Samochód do 3000zł

29 Sty 2011, 22:08

Witam!!!
Mam zamiar kupić samochód za 3000-3500zł. Będzie to samochód do nauki jazdy na rok może dwa. Czyli chodzi o to, żeby nie było mi szkoda gdy coś się popsuje czy w coś walnę. Może być coupe. Najlepiej jakiś mały, gdyż mniejsza masa to teoretycznie mniejsze spalanie, mniejsze problemy z parkowaniem itp. Zbytnich ograniczeń co do mocy to nie mam. Najlepiej żeby była jak najmniejsza pojemność silnika. Wiadomo że wtedy cena ubezpieczenia będzie mniejsza. W sumie to bardziej preferuję benzynę, ewentualnie lpg. I tak samochód będzie używany sporadycznie.

Z tego co spojrzałem na allegro to bym mógł szukać
Hondy Civic IV, może V
Golf II, może III
Bmw e30 tylko tu pewnie koszty utrzymania by były za duże (widziałem też e36, ale stan techniczny pewnie fatalny)
Co możecie mi jeszcze polecić? Czy coś z tych moich propozycji nadaje się dla mnie?
Ile powinienem mieć pieniędzy na jakieś wstępne naprawy, rejestrację itp.?
Puczin
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
5

29 Sty 2011, 23:11

Patrząc na twoje preferencje to doskonale spełniają je : Seicento i Matiz. Za 3,5 koła kupisz auto w bardzo dobrym stanie, z rocznika ja wiem 98-00 nawet. A jak to ma być auto przejściowe to wystarczy. Mało pali, łatwe parkowanie, tani serwis.

A jeśli chodzi o twoje propozycje to powiem tak : Hondy za tą kasę nie kupisz, no chyba że jakiegoś szrota. Golf III odpada. Na BMW nawet nie patrz, za 3,5 kupisz szrota i włożysz w niego kupe hajsu, a to niepotrzebne. Drogi serwis, duże spalanie i opłaty. Zły wybór na auto z krótkoterminowym planem użytkowania.

Możesz popatrzeć na Golfem II, ale ja bym osobiście na 3,5 nie kupił, jakbyś miał 5 K to wtedy można szukać.

Jeśli wybierzesz któreś z moich propozycji to ubezpieczenia do 300 zł, pewnie na rodziców weźmiesz to zniżka będzie spora. Nie przewidywałbym przy takich autkach, że wydam niebagatelną kwotę na naprawy. W przeciągu roku wydasz od 500 do 2000 zł. Te 2000 zł to przy dużym pechu :D
madritista91
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: j-bie
0

29 Sty 2011, 23:19

W tej kwocie dobrego Civica V,Golfa III i E30 napewno nie kupisz.A z reszty wybrałbym Golfa II albo tak jak poprzednik napisał Matiz lub Seicento.Dorzuce jeszcze Tico i AX (w dieslu) bardzo oszczędne autka,przy czym odrazu zaznaczam że Tico ma słabą blache.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
2

29 Sty 2011, 23:24

Ja widzę Audi 80 B3 1.6 nawet lub Golfa II przykładowo 1.3.
Z innych to niewielki masz manewr, E30 (a raczej to co z niego zostało) w tych pieniądzach odpuść, doprowadzenie go do stanu jeżdżącego i nie zagrażającego będzie kosztowne.
Z innych to jeszcze Polo, Fiat Tipo (blacha ocynk). Generalnie kup to które będzie w najlepszym możliwym stanie technicznym - bo nie czarujmy się ale cudów oczekiwać nie można za te pieniądze, no chyba że odpowiada Ci Caro Plus :wink: Będzie najmłodszy i spalał będzie ok 10l LPG mieszanie.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
2

29 Sty 2011, 23:58

A co sądzicie o Oplu Astrze I?

Ile bym musiał wydać na jeżdżącego golfa III lub honde civic V? Czyli chodzi o to żeby samochód przetrwał sezon bez większych napraw i awarii. Bo powiem szczerze że nie bardzo widzi mi się cienki, lub matiz. Co jeszcze mogę rozpatrzeć? Żadnych bmw już nie biorę pod uwagę.
Teoretycznie kwota którą dysponuję może ulec zmianie. Nie wiem po prostu za ile sprzedam motor.
700zł wystarczy na rejestrację i jakieś naprawy na początek?
Pozdrawiam
Puczin
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
1

30 Sty 2011, 00:06

Auta typu cienki, matiz itp. sobie odpuść, to jest już pewien poziom, na który nie polecam schodzić, chociażby z uwagi na blachy i bezpieczeństwo. Co do BMW to w tej cenie już prędzej byś znalazł jakieś kiepskawe E36 1.6 niż E30... które to będzie złomem najpewniej. Civic V to wydatek ok 5 tys zł, Golf 3 też raczej przynajmniej 5 kafli, za 3.5 tys powinieneś znaleźć ładnego golfa 2 i przyzwoite Audi 80 b3. Możesz też wziąć pod uwagę Hyundaia Accenta z silnikiem 1.5 - mało pali, zrywny, dość trwały mechanicznie, ale blachy ma słabe i nie jest to szczyt marzeń, że tak powiem. :wink:
Ostatnio edytowany przez jiGsaw, 30 Sty 2011, 00:08, edytowano w sumie 1 raz
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0

30 Sty 2011, 00:08

Na wmiare ogarnietego Golfa III musisz mieć 4500-5000zł,Civic V minmum 5000zł ale i tak może być ciężko bo te auta często są w rekach młodych gniewnych gdzie lekko nie mają.
700zł na naprawy może nie wystarczyć (zależy co trzeba będzie zrobić) a co do rejestracji to najlepiej szukaj u siebie w mieście,zapłacisz wtedy mniejszy koszt rejestracji i troche kasy będziesz do przodu.
Ja jeszcze dorzuce takie coś
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

30 Sty 2011, 11:58

Ja bym ci polecił Peugeota 205, małe, trwałe, a za tą cenę to będzie zadbany egzemplarz.
Pomyśl tylko, jak ja kupiłem za 300zł jeżdżącego, lekko stukniętego, z oryginalnym lakierem i zadbanym środkiem i w ogóle, jeszcze jeździł tylko się coś chyba spieprzyło po niekontrolowanym wybuchu gazu w silniku (nadal jeździł, ale i tak planowałem kupić coś innego :D), instalka własnej roboty. :lol: Poprzedniemu właścicielowi nie opłacało się go trzymać ze względu na duże OC.
I jeszcze dostałem drugi komplet opon! :shock:

Albo nieco ładniejsze 106, tylko tu już cena lekko skacze i trudniej znaleźć coś dobrego.
dervu
Zaawansowany
 
Posty: 520
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992
0

30 Sty 2011, 12:56

A ja napiszę tak - w tej cenie ( jeżeli chodzi o 3 tyś ) to nie kupisz autka porządnego. Każde jedno będzie wysłużone, będzie gdzieś malowane, klepane ( nie koniecznie po wypadku ) itd itd. Jak masz taką kwotę, to musisz w sumie patrzeć tylko na awaryjność. Jeżeli dana marka samochodu w tej cenie nie miała seryjnych usterek to możesz brać, bo to, czy ci się coś zepsuje czy nie, to już kwestia tylko i wyłącznie szczęścia. Nikt nigdy nie wie, kiedy się mu auto zepsuje. No i warto patrzeć też na to, ile kosztować cię będzie ewentualna naprawa poszczególnych rzeczy, które zużywają się w czasie eksploatacji - jedne samochody w naprawach sa tańsze inne droższe.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

30 Sty 2011, 18:38

Dzięki wszystkim za pomoc. Już wiem co mogę kupić i co zrobię. Dozbieram trochę pieniędzy i za 5tyś lub podobną cenę kupię prawdopodobnie honde civic V, albo golfa III. Jednak myślę że będzie to prędzek Honda.
Pozdrawiam
Puczin
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
1

30 Sty 2011, 18:50

No to jeśli już wiesz co chcesz kupić to temat zamykam :wink:

Pozdrawiam :mrgreen:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
2