Samochód dla rodziców, do 50 tys. SUV, VAN?

10 Cze 2017, 19:02

Dzień dobry,

od dłuższego czasu borykam się z problemem znalezienia odpowiedniego samochodu dla moich rodziców. Kłopotem jest spełnienie wszystkich ich wymagań, ale do rzeczy. Budżet na samochód to 40 - 50 tys. złotych, no chyba, że znajdzie się coś ekstra - do 60 tys.

Warunki jakie musi spełniać:
wysoki komfort oraz wygodne wsiadanie, co oznacza samochód wyższy niż typowy sedan/kombi, niestety,
dobrze gdyby miał napęd 4x4, ale nie jest to wymagane,
panoramiczny dach lub szyberdach - dobrze jakby było na wyposażeniu,
duża nawigacja również.


Samochód tak naprawdę ma przewozić dwie osoby, maksymalnie i rzadko kiedy - 4, więc więcej miejsc nie potrzeba, a za to przyda się większy bagażnik,

Głównie używany jest do poruszania się do pracy (<3 km) i pod miasto (<5km) na drugi dom, więc nie są to długie trasy i myślę, że silnik benzynowy byłby lepszy niż diesel. Choć nie jest to aż tak istotne, może być z dieslem jak i z benzyną. Trasy dłuższe raczej nieregularnie, ale również i do takich będzie wykorzystywany.

W tym budżecie myślałem już nad Outlanderem II generacji, Kia Sorento, ewentualnie Nissan X-trail (tutaj sprzeciw ze strony Mamy, ze względu na wygląd samochodu) oraz Volvo XC 60, ale dobry egzemplarz pewnie przekroczy znacznie budżet. Może coś z niższych samochodów, Ford C-Max?

Aktualnie rodzice użytkują Seata Altea i na nic mniejszego w życiu się nie zgodzą.
Szymeek
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 16 03 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra H

10 Cze 2017, 20:43

Zastanawiałeś się nad takimi samochodami jeszcze jak np. Kia Sportage, Mazda CX5, Ford Kuga
Znajomy ma na sprzedaż taką kugę kamera cofania, solar, navi, ledy do jazdy dziennej, automat itd. krótką mówiąc Full opcja. Napęd na 4 dołączany automatycznie. Nie spieszy się specjalnie ze sprzedażą. A jakby chcieli z Vanów coś ciekawego to Forda S-max, VW sharan, Seat Alhambra. Jednak polecam zastanowić się nad taką kugą :D
jacekg93
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 07 08 1989
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Edge
Silnik: 210
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

11 Cze 2017, 11:21

Skąd jesteś? Prawdopodobnie mam dla Ciebie propozycję auta. Auto jeździ w woj. pomorskim (okolice Kwidzyna), nie jest nigdzie wystawione.
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

12 Cze 2017, 15:56

jacekg93 napisał(a):Zastanawiałeś się nad takimi samochodami jeszcze jak np. Kia Sportage, Mazda CX5, Ford Kuga


Myślałem właśnie nad Fordem Kugą, ale rodzicom jedynie druga generacja się podoba, a tutaj nie będzie łatwo znaleźć dobry egzemplarz w kwocie 50 - 60 tys. patrząc po aukcjach.

Roadkiller napisał(a):Skąd jesteś? Prawdopodobnie mam dla Ciebie propozycję auta. Auto jeździ w woj. pomorskim (okolice Kwidzyna), nie jest nigdzie wystawione.


Zainteresowałeś mnie, możesz coś konkretnie powiedzieć?
Szymeek
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 16 03 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra H