Samochód ciężarowy a przepisy i regulacje.

31 Sie 2022, 09:51

Witam, szukam możliwości transportu dla miniładowarki 3.3t. Czy gdybym kupił wywrotkę jako prywatne auto to by nią jezdzic muszę korzystać z tacho, miec karte kierowcy?
brukarz001
Nowicjusz
 
Posty: 3

31 Sie 2022, 10:49

Przejazdy prywatne, niezwiązane z działalnością gospodarczą pojazdami lub zespołami pojazdów o dmc nieprzekraczającej 7,5 t są zwolnione z obowiązku stosowania tachografu.
Jeżeli tachografu w aucie nie ma wogóle, to ok, ale jak tachograf jest założony, to się nie wkłada wykresówki. Jednak należy pamiętać o tym, że tachograf będzie pracował i warto wtedy mieć udokumentowany taki przejazd prywatny ( np. paragon ze sklepu albo chociażby zdjęcia przewożonych rzeczy wraz z datą ).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20160
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator porównania rozmiarów opon
    Jak sprawdzić czy rozmiar zamiennika opony względem oryginalnego rozmiaru będzie prawidłowo dobrany? W tym przypadku należy porównać średnicę zewnętrzną opony wzorcowej z oponą sugerowaną jako zamiennik. Jest zasada ...
    Czym są masy czynne w akumulatorze?
    Jedną z częstszych przyczyn zakończenia żywota akumulatora na skutek jego wadliwej eksploatacji jest spłynięcie mas czynnych z płyt wypełniających wnętrze baterii. Opad mas czynnych objawia się zmętnieniem elektrolitu, a ...