręceniu kluczyka w pozycję w której normalnie powinien zapalać słychać tak jakby "syczenie". Samochód obecnie jest unieruchomiony i po wielu próbach odpalenia nie ma żadnych rezultatów... W czasie jazdy wszystko jest (było) ok. Rano zapalił bez problemu... Proszę o pomoc, Pozdrawiam!

ps. nie wiem czy to ma jakiś związek, ale zauważyłem że centralny zamek przestał działać... z kluczyka zamknąć można jedynie tylko drzwi kierowcy, a przycisk od centralnego w ogóle nie działa. Wydaje mi się że ten problem także wystąpił dzisiaj.
tomekk29
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 04 08 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Saab 95
Silnik: 2.3 t 185KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

24 Lut 2024, 05:25

Mam takie samo auto i ten sam problem. Proszę o pomoc jak go rozwiązać.
Lubek
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowa premiera Golfa Varianta
    Podczas Genewskiego Salonu Samochodowego Volkswagen prezentuje – jako światową premierę – nowego Golfa Varianta. W porównaniu z poprzednikiem nowy Golf Variant jest lżejszy nawet o 105 kg. Po raz pierwszy ...