Samochód na poczatek - w miarę zrywny, ale z klasą

30 Sty 2011, 12:14

witam. za niedługo robie prawko;]
i zastanawiam sie jaki samochód kupić !l;p a mianowicie ;p potrzebuje jakiś taki w miare zrywny ale z klasą ;p coś do 5tyś. ;] co polecacie?
C.K Dezerter
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Bieszczady
0

30 Sty 2011, 12:16

zycze powodzenia na egzaminie poki co :wink:

nie zycze Ci tego , ale moj przyjaciel dostal audi a3 , po czym prawko zdal 6 miesiecy pozniej - 3 podejscie
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie
0

30 Sty 2011, 12:18

dzięki ;p
a czemu?;p
C.K Dezerter
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Bieszczady
0

30 Sty 2011, 12:23

Stres chyba zrobil swoje- w dodatku kolega ma nadcisnienie wiec pewnie to bylo tez przyczyna, bo mowil ze egzaminator nie byl msciwy..


Rozumiem Cie bardzo ze juz szukasz wozidelka.. za te pieniazki moze warto poszukac golfa III generacji, ja szukam dla siebie wlasnie twojki albo czworki, i mozna znalezc zadbane tylko trzeba sie naszukac.

Napisz czego oczekujesz od auta to cos wymyslimy tak na przyszlosc
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie
0

30 Sty 2011, 12:26

VW Golf III,Daewoo Lanos,Fiat Brava,Audi 80 B3.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

30 Sty 2011, 12:36

Maluch, lub cinqueciento na rok a pozniej wieksze. Bardzo dobrze to robi na obeznanie sie z parkowaniem, zakretami, reakcjami ukladu kierowniczego (w tych autach ruszysz kolkiem i skreca odrazu bez opuznien), poslizgi reczny i tp.
Te 2 male autka daja okazje nauczenia sie jak auto zachowuje sie w zimie i lecie w roznych sytuacjach i przy okazji ogranicza ''mlodziencza'' glupote.
Brak mocy na pierwszy rok jazdy przedewszytkim!!!!
No i jak gdzies walniesz to mala strata.

Pozniej polecam golfika, ibize , a3, 206, stilo, corolla, fabia, megane, itp.

Dobra widocznosc, ekonomia, wygodne i WIECEJ MOCY :lol:


Oczywiscie w tej cenie trzeba by bylo po niektore jechac do niemca.
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...
    Lexus LFA - 7 ciekawych faktów
    Kultowy Lexus LFA, jedyny w swoim rodzaju supersamochód japońskiego producenta aut luksusowych, został wyprodukowany w limitowanej serii liczącej tylko 500 egzemplarzy. To niezwykle wyrafinowane od strony technicznej ...

30 Sty 2011, 12:43

Kupisz Malucha nauczysz się kurduplem parkować i co dalej? Przesiądziesz się choćby do C klasy i o karwa ale to wielkie do parkowania. Ja na pierwsze auto miałem W201 200D mocy nie za dużo ale dało się bokiem po lodzie polatać i do nauki parkowania spoko (prawie wogóle nie parkuję przodem bo tyłem wygodniej choć dla nie których niby trudniej), fajne wspomaganie kierownicy i niezawodność :wink:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
0

30 Sty 2011, 12:52

Zdaj Pan prawko, pojeździj sobie L-ką, potem szukaj samochodu ;) - taka moja dobra rada.
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

30 Sty 2011, 12:54

Seba brawo za posta ale jest on w 50% bezmyslny jak mlodziencza glupota....
Zgadzam sie ze nie warto mloedmu kupowac bmw z silnikiem 2.5 140km czy wiekszym, ale tym bardziej bym nie kupil malucha ktory na pewno nie odwzoruje jazdy prawdziwym samochodem ktory ma 150x wiecej mozliwosci niz maluch. W kazdym samochodzie jak sie skreci "kolkiem" to skreca sie praktycznie bez opoznien. Kazdym autem nauczysz sie jezdzic w zime (mowa o przednim napedzie).
Jak gdzies walnie mala strata? Oczywiscie materialna mala, ale mysle ze zdrowotna to moze nawet strata zycia, bo w takiej puszcze po rybach jest o wiele wieksze ryzko ze sie polamiesz niz w 2x wiekszym samochodzie, wiec glupote walnales.
Ja nie pierwsze auto mialem i do tej pory mam opla astre 3-dzwiowa czyli nieduza :) ale za to z silnikiem 2.0 115km, nie jest to mocne auto ale dawalo rade i jakos do tej pory zadnych nieprzyjemnosci nie mialem z powodu "za mocnego auta".
Radze wiec rozejzec sie za normalnymi autami, w cenie 5tys kupisz auto standardowe, a nie z klasy najmniejszych gowien
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa
0

30 Sty 2011, 13:08

Nissan almera - nie zawiedziesz sie na nim, ładny z wyglądu, za tą cenę coś znajdziesz.
damian1590
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: Włocławek
0

30 Sty 2011, 13:32

ale panowie;] bez przesady ja juz od kilku lat jezdze bez prawka;p wieć mam obcykane to o czym mowicie;p cofanie parkowanie SKRĘCANIE driftowanie itp ;] jezdze teraz nissanem sunny 2.0 bez turba. masakra w ogóle nia ma przysłowiowego kopa . ale tak jak dla (EMERYTA) super;p

[ Dodano: 30 Styczeń 2011, 13:37 ]
dawid551
hmm co by tu powiedzieć ;p na początku myślałem zeby samemu sobie poskładać z częsci;p osobno silnik kupić karoserie itp. szukam na razie informacji co i jak ;p
C.K Dezerter
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Bieszczady
0

30 Sty 2011, 13:56

Nawet nie masz prawa jazdy wiec wydaje Ci sie ze umiesz jezdzic.. Duzo by pisac na ten temat :wink:


Szukaj autka z malym silnikiem, sredniej wielkosci, np pokroju fiata bravo z motorem 1.2 w zupelnosci wystarczy. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze mocne auta "kusza" wiec odradzam szukac takowego :mrgreen:
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie
0

30 Sty 2011, 14:54

nie jestem jakimś kozakiem ale potrafie jezdzić .. ;] a pradko jest tylko pozwoleniem na głowne drogi ;p 1.2;p mógł by być ale takowy troszke mało . ale czemu mowisz ze odradzasz?
C.K Dezerter
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Bieszczady
0

30 Sty 2011, 15:05

nie ma co za bardzo koledze doradzać skoro umie jeżdzić....ja mam prawko rok zjechałem pół europy i nie ośmieliłbym się p[owiedzieć że umiem jeżdzić,ale wiosna idzie<warzywa>będą przybywać 300km auto i różaniec :neutral: pozdrawiam i trochę pokory życzę
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag
0

30 Sty 2011, 15:28

Ja jako pierwsze auto miałem golfa 1.4 i był troszke za słaby co zaskutkowało zarżnięciem silnika bardzo szybkim :razz: ale też jestem zdania ze pierwsze auto nie powinno dysponować dużą mocą 70 koni jest w sam raz i wcale po zdaniu prawka nie bedziesz umiał jezdzić po przynajmniej 100tyś przejechanych w różnych warunkach bedziesz mógł mówić ze umiesz jezdzić mniej wiecej :razz: polecam lanosa z gazem :wink:
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd
0