Samochód dla rodziny 2+1 kombi/van

21 Lip 2015, 13:17

Co byście polecili poszukać na wiosnę 2016 przy następujących wymaganiach:

Budżet: 15-20k złotych w 20 chciałbym się zamknąć ze wszystkim (wymiana ew części, ubezpieczenie), ale wiadomo jak warto zapłacić wiecej...

Marka: właściwie dowolna preferowałbym Forda, Opla, Fiata, Skodę, ale głównie ze względu na taniość i łatwość napraw u lokalnych mechaników, inaczej marka nie ma dla mnie kompletnie znaczenia ważne żeby to ktoś naprawił na miejscu i w Psim Dole

Silnik na 99% benzyna raczej bez CNG

Użytkowanie auta, zakupy, sporadyczne wyjazdy poza miasto, czasami podjazd do pracy (mam bardzo blisko), przebieg jaki aktualnie robię zamyka się średnio w 5000 km/rok, samochód muszę zmienić ze względu na powiększanie się rodziny (obecnie Fiesta). W sumie wymagałbym tylko pełnej elektryki w drzwiach i klimatyzacji (najlepiej automatycznej) i żeby auto było kompaktowe, nie zależy mi na limuzynie a na łatwiejszym manewrowaniu w mieście i zapakowaniu rodziny bez boxa na dachu.

Rozglądałem się za wieloma modelami, parę miałem okazję zobaczyć z bliska ale mam już totalny mętlik w głowie.

Najbardziej moje wymagania by spełnił Ford Focus C-Max (a dokładnie w wersji 1.8 lub 2.0 benz) na wersję po FL raczej nie mam co liczyć a samochód zdaje się nie mieć wad a przynajmniej takich które unieruchomią auto na wyjeździe
Rozważałem też:
Bliźniaczego Ford Focus MK2 Kombi ale strasznie styrane te auta są po flotach no i bieda we wnętrzu
Ford Mondeo MK3 trochę spore auto ale dość tanie i dobrze wyposażone
Pug 307 SW - też jakiś bez większych wad (tak mi się wydaje)
Kia Ceed kombi / i30 1 generacji - nieco droższe ale może warto dopłacić
Mazda 6 MK1 (raczej nie poliftowa) podobno problem z rdzą większy niż w fordzie

Auta też całkiem sensowne ale obawiam się ryzyka związanego z dwoma modelami:
Renault Laguna 2 oraz Citroen C5 FL - całkiem sensowne auta ale historie krążą różne

Doradzicie coś na czym się skupić, czego szukać albo czego po prostu unikać.
ysu
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Ford
Paliwo: Benzyna

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...