Saab 9-3 2004r. diesel, problem z elektryką - auto nie odpala

Saab 9-3 2004r. diesel, problem z elektryką - auto nie odpala

05 Kwi 2017, 23:30

Witam,
Mam autko Saab 9-3 2004r. automat, diesel.
Wyjechałem na 3 tygodnie z kraju i autko nie było używane w tym czasie, wcześniej jeździło, paliła się również kontrolka silnika, wcześniej autko oddawałem do mechanika i elektryka, coś się działo z EGR-em, wymieniłem na drugi i w sumie dalej był problem z brakiem mocy.
Po powrocie próbowałem odpalić autko niestety bez reakcji (odpalało przy kręceniu rozrusznikiem) później wywalał mi błąd Immobiliser failure lub Key not found, CIM nie 'cyka' przy przekręcaniu i nie blokuje kierownicy. Oddałem kluczyk, stacyjkę i moduł CIM do zaprogramowania, wszystko zamontowałem i zero reakcji na kręcenie kluczykiem, pilot z kluczyka nie zamyka/otwiera autka, facet co to programował powiedział, że autko gubi synchronizację i przed programowaniem wszystko jakby było skasowane, żadnej informacji o samochodzie, powiedział że nie ma problemu, żeby drugi raz wszystko wgrać ale muszę go oddać do elektryka, żeby sprawdził czemu komputer 'nie trzyma' danych. Mija prawie miesiąc i niby najlepszemu elektrykowi z mojego małego miasta nie chcę się go nawet sprawdzić, szkoda gadać. Czy możecie mi coś doradzić ? Pytałem innych elektryków i niestety nikt u mnie się tego nie podejmie. Proszę o pomoc co może być problemem i czy opłaca się to robić. Pozdrawiam.
cfg2
Obserwowany

Auto: Saab 9-3
Silnik: 1.9 TDI 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

Re: Saab 9-3 2004r. diesel, problem z elektryką - auto nie odpala

06 Kwi 2017, 09:58

Może to być problem z samym sterownikiem silnika jak ci sugerowano. Elektryk musiałby sprawdzić zasilanie sterownika i masę. Wg mnie autko trzeba oddać naprawdę dobremu diagnoście, który zna się na sterownikach i umie je naprawiać. Nie wykluczone, że będzie trzeba naprawić, a raczej wymienić sam sterownik.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Rok produkcji: 2000

07 Kwi 2017, 10:29

Dziękuję bardzo za odpowiedź, pytanie jeszcze czy ktoś mógłby polecić mi jakiegoś zdolnego elektryka samochodowego w okolicach 87-300 Brodnica (kujawsko-pomorskie) ?
cfg2
Obserwowany

Auto: Saab 9-3
Silnik: 1.9 TDI 150KM
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2004

17 Kwi 2017, 09:02

cfg2 napisał(a):Oddałem kluczyk, stacyjkę i moduł CIM do zaprogramowania
Jeżeli byłby problem z programowaniem twojego zestawu na pewno byś się o tym dowiedział od osoby która to robiła. Problem może być też w samym kluczyku, nie masz czasem drugiego zapasowego?

Musisz poszukać i posprawdzać czy wszystkie kabelki pod kierownica masz podłączone w szczególności masy.

Ostatnio podbity przez cfg2, 17 Kwi 2017, 09:02
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Otwieranie drzwi bez udziału kluczyka – 1984 rok Otwieranie drzwi bez udziału kluczyka – 1984 rok
    Współcześnie otwieranie drzwi pojazdu kluczykiem jest anachronizmem. Elektroniczny pilot na fale podczerwone (Infrared) otwierający drzwi auta jest standardem oczywistym nawet w najmniejszych samochodach miejskich. ...
    15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...

•