Samochód do 10TYS , konkretne modele , czekam na opinie.

Re: Samochód do 10TYS , konkretne modele , czekam na opinie.

25 Lis 2013, 22:44

Ja bardzo polecam mazdę 323 BJ, sam taką jeżdżę.
nopler
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 23 08 1985
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Mazda 323f
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

26 Lis 2013, 21:30

Słuchajcie , zdecyduję się chyba jednak na Fiata Stilo , 1.9 JTD wersję 3-drzwiową. Bardzo mi się spodobał , odkąd go zobaczyłem .
Silnik jest ok , elektronika lubi płatać figle , ale mam brata mechanika więc myślę że choćby nawet to pierdoły zrobię za darmo , a "większe" za koszt części.
Słyszałem dużo na temat tylnej belki , wybijaniu się tulej metalowo-gumowych , łącznikach stabilizatora oraz amortyzatorach. - Te wady zostały wyeliminowane w nowszych modelach , wie ktoś od którego roku konkretnie?
homzik646

28 Lis 2013, 18:20

Może ktoś odpowiedzieć?
homzik646

30 Lis 2013, 00:21

Może ktoś odpowiedzieć?

Ja Ci chętnie odpowiem :).

Te wady zostały wyeliminowane w nowszych modelach , wie ktoś od którego roku konkretnie?

Słysząc opinię że "te wady w nowszych modelach zostały wyeliminowane" od Włoskiego producenta słyszę: "próbowaliśmy coś z tym zrobić, może się udało, jeszcze zobaczymy, trzymamy kciuki tylko csiii". Ale nie wiem jak jest w przypadku fiata stilo. Mam tak po tym jak moi znajomi strasznie wkręcili się w alfę i kupili jedną i po niedługim czasie sprzedali ją za połowę ceny. Potem tylko słyszałem - kupię nowszą bo oni to już tam wyeliminowali... I znów to samo, tym razem po prostu padło co innego. Tak było do czasu aż zmienili markę upodobań. Ich opinia - strasznie fajne samochody tylko szkoda, że wszystkie się tak koszmarnie sypią.

homzik646 napisał(a):estem zainteresowany dieslem , a to z kilku powodów: mniej spali , dynamiczniejszy , tania ropa od czasu do czasu.
Benzyna , trzeba zagazować więc +2tys. Benz+gaz , jestem zdania że jeśli ktoś sprzedaje takie auto to pewnie ma z nim jakieś problemy.

A nie jesteś zdania że jak ktoś sprzedaje diesla to ma z nim problemy??? To ta sama bajka. Dobra instalacja + dobre wystrojenie są dużo mniej problematyczne od diesla.

Mniej spali diesel - ok, ze względu na dłuższe przełożenia zamontowane dzięki dużej ilości NM nie musisz go kręcić wysoko żeby jechał.

Dynamiczniejszy - więcej momentu -> bardziej elastyczny. Ale nie szybszy od benzyny. Podejrzewam że wiesz o co chodzi i to chciałeś napisać. Ok.

Tania ropa od czasu do czasu - To jest fakt, nie ma co dyskutować. Moim zdaniem różnica tej ceny nie jest na tyle istotna żeby ze względu na nią decydować się na diesla jako pierwszy samochód.

A wiesz ile diesel ma w sobie drogich i często kłopotliwych części których benzyna nie ma (oprócz czaaaaaseem trubo, ale to raczej samochody nowsze lub usportowione/sportowe)???

Koło dwumasowe...
Turbosprężarka...
Pompo wtryskiwacze...
Filtr cząstek stałych...

Różne najróżniejsze.

Diesel - Nie wiem jaką masz sytuację finansową, czy to będzie Twój pierwszy samochód, ile masz lat itp. Ale jeśli jesteś młody i np. jeszcze się uczysz, nie pracujesz to na Twoim miejscu kupiłbym benzyna. Dobry silnik pod LPG + dobra instalacja + dobre wystrojenie tego wszystkiego = mniej kłopotów niż z dieslem. Co prawda ten silnik (1.9 JTD) to wbrew pozorom czołówka wśród diesli to pamiętaj, że samochód to nie tylko silnik. Mogą pochłonąć Cię inne usterki.

A pro po Octavki - Tandeta? No może te plastiki i trzeszczenie no ale błagam! W stosunku do ceny jedna z najlepszych ofert wśród maszyn do jeżdżenia z punktu A do B!

krikus napisał(a):To są akurat pierdoły najmniej istotne.
Przy wyborze auta nalezy najbardziej zwracać uwagę na jakość, trwałość zawieszenia, układu napędowego, zabezpieczenie antykorozyjne a na samym końcu na jakość tapicerek, ich kolor itp

:ok: W tej wypowiedzi zawarte jest wszystko co chciałem jeszcze dodać.

Moja rada - nie odrzucaj tej Octavki tak szybko.

Pozdrawiam :).

Ps. Pamiętaj że możesz po prostu kupić dobrego benzyniaka z dużym momentem obrotowym i silnik który lub LPG, po czym samemu zainwestować w dobrą instalację LPG i wystrojenie. Dobra instalacja z wystrojeniem to mniej więcej koszt, który odpukać możesz ponieść przy awarii jednego z wyżej wymienionych problematycznych elementów w turbo-dieslu. A jazda na LPG i tak będzie tańsza od jazdy na dieslu. Mam nadzieję że pomogłem.
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1993

30 Lis 2013, 02:12

homzik646 napisał(a):Może ktoś odpowiedzieć?

A ja coś bym dodał zacznij od szanowania swoich pieniędzy. Czy Ty myślisz że jesteś taka spryciula i kupisz stilo diesel młodsze od starego JDMa???albo skodziany??
Octavia w benzynie przejeździ 3x stilo i zrobi to w dodatku taniej.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

30 Lis 2013, 10:15

szybki napisał(a): homzik646 napisał(a):Może ktoś odpowiedzieć?

A ja coś bym dodał zacznij od szanowania swoich pieniędzy. Czy Ty myślisz że jesteś taka spryciula i kupisz stilo diesel młodsze od starego JDMa???albo skodziany??
Octavia w benzynie przejeździ 3x stilo i zrobi to w dodatku taniej.

Dlaczego mam przepłacać ? Naprawdę wolę kupić Stilo JTD 2003r za 8-8,5 tys. , niż a3/golf/leon z 1998r , które najpierw wyjeździł niemiec , a później polak .
homzik646

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer
    Opel Zafira Tourer został uhonorowany nagrodą Golden Steering Wheel ("Złota Kierownica"), o którą w tym roku ubiegało się sześć modeli samochodów typu van. Ten prestiżowy europejski tytuł jest kolejnym sukcesem ...
    BMW Concept Study CS1 2002 BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...

• Re: Samochód do 10TYS , konkretne modele , czekam na opinie.

30 Lis 2013, 11:00

Nie kupisz Stilo z 8 k
    Koniu
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

30 Lis 2013, 11:20

homzik646 napisał(a):Dlaczego mam przepłacać ? Naprawdę wolę kupić Stilo JTD 2003r za 8-8,5 tys. , niż a3/golf/leon z 1998r , które najpierw wyjeździł niemiec , a później polak .

Octavie są to dzidkowozy które można trafić w bardzo fajnym stanie, stilo dobrze jedzie ale 10k to dopiero bedzie początek z tym autem. Mam kolege który jeździł kilkoma stilo od nowości robiąc baaardzo dużo kmów i twierdzi że tego auta już w tej chwili nie chciałby za darmo...co ciekawe pracuje dla firmy obsługującej aso fiata.
    szybki
    Moderator - Tuning

01 Gru 2013, 15:06

Słuchajcie , mi nawet bardziej pasowałaby benzyna , robię krótkie dystanse .W zime diesel nie zdąży się nawet zagrzać. Wiadomo , jak benzyna to z LPG . Wątpię że ktoś sprzedaje auto z gazem od tak po prostu (chociaż się zdarza), więc lepiej założyć samemu , ale samemu no to 2tys trzeba dołożyć. No i oto takie błędne koło , a na dodatek tysiak z kwoty na auto musiałem wydać na coś innego , więc teraz zostało 9000zł.

Jeśli ktoś krytykuje to niech poda jakiś inny model auta.
    homzik646

01 Gru 2013, 15:33

Znajomy miał stilo i co chwile coś się pie...liło. Co mi utkwiło w pamięci to awaria skrzyni biegów a naprawa była kosmicznie droga, z tego co pamiętam ok 7 tys. Nie znam szczegółow, fiaty mnie nie interesują ale to zapamiętałem.
    Już lepiej kupić tą dziadkową octawie niż awaryjnego fiata.
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

01 Gru 2013, 15:48

Przy starym aucie nie możesz liczyc kaski jak aptekarz ponieważ zawsze coś może wyjść o czym zapomniał Cię poinformować poprzedni właściciel.

Jeżeli jesteś wyliczony co do dalszych kosztów to szukaj aut nadroższych w zakupie w stosunku do rocznika bo bardzo możliwe że dadzą oszczędność przy użytkowaniu.

Dam Ci prosty przykład:
    Corolla e11 1,4 bez vvti za 7k będzie w idealnym stanie, spalanie na pozimie 6-7l pb spokojnej jazdy więc porównaj to do diesla stilo jtd...
    Stilo będzie szybszy ale spalanie 5-7l czyli nie ma oszczędności, ilość osprzętu silnika do popsucia x10 w porónaniu do tojki, zawieszenie w tojce praktycznie do 200tyś.nic nie dotykasz a w stilo nie kończąca się opowieść...a za ile odsprzedaż tojkę a za ile stilo ???

Mój kolega wszystkie stillo dojeżdżał do 270tyś.km bo dalsze uzytkowanie bezpieczne tego auta oznaczało naprawy przewyższające jego wartość .

Więc jak zrobisz rocznie 15tyś.km to tojka spali Ci pb. za 5,5-6k a fiat za 4,5-5,5k gdzie przy tojce pozostaje Ci jeszcze budżet na instal. LPG wtedy z kosztami schodzisz do 3k.

Co do psucia się przy e11 to pojęcie jest względne ponieważ jezeli nie kupisz smiecia to do 200tyś nic przy nim nie robisz przy przebiegach 250-300tyś.km skończą sie amory, sprzęgło reszta zawiasu będzie oryginalna!!! Oczywiście może się zdażyć np: cewka za 60zł albo gumy stabilizatora za 70zł ale to nie jest nowe auto.

Jezeli masz jakieś wątpliwości to zobacz czemu carinaE diesel w DE kosztuje więcej od passka z 2002r tam roboczogodzina zafajdanego warsztatu w pcimiu kosztuje więcej niż w ASO lexa..

W ten sposób szukaj oszczędności ....
    szybki
    Moderator - Tuning

02 Gru 2013, 18:18

Słuchajcie , znalazłem :
    [link wygasł]

Ale gdy zadzwoniłem to właściciel powiedział 350tys przebiegu , więc chyba nie warto...

2:
    [link wygasł]
    ??
    homzik646

02 Gru 2013, 18:32

homzik646 napisał(a):Słuchajcie , znalazłem :
    [link wygasł]

Ale gdy zadzwoniłem to właściciel powiedział 350tys przebiegu , więc chyba nie warto...

2:
    [link wygasł]
    ??

Co do audi a3 to chociaż wiesz, że przebieg oryginalny, bo w dzisiejszych czasach wg mnie przebieg to ostatnia, rzecz na którą warto patrzeć. Lepiej spojrzeć na ogólny stan czy nie ma wycieków i czy ogólnie właściciel o niego dbał.

Co do octavii to bez klimatyzacji ciężko może być ją później odsprzedać....

A co ogólnie do tematu, jeżeli szukasz diesla i nie zależy Ci na osiągach to może mercedes w 124 w sedanie z 2 litrowym dieslem. Za te pieniążki można jeszcze znaleźć zadbany egzemplarz, tylko trzeba uważać na modele po taksówce. A te auta, będą już tylko rosły na cenie ;)
    pozdrawiam
    Artur093
    Początkujący

Prawo jazdy od: 10 09 2011
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Ford Mondeo
    Silnik: 2.0 TDCi 130km
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2002

02 Gru 2013, 18:35

Ale za to octavia 2001r , roczna instalacja lpg. A przebieg 200tys wydaje mi się bardzo realny.
    homzik646

03 Gru 2013, 04:01

Artur093 napisał(a):Lepiej spojrzeć na ogólny stan czy nie ma wycieków i czy ogólnie właściciel o niego dbał.

Bardzo mądre słowa :ok:!!! Przebieg to numerki!!! To mit absolutny!!!

Artur093 napisał(a):Co do octavii to bez klimatyzacji ciężko może być ją później odsprzedać....

Ale tego już nie rozumiem. Octavie i tak będzie łatwo odsprzedać. Nie martwił bym się sprzedażą samochodu, którego jeszcze nie kupiłem. Na tym forum co chwile ktoś decyduje się na octavie. Da sobie radę.

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Rok produkcji: 1993

• Warto przeczytać