Samochód do 25k - 2+1, większy, benzyna

21 Paź 2022, 09:41

Siema. Szukam samochodu do 25k.
Rozglądam się z takimi wymaganiami:
Większy niż obecny - Meganka 2
W środku w miarę wyglądający, na zewnątrz tak samo, bo głównie kobieta będzie nim jeździć
Benzyna
Rocznikowo szukam powyżej 2010
Tani w eksploatacji

Wpadłem na takiego Citroena - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co o nim myślicie?

Autka szukam w Mielcu +/- 70km
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12

22 Paź 2022, 06:54

Odpuść ten silnik, jest bardzo kiepski.
bercikk31
Nowicjusz
 
Posty: 40
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: FIAT BRAVO T-JET SPORT
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

22 Paź 2022, 14:27

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A ten fordzik? Wydaje się mega okazja
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12

22 Paź 2022, 15:11

Spójrz prawdzie w oczy. Masz 25k i za taką kwotę nie da się kupić udanego auta z silnikiem benzynowym z rocznika 2010+. Nooo chyba, że jakąś corse.
Zanim wrzucisz kolejny link do auta znalezionego sortując ogłoszenia od najtańszych poświęć minutę na wyszukanie w google'u modelu/silnika bo nikomu tutaj nie chce się setny raz pisać że szrot jest szrotem.

Chcesz auto tanie w eksploatacji to szukaj czegoś bez zbędnych wodotryskow i z prostym konstrukcyjnie silnikiem a nie 3 cylindry+turbo+bezpośredni wtrysk.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Paź 2022, 15:14

A jakieś propozycje? Jakich modeli szukać? Szukam wszystkiego w okolicy 100km od mojego miejsca zamieszkania. Max 30k
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12

22 Paź 2022, 20:36

Ok, poczytałem trochę i zdecydowałem się na Forda C-Max lub Citroena C4 Picasso. Na 99% benzyna. W okolicy mam tylko taki model z komisu - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ewentualnie trochę dalej: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...

22 Paź 2022, 20:43

Miałeś napisane

bercikk31 napisał(a):Odpuść ten silnik, jest bardzo kiepski.


Po czym wklejasz auta z jakim silnikiem :?: :mrgreen:

johnbezwasa napisał(a):k, poczytałem trochę i zdecydowałem się na Forda C-Max lub Citroena C4 Picasso. Na 99% benzyna. W okolicy mam tylko taki model z komisu - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... ELeQ8.html

Ewentualnie trochę dalej: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... EIRsZ.html


A tak biorąc pod uwagę Twoje wymagania z pierwszego posta to po co szukasz tak wielkich aut i w dodatku skrajnych min ?
Nie możesz pomyśleć o czymś normalnym wg tego co było pisane ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Paź 2022, 21:05

Bo kilka razy w roku robimy trasę 1000km gdzie pakujemy mnóstwo rzeczy. Poza tym dużo jeździmy w 4 lub 5 osób i przyda się więcej miejsca.
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12

22 Paź 2022, 21:12

johnbezwasa napisał(a):Bo kilka razy w roku robimy trasę 1000km gdzie pakujemy mnóstwo rzeczy. Poza tym dużo jeździmy w 4 lub 5 osób i przyda się więcej miejsca.

To spoko ale zmień silnik a najlepiej markę bo jej wybór jest bardzo ryzykowny :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Paź 2022, 21:29

A co byś mógł zaproponować? I z jakim silnikiem? Nie znam się zupełnie na samochodach - dlatego tutaj piszę
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12

23 Paź 2022, 09:08

johnbezwasa napisał(a): lub Citroena C4 Picasso. Na 99% benzyna. W okolicy mam tylko taki model z komisu - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... ELeQ8.html
Ewentualnie trochę dalej: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... EIRsZ.html


Jeden z najgorszych silników jaki produkowano w ciągu ostatnich 20 lat - a konkurencja w tej kwestii jest spora

johnbezwasa napisał(a):Ok, poczytałem trochę i zdecydowałem się na Forda C-Max


c-max jest spoko ale z tym budżetem jesteś skazany na końcówkę produkcji 1 generacji. Za 30k nie kupisz II z "normalnym" silnikiem 1.6
Alternatywnie dla c-maxa możesz poszukać corolli verso, bardzo poprawne auto, np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
albo nawet tourana ale tu podobna sytuacja jak w c-max, szukanie perełki 1gen z 1.6/105 pod maską

Bo kilka razy w roku robimy trasę 1000km gdzie pakujemy mnóstwo rzeczy. Poza tym dużo jeździmy w 4 lub 5 osób i przyda się więcej miejsca.


Zacząłbym od opla zafiry 1.8/140 jako auto stosunkowo tanie w utrzymaniu w odniesieniu do wielkości
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
albo s-max'a jako opcja większa, bardziej komfortowa
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Paź 2022, 09:25

jak ma być bezawaryjne i tańsze w utrzymaniu to napewno nie będzie to Citroen, bezdyskusyjnie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Paź 2022, 06:29

A jak już jesteśmy przy oplu, to co myślisz o Merivie? Bo ja trochę poczytałem i wyglada tez spoko. Tutaj znalazłem jednostkę z 1.4 Turbo - [link do oferty na Olx wygasł]
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Paź 2022, 06:41

stara generacja była ok, nowsza jest niestabilna elektronicznie ale i tak wypada lepiej nic citroen
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Paź 2022, 12:22

A czy Meriva występuje z 6-biegową skrzynią biegów?
johnbezwasa
Nowicjusz
 
Posty: 12