Samochód do 3-4 tysięcy

11 Sie 2016, 08:17

Witajcie!
Zakładam temat bo chciałbym was prosić o pomoc.
Zdaję sobię sprawę że podobnych tematów były setki jak nie tysiące bo z 50-60% z nich przeczytałem :P

Ale do rzeczy, szukam samochodu którego cena nie przekroczy 3 tysięcy, niedawno zdałem prawo jazdy i szukam 4 kółek którymi tak naprawdę "nauczę" się jeździć.

Niżej wymienię kilka rzeczy które pozwolą wam określić jakiego samochodu szukam:
- Nie potrzebuję wielkiej krowy bo autem będą jeździły max 2-3 osoby
- Gaz - choć w tej cenie wątpie żeby udało się wyrwać coś w znośnym stanie i dodatkowo z instalacją.
- Brak wymagań jeżeli chodzi o markę samochodu
- Bezpieczeństwo - Tak wiem w tej cenie nie dostanę pojazdu z milionem poduszek itd. ale chciałbym żeby strefa zgniotu była większa niż w smarcie ;P
- Finanse - 4 tysiące (pojazd + opłaty)
- Trasy - Planuję robić dłuże trasy raz w miesiącu (300km) a tak to głównie jazda miejska.

Mieszkam w okolicach Wrocławia ;)

Myslę, że uda się znaleźć coś dla mnie : )
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam :)
AsuYT
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 12 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BRAK

11 Sie 2016, 19:35

Zerknij;
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko trochę poobijany.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - ma autentyczny przebieg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Sie 2016, 21:29

@Barol
Ślicznie dziękuję za propozycje
Najbardziej z tych wszystkich do gustu przypadł mi Peugeot 306
Golf III albo ja mam takie dziwne wrażenie albo był bity w tył
Nubira - nie zależy mi jakoś na blacharce tylko zastanawia mnie ta ilość wyświetleń i przebieg...
Astra - Odpada ze względu na szyberdach :P

I teraz pytanie co sądzicie o
Mitsubishi Colt w tym przedziale cenowym?
Fiacie Punto I - Kumpel ma na sprzedaż za niecałego tysiaka tylko jest jedno ALE, zaliczył dzwona z passatem podobno miał rozwaloną chłodnicę + lewą stronę maski dodatkowo do zrobienia jest sprzęgło i pasek
Ale też pytam ogólnie bo w ofertach się trafiają punciaki I w tym przedziale
I ostatnie audi 80 - szrot czy też można wyrwać perełkę do 3 tysi :)

Zapomniałem napisać w temacie, że oprócz Wrocławia i okolic mam możliwość sprawdzenia samochodów w okolicach Nysy oraz Ziębic :)

Z góry dziękuję za kolejne odpowiedzi :)
AsuYT
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 12 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BRAK

11 Sie 2016, 21:36

W czym przeszkadza szyberdach? Chodzi o przeciekanie np?

Wszystkie auta które wymieniłeś można znaleźć w tych pieniążkach,kwestia dobrego egzemplarza. :)
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

11 Sie 2016, 21:46

Barol napisał(a):http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-3- ... ZBY1.html# - ma autentyczny przebieg.

Po czym stwierdzasz że ma autentyczny przebieg? Chyba nie po napisie TOTAL? Ostatnio widziałem Golfa III z 1.9TDI, który na liczniku miał 445 tyś km i widniał napis TOTAL a realnego miał ponad milion :) Właściciel 3 silnik zajeżdżał :D
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Sie 2016, 21:58

@Kieł
Dokładnie o to chodzi, kumpel ostatnio kupił opla z podobnego rocznika z szyberdachem i podczas deszczu pasażer ma pełne ręce roboty :P

Jaki silnik do Punto 1 polecacie?
AsuYT
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 12 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BRAK

12 Sie 2016, 14:50

Nie mógł mieć napisu total bo ten napis znika po zrobieniu 300tysięcy a licznik się wyzerowuje..

W Punto I najlepiej 1.2 75km choć będzie ciężko znaleść bo mało osób chcę to sprzedać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Sie 2016, 20:24

Barol napisał(a):Nie mógł mieć napisu total bo ten napis znika po zrobieniu 300tysięcy a licznik się wyzerowuje..

Nie zawsze :roll: W niektórych zeruje się po 300 tyś km, a w innych później. Kilka razy napotkałem się na przypadki gdzie ktoś pisał że licznik mu się nie wyzerował po 300 tyś km :yes:
Szkoda że zdjęcia nie zrobiłem bo bym ci udowodnił :roll: Mówię ci jak było... Na liczniku 445 tyś km i napis TOTAL :D
Przejrzałem na szybkości aukcje i mało kto wstawia zdjęcie licznika...
Znalazłem jednego Golfa III, tylko że ktoś wymienił tarcze na "tuningowe" :naughty: Ale licznik jest oryginalny Golf III :oops:
[link wygasł]
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

12 Sie 2016, 21:35

Z tym "total" to nie jest tak, że znika. Na YT w miłośnikach czterech kółek jak katowali golfa na ceramizerze miał ostro skręcony licznik z ponad 300k i miał ten napis.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Sie 2016, 21:57

dzida napisał(a):Z tym "total" to nie jest tak, że znika. Na YT w miłośnikach czterech kółek jak katowali golfa na ceramizerze miał ostro skręcony licznik z ponad 300k i miał ten napis.

Dokładnie :) Napis TOTAL przy cofaniu licznika nie znika :) Większość Golfów III ma przebieg w okolicach ~200 tyś km i widnieje napis TOTAL :lol:
Czyli większość tych Golfów III nawet 1.9TDI z Niemiec nie robiła więcej niż 10 tyś km rocznie? haha :lol:
Tak samo w niektórych przypadkach licznik się nie zeruje. Na własne oczy widziałem taki przypadek :)
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna