Samochód do 10 tyś zł gzzzzz

12 Lis 2014, 20:30

Witajcie.

Ostatnio pięknie pędziłem swoją perełką przez te nasze bezdroża i dziki pasły się przy drodzę, oczywiście noga na hamulec wszystko elegancko. Kiedy przejechałem obok jednej grupki zza drugiej wybiegł jakiś Filip i biegł na drugą stronę drogi (chyba zobaczył leszego żołędzia czy co one tam jedzą ) Oczywiście skończyło się strasznie, duży byk był, auto zupełnie rozbite. No i teraz potrzebuję prędziutko coś kupić, mam wolne max 10-11 tyś zł. Wymagań zbyt dużych nie mam (bo pieniędzy też malo), ale chcę, aby wielkość aut to było tak minimum BMW E46. Jeśli chodzi o silnik to może być diesel, może być beznynka, tak, aby nie palił więcej niż 10-12l w cyklu mieszanym. Nadwozie to preferowane kombi, może być sedna, Hatchbacków nie trawie, ale jak będzie ładny to kupię. Co byście w tej kasie zapronowali cobym nie musiał przy wyprzedzaniu odpychać się nogą bo jednak trochę będę nim jeździł?

Auto pewnie tak na rok czasu, potem pewnie będzie jeździło jako drugie, awaryjne.
krisolll
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Dzik mi zrobił :(
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2014, 22:21

Proponuję BMW e39 :yes:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Lis 2014, 22:32

E39 bardzo mi się podoba, rozglądałem się już trochę, coś można wyrwać. Powiedz mi, jaki silnik będzie najlepszy w tym aucie?

[link do oferty na Allegro wygasł]

Bardzo mi się spodobała, ale zdjęcie komory silnika nie napawa optymizmem, strasznie opluty olejem. Niby przebieh duży, ale wydaje się wiarygodny.

Myślałem też nad BMW E46 i Audi A4 B5. Do BMW musiałbym trochę dołożyć chyba, ale to samo pytanie, jaki silnik będzie nalepszy? Jeśli chodzi o Audi to chyba nalepiej będzie chyba szukać czegoś z 1,8T ?
krisolll
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Dzik mi zrobił :(
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2014, 22:37

A4 ma badziewny zawias.
w e39 to 2.5, 2.8 albo 3.0 D ale ten raczej nieosiągalny w tym budżecie
Mondeo 2.5 v6 jest okej ale dobrego Mk3 za tyle nie znajdziesz więc zostaje Mk2, St200 kupisz nawet.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wywalić lampy i zedrzeć tą okeline z maski i byłby okej.
Ew. Vectra 2.5
[link do oferty na Olx wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Lis 2014, 22:58

W E39 2,5 to masz na myśli 523i czy 525i? Bo generalnie to chyba to samo, tylko 525i ma więcej koni? Najbardziej to bym chciał 528i, ponoć kultowy i najlepszy silnik (według J.Clarksona), ale chyba w tej cenie też nieosiągalny.


Ten Mondziak w sumie też całkiem całkiem, tylko właśnie te przeróbki trzeba wywalić koniecznie. Vectra bardzo ładna, ale jak dla mnie za dużo chce jak na opla. Zapewne auto jest w świetnym stanie i właścicile choć trochę chcę odzyskać kasę, którą wsadził.

Audi sobie odpuszczę skoro zawieszenie słabe, na nasze drogi to już w ogóle będzie kicha. Pozostaje jeszcze kwestia BMW E46, ile musiałbym dołożyć, żeby kupić ładny ezgemplarz w kombi? Silniki to chyba to samo co E39, więc zostaje 323i, 325i i 328i, diesla nie wymieniam bo mam za mało kasy, ale chyba i tak bym nie kupił, nie przywykłem do klekotu.
krisolll
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Dzik mi zrobił :(
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2014, 23:06

e46 to moim zdaniem minimum 12k ale to będzie 1.8 raczej, może 2.0
Mondeo ST200 kiedyś będzie w cenie, teraz mało traci, kiedy stanie i będzie drożeć choć kombi to najmniej poszukiwana wersja :wink:
Vectra jest z pakietem stylistycznym więc moim zdaniem można trochę zbić cenę i warto. :ok:
krisolll napisał(a):W E39 2,5 to masz na myśli 523i czy 525i?
Te pytania już nie do mnie :mrgreen: Są tu specjaliści od BMW więc na bank podpowiedzą bo moja wiedza nt. tych samochodów jest średnia więc co wiem na pewno to piszę :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


12 Lis 2014, 23:18

Rozumiem, ale chyba będzie tak jak pisałem 523i i 525i to ta sama jednostka tylko 525i ma więcej koni.

Trochę rozglądałem się za Monedo, ale MKIII. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wychodzi poza budżet, ale coś tam upuści, tyle bym mógł dorzucić jak warto, tym bardziej, ze auto może zostanie u mnie po kupnie jakiegoś młodszego.

[link do oferty na Allegro wygasł]

Strasznie zachwala to BMW, ale cena coś niska. Silnik 320i, ale w słabszej wersji 150 koni, ale to już jednak R6...
krisolll
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Dzik mi zrobił :(
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2014, 23:29

ST220 to minimum 20k ale i tak będzie do lekkich poprawek.
Ten musi być niezłym złomem :ok:
Ostatnio było klubowe St200 do wzięcia za 13k ale poszło.
Ta e46 też tania więc coś nie tak z nią będzie
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Lis 2014, 23:32

Yhym, czyli nie ma co nawet próbwać bo nawet po zakupie będę jeździł siostry autem :lol:

W ogóle o te E39, które wysłałem jako pierwsze warto dzwonić ? W sumie bardzo daleko nie mam, cena dobra, przebieg duży, ale raczej pewny, tylko te zdjecie silnika mnie niepokoi, jakiś opluty olejem. Z drugiej strony facet by nie wrzucał takiego zdjecia gdyby coś było nie tak.

O tą mi chodzi: [link do oferty na Allegro wygasł]


Jeszcze E46 znalazłem, wygląda na zdjeciach całkiem ok, jednak własciciel już widać, że coś kłamie bo piszę, że całe, nieporysowane a przedni zderzak na 2 zdjęciu widać jakby odstawał. Cena nie napawa optymizme, ale zadzwonić chyba nie szkodzi, trzeba wybadać co koleś gada. Jak słyszę w słuchawce Mirka, który już mnie na siłę umawia na jazdę próbną to się rozłączam bezsłowa....

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
krisolll
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Dzik mi zrobił :(
Paliwo: Benzyna