Samochód do 15 tyś.

21 Gru 2009, 12:31

Witam

Powoli się rozglądam za jakimś autkiem do wyżej wymienionej kwoty...auto kupię dopiero w odległym czasie ale chcę powoli się już orientować na co patrzeć i w razie jak znajdę jakieś auto co ktoś będzie sprzedawał za jakiś czas, to sobie zaklepie

moje wymagania:

auto ma być wygodne
jak najcichsze (dobre tłumienie na dołach jak i cichy silnik na 5 biegu)
nie wymagam jakiegoś demona szybkości
aby znosił dobrze instalację gazową

może być każda wersja nadwoziowa...im większy samochód tym lepiej

marka samochodu? obojętna...tylko żeby się nie psuł co tydzień...wiadomo że można trafić na dobry egzemplarz każdej marki ale wolałbym unikać tych sondażowo najbardziej awaryjnych

dziękuję z góry i Pozdrawiam
Peke
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: z domu

21 Gru 2009, 13:21

Bravo , Stilo , Astra II ( 1.7 diesel - cichy ma 5 biegu przy 100 km/h jezeli tego juz wymagasz )
marcineq
Początkujący
 
Posty: 136
Miejscowość: Tychy

21 Gru 2009, 18:09

Zobacz na podobne tematy poniżej tam juz jest duzo napisane i napewno cos ci przypadnie do gustu.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

21 Gru 2009, 20:15

BMW E34 dostaniesz w super stanie z końca produkcji, spełni wszelkie kryteria i do tego będzie szybkie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

21 Gru 2009, 20:43

Seat Toledo 2, duże obszerne wygodne i komfortowe. Ja posiadam 1,6 8v (101KM) demonem szybkości nie jest , ale za to cześci taniutkie
Ostatnio edytowany przez sibi26, 22 Gru 2009, 11:44, edytowano w sumie 1 raz
sibi26
Początkujący
 
Posty: 69

21 Gru 2009, 21:14

Sorry, że takie poboczne pytanie ale myślę, że dla założyciela tematu również będzie przydatne.
Kolego marcineq czy mógłbyś napisać jakie obroty silnika ma astra 1,7 dti przy prędkości 120 km/h, ile pali przy jeździe poza miastem z prędkościami ok.120 km/h czy w miarę dobrze tłumi nierówności, czy da się sprawnie wyprzedzać tiry i inne zawalidrogi, no i oczywiście czy warto wydać ok 15 tysięcy złotych na ten samochód(myślę, że jesteś użytkownikiem 1,7 od isuzu), czy lepiej wyłożyc tą kasę na golfa.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

21 Gru 2009, 21:33

Polecam z swojej strony Mitschubischi Carimse lub Toyote Corolle za tą kwote te 2 auta sa polecenia pozdrawiam
Kowalsky
Łukaszek
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Hajnówka

21 Gru 2009, 21:41

koczas napisał(a):czy da się sprawnie wyprzedzać tiry


Co to są te tiry? Kto to produkuje?? :P
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

21 Gru 2009, 21:51

No właśnie :grin:
Z mojej strony Fiat Coupe 1.8 16V...
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

22 Gru 2009, 10:14

Fiat Coupe odpada z racji małych gabarytów jak dla mnie

bmw e34 na miejscu odpada...za bardzo zwieśniaczony samochód przez młodzież...nie czułbym się w nim tak jakbym chciał

Bravo , Stilo - w rodzinie jest już jeden fiacik i drugiego już chyba bym nie chciał...nie mogę na niego narzekać ale dla kontrastu wybrałbym coś innego

Toledo 2 chyba będzie ciężko dostać za 15 tyś.

"Polecam z swojej strony Mitschubischi Carimse lub Toyote Corolle" - przyznam się że carisma to bardzo ciekawa propozycja

astra 2...tutaj chyba byłby najmniejszy problem z tym że samochód jest katowany...jak będę wiedział czy poprzedni właściciel nie używał go jako samochodu służbowego to chyba nie ma czymś się martwić


a co Panowie jeszcze powiecie na temat hondy accord? albo coś od rovera? troszkę mnie zastanawia niska cena roverów...bo wygląd mają bardzo fajny...i wyposażenie przyzwoite...ale nie wiem jak jest z awaryjnością...brat posiada rovera 200 i nie można na niego narzekać...ale żeby rover 75 chodził po 15 tyś? przecież to jest limuzyna i troszkę dziwi tak niska cena
Peke
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: z domu

22 Gru 2009, 11:30

qki007 napisał(a):
koczas napisał(a):czy da się sprawnie wyprzedzać tiry


Co to są te tiry? Kto to produkuje?? :P

Scania,MAN,Volvo,Daf,Renault i wieele innych :grin:

Dobra niech będzie, że użyłem niepoprawnego skrótu myślowego. Oto nowe pytanie:
Czy samochodem Opel Astra 1,7 dti o mocy 75 KM da się sprawnie wyprzedzać samochody ciężarowe ciągnące naczepy??
Teraz chyba lepiej sformuowane pytanie?? :???:
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

22 Gru 2009, 11:45

ja ci moje toledo mogę za 12 sprzedać :D:D
sibi26
Początkujący
 
Posty: 69

22 Gru 2009, 13:30

koczas napisał(a):Czy samochodem Opel Astra 1,7 dti o mocy 75 KM da się sprawnie wyprzedzać samochody ciężarowe ciągnące naczepy??
Teraz chyba lepiej sformuowane pytanie?? :???:


Bardzo ładnie sformułowałeś, w końcu zrozumiałem! :P

Na tym forum: http://www.4x4.pl/forum/read.php?f=1&t=23847
piszą że to muł ale za to bardzo oszczędna i dobra jednostka. Czas do 100kmph ma 15sekund (co można wyczytać i na AutoCentrum) jest to sporo moim zdaniem, najpierw myślałem że to diesel bez turbiny ale jednak piszą że turbo (sory nie za bardzo orientuję się w DTI CDTI itp.).

165 Nm - 175 km/h - 75 KM dopiero przy 4400 obr/min - nie zachwyca, niemniej wydaje mi się że to nie najgorszy wybór.. Zerknij tutaj:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=q0_gbHPjsmM[/youtube]

Danych o elastyczności 60-100, 80-120 raczej się nie znajdzie, a szkoda, bo o to nam wszystkim chodzi...
Ostatnio edytowany przez qki007, 22 Gru 2009, 21:51, edytowano w sumie 1 raz
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

22 Gru 2009, 13:45

koczas napisał(a):Sorry, że takie poboczne pytanie ale myślę, że dla założyciela tematu również będzie przydatne.
Kolego marcineq czy mógłbyś napisać jakie obroty silnika ma astra 1,7 dti przy prędkości 120 km/h, ile pali przy jeździe poza miastem z prędkościami ok.120 km/h czy w miarę dobrze tłumi nierówności, czy da się sprawnie wyprzedzać tiry i inne zawalidrogi, no i oczywiście czy warto wydać ok 15 tysięcy złotych na ten samochód(myślę, że jesteś użytkownikiem 1,7 od isuzu), czy lepiej wyłożyc tą kasę na golfa.


Kolego powiem tak
Moja astra na 5 biegu przy predkosci 120 km/h ma okolo 3 tys. obr.
ja jezdze do pracy okolo 30 km odleglosc w jedna strone i jade po dwupasmowce z predkoscia okolo 150km/h ( przewaznie zawsze tak jezdze ) i pali okolo 6 l na 100 km
bylem na wakacjach , przewaznie caly czas trasa i predkosc powyzej 120km/h i spalanie wyszlo 5l na 100 km
co do wyprzedzania tirow, owszem da się jezeli ma sie te 3 tys. obr. to samochod naprawde ladnie leci i szybko sie do tej predkosci rozpedza i tiry dla tego samochodu to pikus( dodam , ze mam kombi ) naprawde szukalem silnika 2.0 DTI 100 km i znalazlem tego, na poczatku bylem zawiedziony bo padniety byl przeplywomierz powietrza ( nie wiedzialem o tym) ale po wymianie naprawde super samochod, jakbym mial jeszcze raz powrocic do tej astry z przyczyn jakis tam , napewno bym do niej wrocil
jednym slowem AUTO GODNE POLECENIA
i to jest opinia moja, osoby jezdzacej tym samochodem , a nie jakies strony internetowej
pozdrawiam

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 13:48 ]
dodam jeszcze, ze moim zdaniem warto wylozyc 15 tysiecy na ten samochod i moj silnik to silnik pochodzacy z Isuzu . jak wylozysz kase na golfa to mysle, ze tez nie bedziesz zalowal bo slyszalem pozytywne opinie o tym samochodzie

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 13:51 ]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OV3xYiL2wiw[/youtube]
przyspieszenie, i dodam do kolegi Qki , ze Vmax 175 km/h to nie jest prawda, samochod wiecej pociagnie
Ostatnio edytowany przez marcineq, 22 Gru 2009, 21:52, edytowano w sumie 1 raz
marcineq
Początkujący
 
Posty: 136
Miejscowość: Tychy

22 Gru 2009, 15:09

marcineq napisał(a):i to jest opinia moja, osoby jezdzacej tym samochodem , a nie jakies strony internetowej


Takie opinie są najcenniejsze.

marcineq napisał(a):

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

przyspieszenie, i dodam do kolegi Qki , ze Vmax 175 km/h to nie jest prawda, samochod wiecej pociagnie


Jeśli pociągnie więcej tj. 180-190 licznikowo to te 175kmph może być po prostu prędkością realną która na liczniku wygląda na wyższą - ale spierać się nie będę, jeśli jechałeś nią więcej i zmierzyłeś na GPS to faktycznie, jedzie szybciej. Niemniej, nie ma co się rozwodzić na temat vmaxa bo to w życiu raczej się rzadko przydaje, ważniejsza jest elastyczność. Może sprawdzałeś ją w przedziale 60-100 i 80-120 na poszczególnych biegach?
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość