Samochód do 16 tyś. 2+1

Samochód do 16 tyś. 2+1

06 Cze 2016, 10:06

Witam,

Poszukuję ponownie samochodu dla rodziny 2+1.
Skłaniam się do benzyniaka + GAZ więc silnik min. 1.8 najlepiej 2.0 (większych bym niechciał ze względu na większe opłaty)
Przeznaczam na samochód ~16tyś. + założenie GAZU i pakiet startowy.
Jeśli znajdzie się coś fajnego tańszego tym lepiej dla mnie.
Chciałbym sedana lub hatchbacka 4/5 drzwi w miarę dobrze wyposażonego, dobrze zbierającego się nie muła i taniego w eksploatacji łącznie z częściami.
Obszar poszukiwań : Mazowieckie lub dalej jeśli będzie tego warty
Przeszukałem wszystkie największe portale i pytanie teraz do użytkowników lub wiedzących coś na temat konkretnych jednostek:

Saab 9-3 1.8T lub 2.0T - manual czy automat ? miałem już 4 samochody wszystkie w manualu, ale stanie w wielkim mieście w korkach już mnie zaczyna denerwować. Jakie wasze doświadczenia z tym samochodem ? opinie są różne na internecie.

Kia Cerato 2.0 - miałem diesla (jak za te pieniądze lepszego wyposażenia nie znalazłem) 2.0crdi ale sprzedałem bo palił mi 10/100 ON w mieście w korkach to był błąd.

Opel Astra H 1.8, 2.0 - Fajnie wyglądają nie miałem z nimi jeszcze do czynienia, opinie średnie na internecie.

Volvo s60 2.4 - Tutaj silnik duży ale komfort jazdy jest, kolega ma i poleca mi.
Części drogie :/

Może coś innego ?

W ciągu roku przejeżdżam ~15.000 km głównie miasto.

Pozdrawiam
luk7
Nowicjusz

Re: Samochód do 16 tyś. 2+1

06 Cze 2016, 22:02

Serio nikt się nie wypowie ?
luk7
Nowicjusz

Re: Samochód do 16 tyś. 2+1

07 Cze 2016, 11:11

saab - 1.8T, 2.0t, 2.0T to ten sam silnik, różny jest osprzęt np. inne turbo w 2.0T. Samochód jest ok, ale ma jedną podstawową wadę - plastiki w środku. Musisz sprawdzić sam, ale bardzo słabo to wygląda w stosunku do ceny samochodu. Na 2.0T 16k może być niewystarczające
volvo też ok. 2.4/140 były też z fabrycznym LPG, duży, wygodny samochód

Co do astry czy cerato się nie wypowiem.
Możesz też zerknąć na focusa II/ volvo s40 - bliźniacze konstrukcje
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: firmowe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes-Benz A 45 AMG fascynujący samochód kompaktowy Mercedes-Benz A 45 AMG fascynujący samochód kompaktowy
    Po raz pierwszy w historii sportowy oddział Mercedes-Benz prezentuje fascynujący samochód kompaktowy. A 45 AMG to element strategii "AMG Performance 50", stworzonej dla uczczenia 50. urodzin AMG w 2017 roku. Do jego ...
    Sobota w terenie Sobota w terenie
    Jako ze ostatnio brak mi na wszystko czasu to gdy wczoraj zadzwonil kumpel spytac czy mam chwile zeby dzis rano wyskoczysc w teren nie zastanawialem sie ani chwili. Do tego jechalismy doslownie "za rog" zdjęcia w galerii ...

•  
    • Prezentacja zawodników
      Rage-Race 2010 - będzie szybciej, mocniej, więcej
      Dół z błotem i stromy podjazd
      Dariusz Kucharzyk - Fiat CC